Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...Doświadczenia szpitalne...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego też często myję się chusteczkami, by jakiegoś grzyba (którym pełno rośnie pod "prysznicem") nie załapać...bądź innych fajnych rzeczy Twisted Evil

matko i my tu piszemy o służbie zdrowia w 2009 roku; człowiek przychodzi zdrowy do kliniki, a wychodzi chory... z kilkoma gratisami

ja uważam, że moja klinika ma jakieś plecy w sanepidzie, bo inaczej w 5 minut ją by zamknęli....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wcześniej pisałem i pozwole siebie zacytować
Cytat:

boshe jeden włączył radio zet .. drugi rmf clasic
z jednego gra muzyka pop z drugiego muzyka powazna mozart coś tego przekorju..
oba naraz i jeszcze dosc glosno w tym jeden z nich nucił sobie tego mozarta pogwizdywał i tupał stopą ,czasem rozmawiał do radia
,a trzeci drapal sie plecami o sciane i mówił ,ze nie jest alkoholikiem
ziarenko pytasz sie jak sie czuje .. dziękuje , dobrze jeszcze nie zwariowałem
choć raz zachowałem się jak oni chciałem zobaczyc jak to jest ..ii..
położyłem się tak ,że nogi były skierowane w stonę poduszki.. no dobra leżały na poduszce
, głowa zwisała z łóżka rozłożyłem rece i patrzałem do góry nogami co oni wyprawiają takze zachowaniem pasowałem do nich


To tak delikatnie mówiąc .. w nocy wielokrotnie się budziłem
noce były nieprzespane co troche jeden "charchał" później przeklinał
nad ranem do sniadania sadzili bąki dzięki czemu był nastrój i było sympatycznie !
Na francuskiej jest stare budownictwo (189X -19XX) wiec sale są wysokie
i komarów przed snem wytępić oj nie było możliwośći
temperatura sali jak u Ciebie po dwoch nocach 16 ukąszen w tym 5 na twarzy
Na wizycie Pani Dr. oglada motyla mówiąc - i jak lepiej ,juz nie swedzi?
mówie ,ze jestem pogryziony i ciezko powiedziec bo wszystko mnie swedzi.
O.. ,a termometr dostałem szpitalny pamiętam zatrzymał sie na 36,2
strzepnąć go w dół nie było możliwośći w góre też nic mówie ,ze nie działa ale nikt nie zwracał na to uwagi:)
choć mówiłem ,ze mam 36,5 bo.. bym później nie wysłuchiwał ,ze za niska..
oo i łóżko to był gwóźdz programu! z rana wstawałem z niego mając wrażenie czy ja czasem nie wyleciałem z okna z 2 piętra
,a to wszystko przez prety wbijające sie w plecy!
Piotrze piszesz o parkingu na ochojcu wiesz ile liczą sobie za postój ?
za kilka godzin zapłaciłem ponad 20 zł (czyli 5 dni odwiedzin to 100 zł)! Już na lotnisku w Pyrzowicach jest taniej .. za dłuższy postój płace tylko 12 zł
Dla porównania w szpitalu na parkitce w czestochowie jest to koszt 2 zł za żeton
podczas wyjazdu wrzucamy go w bramkę która jest zamknięta
I nie ma znaczenia czy stoisz gidzine , dwie -dzien czy dwa ..

Robert napisał:
Iwonkahaha napisał:
No to nowa zwróci uwagę Piotrkowi,że podobny temat już istnieje Laughing
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=3234


Nie radzę zwracać uwagi Adminowi Wink



Dobrze ,ze tak mało tu adminów .. bo za przeproszeniem burdel był by większy niż jest hehe Razz
i jeszcze jedno z mojej strony czy to user, moderator czy nawet admin Wink to starajmy się ład i pożądek Smile
Szkoda było by teraz 'zbałaganić' takie forum..
_________________


Ostatnio zmieniony przez veg8 dnia Pią Wrz 04, 2009 9:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc może i "jest coś na rzeczy",bo jak czytałam Twój opis to mi się na głowie włosy jezyły. Shocked
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek współczuje ja miałam nieco lepsze doświadczenia aż tak źle nie trafi am a byłam juz kiladziesiąt razy w szpitalu ale słyszałam to i owo zatem nie jest to nic nowego a co do pakingów profesorów i biednych lekazy to chyba wszędzie jest tak samo..a jeszcze jedno co mnie wkurza zwłaszcza z pobytów przez ostatnie dwa lata to to że na wypisie pisze iż pacjentak wypisana w stanie dobrym z poprawa mimo że wczle lepiej sie nie czuję ale z drugiej strony nie moga napisac prawdy bo nie mogli by tez wypisać ze szpitala najbardziej mnie to denerwowało gdy leżałam w celu dostania Bonvivy a źle sie czułam to wszystko jest chore jakbym chciała sie rozpisac o mich dioświadczeniach z tych oststnich 2 lat to byłoby duzo i nudne a tak na forum odo czasu do czasu co spiszę zatem Piotrze badzo chciałabym bys wreszcie otzyma dobra trafna diagnoże i mógł byc odpowiednio leczony pozdrawiam..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie a już się bałam,że mnie wylogujecie z Piotrkiem Very Happy
W Białymstoku w Akademickim Szpitalu Klinicznym oddział i łazienka (1 prysznc dla kobiet) jest czysta i po remoncie.Na oddziale jest 6 sal a chorzy zajmuja 3 ze wzgledu na limity.W każdej sali jest 6 łóżek.Na 15 chorych jest w dzień z 5 pielęgniarek i z 12 lekarzy(po co?)Tylko zbadać na nie miał kto i nikt nie zaglądał.Nocnej pielęgniarce to się nie dziwie bo jest 1 a starsi ludzie riestety maja problemy.... .Personel też jest w miare miły Wink
Wytrzymaj Piotrze i nadrabiaj zaległości w czytaniu naszego forum haha.Zdrówka Ci życzę.A zawsze też możesz zajrzeć do naszej kawiarenki i pogadać o bzdetach Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z chrapiacymi wspollokatorami ma chyba wiekszosc Wink
Za pierwszym razem trafilam na sale w ktorej oprocz mnie lezaly jeszcze 4 panie z ktorych trzy chrapaly...
Wtedy tez ustanowilam swoj zyciowy rekord w ilosci nieprzespanych nocy Laughing
Mimo, ze w Klinice bylam na poczatku lutego, temperatura rowniez dawala mi sie we znaki Rolling Eyes
Swoja droga nie wiem czy tak trudno jest zrozumiec, ze gdy w 4 osobowej sali przebywa osob 5, a drzwi na korytarz sa zamkniete to tam po jakims czasie zwyczajnie smierdzi, wiec wykorzystywalam kazda mozliwa okazje by otworzyc okno.
Nie zazdroszcze lekarzowi, ktory na wieczornej wizycie musi przejsc sie po wszystkich salach, lub pielegniarce rozwozacej leki...
Mialam sytuacje, kiedy wieczorem wszystkie panie "wybyly" i zostalam na sali sama, wiec szybko otwieram okno by poczuc zapach swiezego powietrza Cool
Za chwile wchodzi lekarz, i z usmiechem na twarzy mowi " o widze, ze pani wietrzy sale...i bardzo dobrze, tylko prosze sie nie przeziebic Wink "
Przeciez to powinno byc zwykla czynnoscia, jak mycie zebow, a tlumaczenie, ze na zewnatrz jest zimno jakos do mnie nie przemawia... oczywiscie nie mowie o sytuacji kiedy na sali znajduje sie osoba "lezaca" i nie moze wyjsc z sali na ten czas...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Uzumaki
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 273
Skąd: West Yorkshire

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne te opisy szpitali,ale to wszystko prawda...
Pracowalam w szpitalu 18lat,starym szpitalu,mielismy karaluchy i wybijajace szambo w piwnicy,w szatni dla personelu...Na oddzialach stare drewniane okna skrzynkowe,na zime zaklejane tasma,zeby ludziom nie wialo,ale i tak wialo.Tylko te oddzialy,ktore znalazly sponsora lub mialy zalozona fundacje,wygladaly super.
Ostatnio kiedy lezalam w angielskim szpitalu,mialam separatke z wc,za to dali mi do przykrycia 1 przescieradlo.Prosilam o koldre,trzeslo mna zimno na zmiane ze zlewnymi potami i wszystko mialam mokre.To mi przyniesli 2cienkie kocyki bo"koldry nie maja".A ja w mokrym ubraniu,jedno sie suszylo drugie mialam na sobie.Recznik na poduszce bo wlosy mokre.I okno zablokowane bylo na"otwarte"a mi bylo tak zimno.
Wchodzili do mnie tylko jesli musieli bo bylam zakazna.Ale poziom opieki ok.Zdziwilo mnie,ze gdy wypisywali mnie,dostalam do reki leki,ktore mialam brac w domu.Za darmo.Oraz zamowili mi transport do domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem znowu.

Sluchajcie mam JEDYNKE!!!!

Wlasnie sie obudzilem. Spalem chyba z 5 godzin. Jaka bajka. Sam zamkniety w pokoju, okno otwarte, swieze powietrze, lekki chlodek, wlasny kibel, tv i moj ukochany laptop. Ufffff. Wreszcie mam czym oddcyhac.

Jak zmienily sie pielegniarki i przyszly te same co zawsze sa na dzien poszedlem sie wyzalic bo naprawde te dwie to jedyne sympatyczne piguly.
One podsunely mi mysl zebym podzwonil po znajomych lekarzach czy nie znaja tu kogos na oddziale. Podaly nazwiska lekarzy i do dziela.
Zadzwonilem do kolezanki z klasy z liceum ktora jest lekarka i BINGO!
Znala jednego lekarza i to chyba jednego z najmadrzejszych tutaj i dosc fajny.
Zadzwonila do niego a on jej mowi ze sytuacja wyglada tak ze o tych salach to decyduje profesor. Wiec sie troche podlamalem.
Powiedziala ze najlepiej zebym ja sam poszedl do profesora z "datkiem" na szpital i powiedzial jaka jest sytuacja. Mysle sobie tak zrobie. Co mam do stracenia? Tylko jaki ten "datek"?
Nagle przychodzi ten znajomy lekarz mojej kolezanki i mowi ze przeniose sie na jedynke. Zdebialem. Zebralem sie chyba w minute. Powiedzial tylko ze jezeli by sie ktos trafil kto wymagalby "izolacji" to bede musial wrocic. Chyba zalatwil to za mnie wiec weekend mam iscie hotelowy bo otrzywiscie przepustek w tym szpitalu nie ma i nie mozna na weekend pojsc do domu.
Nie wiem teraz co mam zrobic? Podsuncie pomysl komu i jak za to podziekowac, a kogo pominac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrku ale się ubawiłam ,klepałam sie po brzuchu jak Twój awatar haha Laughing
Radzę pominąć profesora i lekarzy, ,,datek'" dać salowej , z pielęgniarkami zrobić bibę w seperatce a a po wyjściu umówić się z koleżanką na kolację ze śniadaniem Laughing
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo za pozytywane załatwienie sprawy Very Happy Very Happy
udało się to najwazniejsze , bedziesz u siebie do konca, nocą mozesz oglądac tv jesli jest , mozesz spac, troche domowo się zrobiło
mysle ze powinienes się odwdzieczyc temu lekarzowi ktory ci tą jedynke załatwił, bo prof zawsze idzie na ręke lekarzom ktorzy o to prosza
a
ja jak jestem na odziale to najczesciej mam jedynkę ale to juz zasługa mojej lekarki i to ona zawsze u profesora tą jedynkę wydebi
jak twierdzi ze je juz tu tak duzo razy byłam ze ten przywilej powinien mi sie nalezec bez pytania Very Happy Very Happy a na wiekszych salach niech leza inni

co prawda prof, juz mowi ze ze mna zawsze problem bo zawsze cos dodatkowego mam podczas pobytu wiec od razu mnie izolują Very Happy Very Happy
a czy to moja wina ze tak reaguje na szpitale ze wszystko się pieprzy w organizmie
co do pieleginarek w tym roku lezałam na 3 oddziałach i jak zauwazyłam zawsze sa przynajmniej dwie w obsadzie ktore nie lubia pracowac, zawsze tez pracuja w parach wtedy biada temu ktory cos potrzebuje
szczesciem jest jak jest ich tylko dwie , a reszta jest solidna bo jesli stan wynosi 4 to juz moze byc gorzej ,
oj napatrzyłam się juz na takie obsady , one nie robią nic oprocz podstawowych rzeczy ktore zrobic musza a juz babcia w brudnym pampersie moze sobie polezec do rana chociaz zaraz na poczatku ich 12 godzinnej pracy doszło do zabrudzenia tegoz

dlatego jestem za całkowitą prywatyzacją szpitali, w prywatnym szpitalu takie pielegniarki salowe czy lekarze nie mają szansy na pracę albo beda robic solidnie albo wcale
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba i Monika i Iwonka macie racje. Tez tak myslalem. Pielegniarki nalezy wynagrodzic jakimis lakociami a najwiecej zrobil dla mnie lekarz i kolezanka. To im sie nalezy podziekowanie za pomoc.
Jest narazie rewelka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak trzymaj niech ci słuzy ta jedynka Mam nadzieję ze juz teraz wytrzymasz w tym miejscu a jak przyjdzie do pracy leniwa zmiana to spokojnie mozesz urwac się do domu, wrocisz na mierzenie temp i nikt sie nie kapnie

ja tak robiłam czesto w sobotę i niedziele latałam w papciach do siostry na obiad, kawę i odchamienie Nawet dodgadywałam się z pielegniarkami jesli były ok, zeby pusciły sygnał gdyby mnie ktos na siłe potrzebował nigdy mnie nikt nie szukał a ja milej spedzałam czas
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze jest to ze w tych cholernych szpitalach nikt nie bierze pod uwage ze po takich przejsciach to toczniowcy wychodza bardziej chorzy ze szpitala niz do niego przyszli.
Toczen to nie jest leczenie zapalenia pluc gdzie podaje sie antybiotyk i pacjent wiadomo ze zawsze wyjdzie zdrowszy niz przyszedl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację ale nasza choroba nie istnieje w szerszym tego słowa znaczeniu, co to taki toczen to jest nic, choroby ktore rozumieja i lecza to własnie zapalenia płuc zawały cukrzyca nadcisnienie

tylko ze my czesto gesto mamy wszystko naraz i tez chcemy wyjsc przynajmniej w takim stanie w jakim przyszlismy

skoro szpital nam delikatnie mowiac nie wychodzi na zdrowie i moze tak szpital jednego dnia
tylko czy nas ktos słucha ? mnie słucha moja lekarka ale jak jej nie było to o mało mnie nie usmiercili bo trzeba postepowac według procedur
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika te procedury sa tak durne i nieczemu nie sużące bo tylko kosztuja o wiele więcej niz podane lekarstwo..a to totalna bzdura i naciąganie NFZ na niepotrzebne wydatki a tak szpital jednego dnia załatwiałby co potrzebne bez konieczności leżenia 3 dni na oddziale..a co do tego że ida c do szpitalka nie zawsze wychodzimy w lepszym stanie to akurat doświadczam ale tylko dlatego że lekarz jest uparty i mnie słucha co mam mu do powiedzenia obrał swoja wizje leczenia a ja na tym delikatnie mówiąc cierpię..no ale skoro ZUS juz sie upomina ze w listopadzie kończy mi sie renta no to ciągnę ten cyrk/przynajmniej dla mnie/by mieć jakąś szpitalna dokumentacje wszak przez ostatnie kilkanascie lat wyniki nie szly w parze z samopoczuciem..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group