Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta wpływa na układ immunologiczny
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie u mnie też z angielskim coś bardzo cienko Embarassed
az wstyd się przyznać Embarassed Embarassed
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba było się nie przyznawać Wink

jeśli chodzi o dietę to lekarze niejednoznacznie o niej mówią.
spytałam po diagnozie od razu jak dieta?
pan doktor powiedział ,że to nie ma żadnego znaczenia .
lekarka rodzinna powiedział że ma.
i to tak jest
dopiero na forum normalny artykuł
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
cola-gen
Junior
Junior


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 7
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiberium napisał:
Czy dieta wpływa na układ immunologiczny :
http://www.dbc.wroc.pl/Content/1897/d14krzysik.pdf
Podsumowanie tej pracy odpowiada jasno - dieta ma znaczenie ,szczególnie tłuszcze . dla zainteresowanych przypominam film "Olej Lorenza" .
Ale nie zachęcam do stosowania jakiejś własnej diety - najpierw trzeba pytać lekarza , istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby przy diecie wysokotłuszczowej i terapii lekami sterydowymi . W kwasach tłuszczowych jest jednak jakaś nadzieja , siła .

Co do kwasów tłuszczowych - to jest nadzieja. Podejrzewam u siebie mieszaną chorobę tkanki łącznej, do tego dziwne odczyny alergiczne. Zaczęłam spożywać tabletki oleju z wiesiołka, pierwsze zmiany - na dobre - zauważyłam na skórze stóp, mniej więcej po dwóch miesiącach stosowania. Nie wiem, jak z tkanką łączną "pod skórą", bo nie widzę. Odwlekam terapię sterydami. Co o tym myślicie? Uważam, że dieta w naszych przypadłościach jest jednym z filarów polepszenia zdrowia.
Pozdrawiam. Cola-gen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Cola-gen Very Happy

dieta i odpowiednie leczenie to podstawa Very Happy
terapia sterydami nie zawsze jest potrzebna, ale o tym decydują już specjaliści, dlatego też warto się do nich wybrać i kontrolować regularnie Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równiez myślę,że decyzja w kwestii ewentualnej sterydoterapii nalezy do specjalisty.Mam nadzieję,że masz lekarza którego darzysz zaufaniem.
I pewnie,że dieta ma znaczenie-"jesteśmy tym co jemy " Wink
A przewlekłe chorowanie wymaga większej uwagi nad swją dietą. Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cola-gen napisał:
Tiberium napisał:
Czy dieta wpływa na układ immunologiczny :
http://www.dbc.wroc.pl/Content/1897/d14krzysik.pdf
Podsumowanie tej pracy odpowiada jasno - dieta ma znaczenie ,szczególnie tłuszcze . dla zainteresowanych przypominam film "Olej Lorenza" .
Ale nie zachęcam do stosowania jakiejś własnej diety - najpierw trzeba pytać lekarza , istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby przy diecie wysokotłuszczowej i terapii lekami sterydowymi . W kwasach tłuszczowych jest jednak jakaś nadzieja , siła .

Co do kwasów tłuszczowych - to jest nadzieja. Podejrzewam u siebie mieszaną chorobę tkanki łącznej, do tego dziwne odczyny alergiczne. Zaczęłam spożywać tabletki oleju z wiesiołka, pierwsze zmiany - na dobre - zauważyłam na skórze stóp, mniej więcej po dwóch miesiącach stosowania. Nie wiem, jak z tkanką łączną "pod skórą", bo nie widzę. Odwlekam terapię sterydami. Co o tym myślicie? Uważam, że dieta w naszych przypadłościach jest jednym z filarów polepszenia zdrowia.
Pozdrawiam. Cola-gen.

Zgadzam się z twierdzeniem ,że dieta jest podstawowym filarem zdrowia Cool .Swoje przekonanie opieram na swoich osobistych doświadczeniach. Od pojawienia się pierwszych symptomów (2001 rok) nikt nie potrafi mi postawić diagnozy (w Polsce i Wlk.Brytanii) póki co głośniej się sugeruje Syndrom Sjogrena . Były fazy NLZP jak i polecenia odstawienia jakichkolwiek leków. Nikt nie potrafił mi pomóc. Postanowiłam w końcu pomóc sobie sama. Ponieważ jestem sceptykiem pozwoliłam sobie na leczenie homeopatyczne i fitoterapię.Działy się pozytywne rzeczy ale najskuteczniejsza okazała się dieta Very Happy
Od pół roku jestem na ścisłej diecie wegańskiej (bez nabiału i jaj i oczywiście mięsa i tłuszczów zwierzęcych) - czuję się świetnie i co najważniejsze gołym okiem widzę ,że moja nigdy-nie-ustająca-i-nie-zmniejszająca się opuchlizna ślinianek znika!!!Przestały mnie boleć stawy, mniej mnie pieką oczy itd.
Od czterech miesięcy zażywam również olej z wiesiołka- myślę,że nie jest on głównym remedium lecz ważnym "wspomagaczem".
Nie wiem czy to przypadek czy jakaś odgórna interwencja Wink ale dzisiaj trafiłam na film jedzenie ma znaczenie i obejrzałam go z wielkim zainteresowaniem - pozostawiam go osobistej ocenie każdemu kto zobaczy Wink
Nie jestem lekarzem - ale zawsze będę powtarzać ,że o swoje zdrowie trzeba zadbać- a zacząć należy od tego co mamy na talerzu Cool
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 8:26 pm    Temat postu: Zobaczcie ten artykuł: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie proszę ten artykuł:

http://journals.indexcopernicus.com/fulltxt.php?ICID=868348

Znalazłam go szukając informacji o stabilizacji lizosomów, czyli jednego z mechanizmów działania Quensylu - hydroksychlorochiny, którą biorę teraz w podwójnej dawce 400mg/dobę.

Pomyslałam sobie: jak tu te lizosomy jeszcze przydusić.

No i: Eureka. Zaczynam wcinać jabłka Mackintosh. Bo grejpruty to nie bardzo lubię. No i resztę będę jadła, no może oprócz kaktusa jadalnego? Ale zdaje się sa jakieś soczki z niego Smile))) Very Happy

grejpfrut
jabłko (Macintosch)
jabłko (Granny Smith)
jabłko (Red Delicious)
słodka wiśnia
morela
pomarańcza (bez skórki)
cytryna (bez skórki)

kaktus jadalny
kiełki alfalfa
brokuły
kiełki fasolki azuki
brukselka
pomidor
kalafior
kiełki fasoli
szpinak
zielona papryka
seler
kapusta
sałata
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
na koniec mały kotlecik, żeby żelastwa nie zabrakło Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fifek
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja Żona (o co biega, odsyłam do mojego wątku tutaj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=3297) jest właśnie antytłuszczowa. Ja tam uwielbiam i nigdy nie miałem z tym problemu (poza dzieciństwem). Choć Asia ma za to straszne ciągoty mięsne. Ona by codziennie mięso jadła. Mnie tam z reguły się mięso przejada. Nie muszę często jeść, choć generalnie lubię (w sensie problemów kolagenozowych nie mam).

Aha, Asia jest antymleczna - jogurt, serek to zje, ale mleko - w życiu! Podobnie jak jej rodzeństwo i mama.

Co do jedzenia, to nie demonizowałbym tłuszczy, węgli, białek itp. Prawda jest taka, że wszystkei składniki są potrzebne, a w jakich ilościach, to sobie człowiek sam powinien dopasować. Jedyny problem, to aby spożywać w naturalnej postaci - upiec samemu chleb, ciasto, zrobić masło, upiec mięso, a nie kupować składników BTW w gotowych produktach, chyba, ze ze sprawdzonego źródła, gdzie mamy wiedzę o ich wytwarzaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie-we wszystkim zdrowy umiar.
Ja staram sie ogranoczać mięso,bo ono generalnie nie służy Wink Wprowadzać więcej warzyw.Z mlecznych rzeczy-raczej jego przetwory niż płynne.Jesli ktos ma problemy z lipidogramem,to wiadomo,ze goudę lepiej zastąpić chuda szynką.Nasz gastroenterolog się śmieje zawsze,ze mleko jest dla cielaków Wink Poza tym,nie oszukujmy się -z jakim mlakiem ,a raczej substytutem do czynienia my tak naprawdę mamy? Wink
Marzy mi się przejście na wegetarianizm,ale zawsze przy dłuższej próbie mam ,jak Twoja Żona-ciagoty na mięcho Rolling Eyes Zapewne zle diete komponuję alo stare nawyki zywieniowe biora górę...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Uzumaki
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 273
Skąd: West Yorkshire

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo chcialabym wrocic do diety weganskiej,bylam na niej ok 3 lata,moze krocej.
Mialam bardzo restrykcyjna diete.Tzn nic ze sloika,nic z puszki,nic z kartonu.Dopuszczalam soki z butelki.Nie gotowalam jakis cudow,wszystko jak najprostsze.Bez soli,przyprawialam ziolami i sosem sojowym.Pilam na zmiane imbir i cynamon zalewany wrzatkiem.Tluszcze-tylko maslo gee.Chleb jadlam.Bialko-soja,fasola,orzechy.Z alkoholi dopuszczalam sporadycznie piwo.Zadnych slodyczy,tylko suszone owoce i miod.Czulam sie swietnie i schudlam bardzo.Potem rozszerzalam diete,potem wrocilam do normalnego jedzenia na jakis czas,z miesem.Nastepnie znowu dieta wegetarianska.Chociaz dzisiaj jak zapychalam sie krewetkami z Polskim chlebkiem,maslem czosnkowym,salata i oliwkami,tak sobie pomyslalam,ze chyba trzeba skonczyc z krewetkami i rybami.To tez zwierzeta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzumaki napisał:
To tez zwierzeta.
no jasne Very Happy
jak potrzebujesz wsparcia to pisz na priv.

mgła nie podam Ci teraz źródła- ale gdzieś już tutaj na forum wklejałam info, że kiełki alfa alfa - czyli lucerny są przeciwwskazane przy chorobach autoimmunologicznych gdyż prowokują reakcje immunizujące.
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group