Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kręgosłup.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 11:01 am    Temat postu: Kręgosłup. Odpowiedz z cytatem

Hejka wszystkim.
No wiecie to juz przesada. Połamało mnie w plecach koszmarnie.
Skonczyło się zawrotami głowy i wymiotami. Do dziś mam lekkie zawroty i czuje sie taki niedospany (pewnie niedotleniony). Lekarz stwierdzil, ze to jakis ucisk z kregoslupa szyjnego i kazal zrobic zdjecie RTG.
Wynik: wyostrzenie krawedzi przednich kregow C5-C6 C6-C7. Otwory łukowate tylnego łuku kręgu C1.
Jakies sugestie co dalej zanim dotre do rehabilitanta?
Podobno masaze nie sa wskazane?
Pozdrawiam
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już chciałam tworzyc nowy wątek, a tu jakiś zaniedbany się nawinął Embarassed więc postanowiłam go wykorzystać,
sorry Olo, może i ty jakoś skorzystasz (chociaż po 1,5 roku pewnie problem juz dawno rozwiązany...)

Zatem z myślą o didulce:

Uszkodzenie krążków międzykręgowych (zwężenie kanału krążka i przepuklina międzykręgowa).

Najważniejszą przyczyną bólów krzyża jest uszkodzenie krążka międzykręgowego. Jest ono powodem ok. 90 proc. zgłaszanych dolegliwości. Zmiany w krążkach międzykręgowych wynikają ze zmniejszenia ich sprężystości związanej z utratą wody w jądrze galaretowatym i utraty elastyczności włókien pierścienia włóknistego. Pierwsze zmiany wsteczne i pęknięcia w pierścieniu włóknistym pojawiają się już w 20. roku życia. W 2/3 przypadków dyskopatia zaczyna się między 30. a 50. rokiem życia. Obecnie pod uwagę brana jest także predyspozycja genetyczna do wystąpienia uszkodzenia krążka międzykręgowego.

Zachodzące procesy w obrębie krążków międzykręgowych mają w różnych stadiach choroby zwyrodnieniowej zarówno cechy destrukcji, jak i cechy naprawcze. Wspomniany wyżej proces naprawczy kręgosłupa nie jest odbierany jednoznacznie pozytywnie, gdyż przerost tkanki kostnej u części chorych może powodować stenozę (zwężenie) kanału kręgowego i/ lub kanałów korzeniowych (szczególnie u osób z wrodzonym wąskim kanałem kręgowym), przyczyniając się do rozwoju neurogennego chromania przestankowego i zespołów bólowo-korzeniowych, a nawet mielopatii.

Chociaż dokładna patofizjologia bólu wywołanego przez krążek międzykręgowy nie jest wyjaśniona, to wydaje się prawdopodobne, że ból powodowany jest przez wspólne działanie mediatorów chemicznych, elementów neuralnych i działających sił mechanicznych.

Przyczynami bólu w dyskopatiach są:
1) mechaniczne podrażnienie przez ucisk lub rozciągnięcie pierścienia włóknistego, więzadła podłużnego tylnego lub korzeni nerwowych w następstwie nagłego przemieszczenia jądra miażdżystego,
2) zaburzony przepływ tętniczo-żylny (zastój żylny) wewnątrzkanałowy,
3) zaburzenia przepływu płynu mózgowo-rdzenio- wego – negatywny wpływ na funkcje troficzne tkanki nerwowej,
4) przenikanie kwaśnych metabolitów powstałych w procesie degeneracji jądra miażdżystego do kanału kręgowego,
5) patologiczna ruchomość kręgów związana ze zwyrodnieniową destabilizacją powoduje podrażnienie torebek stawowych,
6) wtórne mechanizmy bólotwórcze związane z długotrwałym odruchowym skurczem mięśni przykręgosłupowych i wymuszoną patologiczną postawą chorego,
7) uwarunkowania socjalno-bytowe,
8) wpływ psychosomatyczny

Pomiary ciśnienia wewnątrz krążka dokonane in vivo świadczą, że ciśnienie to jest wyższe w pozycji stojącej niż siedzącej. Najniższe wartości ciśnienia uzyskano, gdy badany leżał na brzuchu, najwyższe podczas podnoszenia ciężaru w pochyleniu do przodu. Ponadto wykazano, że podczas snu ciśnienie wewnątrz krążka znacznie wzrasta, prawdopodobnie na skutek rehydratacji, co może tłumaczyć łatwe wysuwania się krążka międzykręgowego po okresie nocnego spoczynku.

Mimo że patomechanizm choroby krążków międzykręgowych jest wspólny, kliniczne konsekwencje są różne i zależą od kierunku i wielkości przepukliny, czasu, jaki upłynął od chwili powstania lub nawrotu, a także współistniejących wad budowy kręgosłupa. Ostre objawy przepukliny krążka międzykręgowego, który nie uciska na korzenie nerwowe, znane są pod nazwą postrzału lub lumbago. Od rwy kulszowej różni je brak objawów uszkodzenia korzeni nerwowych i brak promieniowania bólu do kończyn dolnych. Ból jest związany z odczynem zapalnym okolicznych tkanek, który towarzyszy przepuklinie. Objawy rwy kulszowej najczęściej związane są z przemieszczeniem krążka na poziomie L4-L5 i L5-S1.

Leczenie

Leczenie musi być kompleksowe, obejmuje edukację chorego, rehabilitację, farmakoterapię i powinno uwzględniać przyczynę bólów krzyża. Ze względu na bardzo różnorodną przyczynę bólów, trudno precyzyjnie określić najlepsze sposoby terapii i nie ma jednego sposobu leczenia, dobrego dla wszystkich chorych.

Rehabilitacja

Dawniej uważano, że ćwiczenia rehabilitacyjne można rozpocząć po ustąpieniu ostrej fazy bólu. Według niedawno opublikowanej pracy Vroomena i wsp. leżenie w łóżku nie jest skuteczniejszą metodą leczenia rwy kulszowej z uciskiem korzenia nerwowego udokumentowanym metodą rezonansu magnetycznego w porównaniu z tolerowaną przez pacjenta aktywnością fizyczną [19]. Leżenie w łóżku należy stosować jedynie w przypadkach ostrego bólu krzyża i to tylko krótkotrwale, ok. 2 dni. Zalecana jest modyfikacja aktywności fizycznej, pacjenci powinni unikać ruchów zwiększających bóle: siedzenia, skłonów na prostych kolanach, podnoszenia ciężkich przedmiotów. Prawidłowa rehabilitacja opiera się na kinezyterapii i fizykoterapii. Ogólnie przyjmuje się, że ćwiczenia ukierunkowane na poszczególne mięśnie są skuteczniejsze niż stosowanie ćwiczeń ogólnie zwiększających siłę mięśniową.

Błędem często popełnianym przez chorych, a także lekarzy i rehabilitantów są ćwiczenia, które likwidują fizjologiczną lordozę lędźwiową. Szkodliwe następstwa mogą mieć wykonywane w nadmiarze skłony do przodu, ćwiczenia mięśni brzucha, różnorodne wahadła. W pierwszej fazie leczenia w celu zmniejszenia bólu często stosuje się miejscowe ogrzewanie lub chłodzenie i masaż. Uzyskuje się zmniejszenie napięcia mięśni i obrzęku. Bierne, bierne wspomagane uruchomienie stawów może pomóc choremu stopniowo przełamać barierę bólu uniemożliwiającą wykonanie czynnych ruchów. Dokonuje się tego poprzez delikatne zwiększanie zakresu ruchu w granicach bólu. Elektrostymulację stosuje się głównie w leczeniu ostrego bólu krzyża w celu zmniejszenia kurczu mięśni i obrzęku tkanek miękkich.

Jedną z metod niefarmakologicznych leczenia bólów krzyża jest przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (transcutaneous electrical nerve stimulation – TENS). Wykorzystuje się w niej igły podobne do stosowanych w akupunkturze, w celu wyzwolenia impulsu elektrycznego w obwodowych nerwach czuciowych na poziomie dermatomów odpowiadających miejscu patologii. Skuteczność tej metody w odniesieniu do szerokiego zakresu bólów krzyża wymaga potwierdzenia, gdyż badania oceniające rolę TENS w leczeniu bólów krzyża dały sprzeczne wyniki.

Ultradźwięki stosuje się przede wszystkim w leczeniu bólu przewlekłego lub przy nawrotach dolegliwości. Dzięki ich stosowaniu dochodzi do głębokiego przegrzewania tkanek, następuje poprawa rozciągliwości tkanki łącznej, ułatwiają one mobilizację tkanek miękkich i ćwiczenia rozciągające. Działanie wspomagające ma także powierzchowne stosowanie ciepła, które zmniejsza natężenie bólu i kurcz mięśni i zwiększa elastyczność tułowia.

Ciepłoterapia stosowana jest jako leczenie wspomagające przed ćwiczeniami fizycznymi i, co ważne, może być także stosowana w domu chorego. Często lepsze efekty od ciepłoterapii daje krioterapia. Najskuteczniejsza jest one we wstępnej fazie leczenia, a po jej stosowaniu powinna odbywać się kinezyterapia. Jako jeden z elementów leczenia kompleksowego bólów krzyża można także stosować akupunkturę, al.

Farmakoterapia

W bólach krzyża stosuje się środki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, glikokortykosteroi- dy (nie zaleca się długotrwałego stosowania), środki rozluźniające napięcie mięśniowe, leki wpływające na nastrój chorego (przeciwdepresyjne, sedatywne).

Korzystny efekt terapeutyczny odnosi także krótkotrwałe stosowanie leków rozluźniających napięcie mięśniowe. Ze względu na częste występowanie przy ich stosowaniu działania sedatywnego i senności, powinny być one stosowane przed snem. Ponadto należy pamiętać, że ich stosowanie niesie ryzyko wystąpienia uzależnienia i nadużywania, i dlatego powinny być stosowane jedynie krótkotrwale. Jeżeli przy stosowaniu NLPZ i paracetamolu nie uzyskuje się wystarczającego efektu przeciwbólowego, można stosować preparaty zawierające tramadol. U niektórych pacjentów z bólami krzyża może się okazać niezbędne stosowanie leków narkotycznych.

W przewlekłych bólach krzyża, które nie ustępują mimo stosowania klasycznej terapii, korzystny efekt może dać stosowanie opioidów. Stosując te leki, pacjenci odczuwają zmniejszenie bólu i dyskomfortu, poprawę nastroju i codziennego funkcjonowania. Obecnie dostępne są opioidy nie tylko w postaci zawiesin, ale także w postaci tabletek podjęzykowych i doustnych oraz w postaci plastrów. Mało prawdopodobne jest wystąpienie uzależnienia lub nadużywania tych leków przy krótkotrwałym stosowaniu. U chorych, zwłaszcza z przewlekłym bólem krzyża i obniżonym nastrojem, korzystne efekty może odnieść dołączenie do terapii leków przeciwdepresyjnych.

Leczenie zabiegowe

Bóle krzyża najczęściej poddają się leczeniu zachowawczemu, jedynie ok. 1 proc. pacjentów wymaga leczenia operacyjnego. Wskazaniem do szybkiej interwencji chirurgicznej są zespoły ogona końskiego, spowodowane przepukliną krążka międzykręgowego lub guzem śródkanałowym. Bólom towarzyszy wówczas niedowład kończyn dolnych z zaburzeniami zwieraczy pęcherza moczowego i odbytu. Pacjenci powinni być zdiagnozowani i operowani w ciągu 48 godz., gdyż po tym czasie efekty terapii są gorsze [28]. Czasami konieczne jest także leczenie chirurgiczne pacjentów z jednostronnymi zespołami bólowymi korzeniowymi, którym towarzyszą znaczne niedowłady.

Zabiegi chirurgiczne koncentrują się na 3 podstawowych zadaniach: dekompresji ucisku na nerw rdzeniowy, stabilizacji stawów kręgosłupa dotkniętych zmianami zwyrodnieniowymi i przewlekłym stanem zapalnym oraz usunięciu krążków międzykręgowych i stabilizacji kręgosłupa w przypadku krążków z zaburzeniami biochemicznymi.

W leczeniu przepukliny jądra miażdżystego standardowe leczenie polegało na usunięciu całego dysku, obecnie często usuwa się jedynie tę część krążka, która powoduje ucisk na nerw (laminektomia i dyskektomia). Obecnie w wyspecjalizowanych ośrodkach, dzięki technice mikrochirurgicznej, możliwe są zabiegi mikrodyskektomii oraz dyskektomii endoskopowej. Należy pamiętać o możliwości nawrotu zwężenia po zakończonej sukcesem dekompresji chirurgicznej w przypadku zwężenia kanału kręgowego. Herno i wsp. na podstawie 10-letniej obserwacji opisali nawrót zwężenia u 73 proc. chorych. Co ciekawe, zmiany zwyrodnieniowe miały większy wpływ na sprawność chodu niż zwężenie [29]. Potwierdza to trudności w interpretowaniu wyników badań dodatkowych i brak ich pełnej korelacji z dolegliwościami zgłaszanymi przez chorych.

na podstawie:

Bóle krzyża, etiologia, diagnostyka i leczenie

Ocena wpływu zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych kręgosłupa na wyniki leczenia zachowawczego chorych z zespołem bólowo-korzeniowym związanym z przepukliną lędźwiowych krążków międzykręgowych


Pocięłam trochę, bo strasznie długie i zawiłe Rolling Eyes
acha, jeszcze jedno! Dagmara, z tego co widać w sieci to jest kilka ośrodków, które zajmują sie przeprowadzaniem zabiegów, np. ten:
Klinika Ortopedii i Traumatologii
który w opisie ma m.in.
Cytat:
W Klinice leczymy operacyjnie uszkodzenia urazowe kręgosłupa z objawami uszkodzenia rdzenia kręgowego, a także wtórną ciasnotę kanału kręgowego i niestabilność kręgosłupa. Leczymy operacyjnie przepukliny jądra miażdżystego, zwężenie światła kanału i ucisk na korzenie nerwowe i rdzeń kręgowy związany ze zmianami zwyrodnieniowymi, z niestabilnością i bez, a także zwężenie kanału kręgowego w przebiegu chorób układowych, na przykład choroby gośćcowej i procesów nowotworowych. Zabiegi wykonywane są w obrębie całego kręgosłupa zarówno z dojść tylnych jak i przednich.


tak więc, jeśli zajdzie taka potrzeba to na pewno znajdą się i dobrzy specjaliści, operujący nawet "takich jak my" Wink i gdzieś bliżej...
więc głowa do góry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki ci nenya Laughing
pozyjemy zobaczymy jak to bedzie... wybieram sie jeszcze do neurologa tylko mama musi mi termin zalatwic bo teraz jakbym miala isc to bym termin dostala na okolice lutego do takiej bardzo dobrej pani doktor Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z terminami tak jest , w naszym kraju trzeba jak zwykle się zdrowo nakombinować Rolling Eyes dobrze że masz dojścia! bo do kręgosłupa trzeba dopuszczać tylko najlepszych fachowców.

powodzenia, informuj jak sie sprawy mają Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia Didulka!
Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie!!! Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 5:55 pm    Temat postu: no tak ale dlaczego Odpowiedz z cytatem

Do póki nie miałam podawanego encortonu, sporadycznie plecy mnie bolały, raczej wtedy, gdy długo siedziałam w pracy nie odrywając się prawie od komputera (10-12 godzin), lub jak się nadźwigałam siat z zakupami wracając z pracy. Ale szybko mijało samo. A teraz jest ten straszny ból codziennie, raz mnie rwą i bolą stawy kolanowe, następnie kręgosłup od dołu do szyi, bardzo często dochodzi nagły ostry ból pod prawą pachą i przechodzi pod prawą łopatkę mija po paru minutach po to, aby znowu niespodziewanie wrócić. Bóle są silne, aż łzy mi się kręcą w oczach do tego dochodzą jakieś mroczki przed oczami. Zauważyłam, że najgorzej jest, gdy jestem bez biustonosza. Nie ma znaczenia czy siedzę, czy stoję. Tylko jak leżę jest ok., Ale nie mogę ciągle leżeć. Taki stan trwa już drugi tydzień, na początku myślałam, że samo przejdzie, nie chciałam panikować, ale jest coraz gorzej. Jutro będę miała następne badania, jeśli będą dobre lekarz zacznie odstawianie encortonu, teraz, ponieważ moja waga spadła przyjmuję 80mg/na dobę. Pytałam się go jak długo będzie trwało odstawianie - dziwne, ale powiedział, że około 10 dni. Możecie mi podpowiedzieć przy mniejszych dawkach ustąpią te bóle Question i czy faktycznie erconton może mieć na kręgosłup i stawy taki wpływ Question . Czy po odstawieniu te dolegliwości mijają Question Na pewno wielu z was już to przeszło lub przechodzi.
27 czerwca chciałabym już wrócić do pracy, ale przy tych bólach to będzie mi trudno, jak można sobie pomóc samemu w domu Question , no i czy koniecznie te przeciwbólowe Question , i tak już tyle leków łykam przecież mam tylko jedną wątrobę Shocked , a po drugie nie wiem, jakie leki przeciw bólowe mogę/nie mogę łykać. Wiem, ze się rozpisałam, ale cierpię i wszędzie gdzie możliwe szukam pomocy Sad .
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pamietam ze w pierwszych dniach podawnia encortonu od razu dostałam takiego bolu jakby mnie ktos wcisnąl w pancerz i z kazdą godziną zaciskał go coraz mocnej, potem to minęło,
u ciebie jesli bol nie przechodzi widocznie sterydy nie sa wystarczającym leczeniem , trzeba tutaj cos dołożyc być moze NLPZ -Niesterydowe leki przeciwzapalne byc moze rehalibitację, a koniecznie są leki przeciwbolowe
to proste jak boli, leki przeciwbolowe sie bierze , nie ma cudownego srodka , dobrze jesli leki pomagaja ,bo moze być tak ze organizm nie bedzie juz na nie reagował jak długo je brac ? tak długo jak boli, ja biore je stale od 11 lat codziennie i tez mam jedna wątrobe, t boli bierzesz lek, nie bierzesz cierpisz, sama musisz wybrac,
kazdy z nas ma te poblemy i leki bierze , albo jak lubi to cierpi, niestety
taka to paskuda ze bez czesto bez tych leków ani rusz
schodzenie z sterydów raczej tak szybko nie bedzie powinno się z nich schodzic powoli, a ty masz tego sporo, szczerze mówic wątpie abys wrociła juz do pracy, nie w takim stanie jak jestes, troche ciepliwości , jeszcze widac leki nie sa dobrane odpowiednio , boli wiec z takim bolem do pracy raczej nie wrocisz,
bierz te przciwbolowe w dawce jaka okreslił lekarz i przy nastepnej wizycie powiedz dokładnie co i jak niczego nie pomojaja, niczego nie upiekszaj, aby wrocic do pracy, myslę że cos zaradzi , jak bedzie lepiej wrocisz do pracy , na wszytko jednak trzeba troche poczekać , cierpliwości , tak to już jest .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 7:49 pm    Temat postu: lał Odpowiedz z cytatem

dzięki za radę, jutro raniutko mam być na badaniach w IHT, będe się widziała z lekarzem, powiem mu wszystko jak na spowiedzi, niech mi powie jakie przeciwbólowe brać, bo chyba zwariuję z bólu. Fakt zawsze wzbraniałam się przed braniem leków jakichkolwiek, no ale jak tylko to ma mi pomuc, wreszcie już nie jestem taka młodziutka (39 latek), wiec i mniej odporna na ból. Zmartwiłas mnie trochę, z tym ze pewnie nie pójdę jeszcze do pracy. To siedzenie w domu mnie dobija. Znajomi jakoś sie nie spieszą aby wpaść do mnie gdy to ja jestem chora. A z pracy kilka razy dziennie dzwonią, ale raczej o porady i pytania co mają robic. Od tego siedzenia w domu, to mi sie coś przestawia, na przykład dzisiaj mimo bólu, jeczałam stękałam a chleb sama upiekłam. No dobra zobacze co jutro powie lekarz.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy dobra jestes , ale popatrz realnie naprawde jeszcze nie nadajesz się do pracy,
praktyczna rada wypisz sobie na karteczce do chesz uzyskac od lekarza( jakies porządne leki przeciwbolowe), co chcesz mu powiedziec ( dolegliwosci , ) przynajmniej o niczym nie zapomnisz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 10:03 pm    Temat postu: ok Odpowiedz z cytatem

już mam pełną liste pytań, wypisane dolegliwości, i nie moge spać bo się denerwuje o wyniki badań, czy płytki krwi poszły do góry. Czy lekarz znajdzie czas na dłuzsza rozmowę, przy tym zamieszaniu i strajku.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miec taka liste to podstawa bo czasem zapominamy o czyms.. a czy lekarz cie wysłucha ..hmm to zalezy jaki lekarz.. bo tam gdzie ja się lecze wizyta niektórych trwa nawet ok. godziny wiec z pewnoscią Cie wysłucha a jezeli to lekarz ..który przyjmuje na akord to z pewnościa nie a co do strajku to miałam odwołane wizyty juz dwie.. wiec nieprzyjmuje moja doktor wcale puki niezakończy sie strajk ..
Powodzenia
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 5:23 pm    Temat postu: rozmawiałam Odpowiedz z cytatem

dzisiaj powiedziałam lekarzowi z IHT o tych bólach kregosłupa, postukał mnie w plecy i stwierdził, że to moze być od nadwagi, a może od diety, a może może...., i powiedział abym na razie przyjmowała jakiś lek przeciwbólowy (kupiłam pyralgine w aptece ale nie pomaga), no i przyznał, że on nie bardzo się na tym zna, on jest od chorób krwi, a ja i tak jak najszybciej muszę znaleść reumatologa, i powiedzieć mu o tych bólach. Stwierdził, ze encorton raczej nie ma takich skutków ubocznych.
Jeśli chodzi o powrót do pracy to jeszcze nic nie moze mi powiedzieć, bo płytki troszke spadły, następne badanie w IHT we wtorek. Wtedy mi powie co dalej.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becia nie wiem czy takim typem bólu kręgosłupa nie powinien się zając neurolog...mnie tak skierował lekarz rodzinny i co dziwne, problemy z kręgosłupem pojawiły mi się po schudnięciu, najwyraźniej kręgosłup musi się przyzwyczaić i przestawić do nowego ciężaru i sposobu poruszania , i nawet jeśli za tym nie przepadasz połóż się czasami na 5-10 minut i daj mu odpocząć, mi osobiście pomogły "kocie grzbiety", robiłam je kilka razy dziennie i również w miarę potrzeby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group