Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cze :) lupusiki :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, Magdo,
Po Twoim powitalnym poście widać, że sytuacja nie jest zbyt kolorowa, mimo to, jak napisała Kinga, dawki, które bierzesz nie są zbyt duże, poza tym musisz uwzględnić, że leki działają nawet z kilkutygodniowym opóźnieniem.
Co do lekarzy - niestety, choroby tkanki łącznej nie są zbyt powszechne, stąd pewnie takie a nie inne reakcje profesorów. Co nie znaczy, że nie można znaleźć naprawdę dobrego specjalisty - listę znajdziesz na forum...
Poza tym masz osobę, która Cię wspiera - to najważniejsze. Oboje potrzebujecie teraz dużo sił, aby oswoić się z nową sytuacją, ale wierzę, że to się Wam uda.
A remisja prędzej czy później przychodzi - nie ma cudów...
Podsumowując - głowa do góry, wszystko się ułoży...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Madziu.
To co piszesz nie jest słodkie ale twoi najbliżsi też mają prawo do życia. Oni też potrzebują czasu żeby się oswoić z twoją chorobą i nauczyć z tym żyć.
Masz swojego chłopca i życzę wam cierpliwości i sił na wspólną przyszłość.
Zawartość portfela nie decyduje o naszym zdrowiu ale pomaga w chorobie gdy można prywatnie szukać najlepszego lekarza no i żadne leki nie są niedostępne bo nie refundowane. Masz sporo szczęścia w tym nieszczęściu jakim jest choroba ale jak się zapewne zorientowałaś z nią można żyć i zarówno długo jak i szczęśliwie. Trochę wysiłku i wszystko się poukłada.
Na temat lekarzy też sporo znajdziesz w postach.
Powodzenia i zdrówka .
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głowa do góry! Ja choruje na tocznia 9lat. Od poczštku mam zajęte nerki, IV klasa zmian, 5 lat walczyłam o remisje, stosowałam rózne leki (Luceran, Imuran, Endoxan, Cell-Cept) dopiero na cyklosporynie (equral) uzyskłam remisje i mam juz ze 2-3 lata. Nerki pracuje lepiej, ja czuje sie dobrze.Znajdz lekarz dla kórego toczen tonie wyrok, to wazne! Sa jeszcz lekarze ktorzy na to haslo dostaja ataku strachu i najchtenoje takiego pacjenta wypcheli by za drzwi, ale uwazam ze coraz mnie ich. Z toczniem mozna normlanie zyc. Ja mam taki zamiar. Za 4 miesiace wychodze za maz i bede probowal zajsc w ciaze i lekarze wcale mi tego nie odradzaja. Fakt czasem nachodza mnie gorsze mysli, co bedzie jak moj stan sie pogorszy i bede ciezarem dla meza ale wtedy on przytul amnie mocno i przepedze zle mysli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na pokładzie Madziu Very Happy
Już wszystko co najważniejsze zostalo napisane Wink Wiec mi pozostaje powitac Cie cieplutko Very Happy I powtorzyc raz jeszcze za nasza forumowa rodzinka - glowa do gory, trzeba wierzyc ,ze bedzie dobrze Very Happy A ludzie tutaj są tego najlepszym , namacalnym przykladem Wink
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Madziu głowa do góry ani sie nie obejzysz jak bedzie remisja zobaczysz..
tez myślałam ze to nie realne ale udało sie pozytywne nastawiennie to juz połowa sukcesu zycze duzo zdrówka i wytrwałości Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Madziuniu.
Rozumiem twoje rozczarowanie rodziną i twoje odczucia co do nich. Ja miałam podobnie. Jak miałam iść do szpitala to nie bardzo ktoś się przejmował. Rodzice woleli opiekować się wnuczką. Mamę bardziej obchodziło zapalenie ucha mojego 33 letniego brata. Było mi przykro, choć wiedziałam że pomóc mi nie mogą ale potrzebowałam uwagi jak dziecko. W końcu się obraziłam a potem im powiedziałam co myślę.
Zrozumieli teraz zawsze jak wiedzą ze idę do lekarza to potem dzwonią i pytają.
Powiedz rodzicom co czujesz.
I pamiętaj ze czasem bliskim ludziom trudno jest zrozumieć naszą chorobę, trudno się z nią pogodzić i nie wiedzą jak się zachować.
Pokaż im że się nie poddajesz. Że robisz wszystko żeby być zdrową. I dziel się z nimi tym.
Możesz mieć żal, ale najgorsze co możesz zrobić to obrazić się na wszystkich i zostać samą.
trzymam kciuki żebyś miała remisję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madziunia witam Cie serdecznie!

Jak już Cie życie nauczyło- prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie- życze Ci wiele sił ,optymizmu i odkrywania pozytywnych stron (niestety) nowej sytuacji.
Bądź silna, jesteś młoda i wszystko przed Tobą !
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
karolla
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Zlotow / Hamburg

PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Madziuniu Smile

posmutnialam jak czytalam twojego posta, ale potem przeczytalam wszystkie pozostale i od razu lepiej sie na sercu zrobilo. Smile
Wszystko co najwazniejsze zostalo napisane.
Wez sobie wszystko to do serca i brnij do przodu.!

Trafilas tu w wyjatkowe miejsce i na wyjatkowych ludzi... rozgosc sie i zagladaj do nas jak najczesciej Smile

pozdrawiam i duzo zdrowka zycze.!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Endriu
Senior
Senior


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 70
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Madziu,
jutro też jest dzień i dla Ciebie zaświeci słonko.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Magdo : )
ja sobie z poczatku nie dawałm pomóc- różnie reagujemy w obliczu choroby
rodziców nie miałam, a rodzinę męża też niewiele to obchodziło, do tego cały czas kwękając chodziłam do pracy , wiec oni uważali ,że nic mi nie jest
myślałam, że sama sobie poradzę ale nie radziłam sobie -stąd moja obecność na forum
mam równiez wspaniałych przyjaciół, którzy pomogli, przytulili -ale i wyprostowali , kiedy trzeba- teraz to doceniam
wiem ,że i tu jestem bezpieczna
oparcia i zrozumienia , cierpliwosci i zdrowia przede wszystkim życzę
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group