Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Portal spolecznosciowy o naszych chorobach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 2:04 pm    Temat postu: Portal spolecznosciowy o naszych chorobach Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

Zastanawiam sie nad zrobieniem portalu spolecznosciowego o naszych chorobach.
Mozna go podpiac pod glowna domene toczen.pl lub wymyslec cos nowego.
Znalazly by sie tam najwazniejsze informacje, artykuly, informacje prasowe na temat kazdej z chorob, encyklopedia wiedzy na temat lekow itp.

Strona oczywiscie bylaby prowadzona przez was. Wasze artykuly, wasze porady czyli kwintesencja tego co jest na forum.

Co wy o tym sadzicie? Forum zaostaloby podpiete jako jeden z działow tej spolecznosci.

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm mi się pomysł podoba
pracowita sprawa, ale super Smile

tak jeszcze zapytam: czy obecne forum można wzbogacić o nowe funkcje? tj. nowsza wersja phpBBPrzemo?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek-mnie tez się podoba Smile
wyprzedzimy może prozdrowie.pl Question
bo oni ruszyć mają też jakos w 2 połowie roku-były zapytania do niektórych z nas nt.tocznia-życia z nim Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie jestem nastwaiona pozytywnie, juz tłumacze dlaczego
1. nasze choroby i opracowania o nich znajdują się w dziale doniesniena medyczne, i w temacte o lekach wiec to dublowanie tego temtu
2, mamy tu jakas dyscypline i mozemy ktogo kto tu wchodzi upomniec wykasowaoc posta jesli robi sie niemilo a w takim potralu to beda ludzie ktorych własciwie nic nie łaczy z nami
3. gdyby propagowac wiedze o tym co my wiemy to zainteresowani beda ludzie ktorzy chorują lub ich bliscy czylitacy ktorzy rejestrują sie tutaj
4, boje się ze sciągniemy wszelkiej masci szarlatanerie i osoby ktore stale beda nam proponowac cuda z apteki, łaki itd.
5. jesli juz chcesz cos takiego zobic to raczej nie na forum, bo zabałagani sie tutaj totalnie
6, wiesz jak jest w sieci, i troche się tego boję chociaz podobno kto nie idzie naprzod ten się cofa jesli juz to poza forum i musimy miec troche władzy aby zapanowac na słownictwem i uwagami, ludziom zdaje się ze sa bezkarni bo siedzia przed monitorem i mysla ze ich nic nie dotyczy a mogą wszystko trzeba by nad tym panowac,

iw sumie wydaje mi sie ze moze dotrzemy do wiekszej grupy ludzi ktorzy na slowo. np toczen robia ogromne oczy ze dziwienia

pomysl jaka temu nadac formę mozna zobaczyc na probe jak to bedzie wygladac
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli można zabrać głos - moja odpowiedź brzmi "i tak i nie". Monika zauważyła słusznie, że w surowej formie byłoby to powielenie treści na forum.
Mimo to absolutnie nie mówię "nie" i jestem jak najbardziej za. Jednak, żeby to "zadziałało" trzeba by wymyślić coś ekstra. No, ale nie po to kończyłem marketing, by czegoś nie wymyślić (kwestia przeprowadzenia burzy mózgów w wersji solo). Chyba że Piotrek masz już jakieś pomysły...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokładnie trzeba by to przedyskutowac, a mamy chat -czynny spawdzałam , moze tam?
albo na forum kazdy poda jak to widzi albo Piotek podałes pomysl moze troche obszerniej jak to widzisz, licze ze Lukasz tu zbierzesz głos obszerniej sam siedzisz w marketingu po uszy wiec troche( baaaardzo sporo ) doswiadczenia masz Wink
czekamy wiec na dalsze propozycje
Margaret ale ambicja Very Happy no ale chciec to moc jak to sie mowi Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu nie - nigdy nie jest tak, że nie można czegokolwiek wymyślić.
Chociaż nie ukrywam, że forum ze stadium informacyjnego przeszło w fazę integracyjną - jest to już więc taki mini-portal.

Idąc jednak tym tropem zacząłem zastanawiać się, czy nie o to właśnie chodzi - wyróżnić kwestie informacyjne, a integracyjne - pozostawić własnemu biegowi...
W ten sposób można zawalczyć o nową grupę odbiorców - również tych po "drugiej stronie barykady", czyli lekarzy.

Ja bym widział to w sposób następujący (mapa strony trochę amatorska, ale osobiście przedkładam twardą merytorykę nad kompozycję i słowa miodem smarowane):
Strona główna:
1) Artykuły:
- tutaj wrzucamy artykuły jak leci (wszystkie źródła dozwolone) - skieruję w tym temacie mailing do Termedii i innych wydawnictw on-line (na forum przewijało się tego trochę, ale jeśli ktoś ma swoje propozycje to zachęcam do podzielenia się).
2) Poradniki (czyli może nie od zarąbania, ale przynajmniej kilka zakładek jak żyć z chorobą tkanki łącznej):
- ból
- ciąża i rodzina
- szpital
- odżywianie
itd. itp.
3) Ankiety
4) Informacje: choroby, lekarstwa, szpitale, lekarze, opinie etc.
5) Forum - ja bym zostawił tu właściwie tylko "Niekontrolowane" i "O nas dla nas z nami"
6) FAQ
7) Nasze historie (to tak dla bardziej odważnych)
...

Listę będę próbował uzupełniać na bieżąco. Oczywiście to tylko luźna propozycja...
Nie ma co jednak wychodzić za bardzo przed orkiestrę - zobaczymy co wymyślił Piotrek.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukasz zdajesz sobie sprawe z tego ze lekarze raczej beda podwazac wszystko to co tutaj robimy i jesli ma to byc takie wytykanie nam niewiedzy niekompetencji a w naszym kraju 1 max 2 na 10 to lekarz z ktorym mozesz pogadac reszta bedzie wrecz oburzona ze podwaza się ich kompetencje ze to oni maja wyłacznosc i my nic nie umiemy

jak my mozemy cokolwiek radzic skoro tylko oni moga bo sie uczyli bo wiedza itd... oburzeni będa np,jak my mozemy mowic dziewczynom ze ciaza jest rowniez dla nich a marzenia o dziecku sa spełniaja skoro oni twierdza ze zadnej ciązy zadnego dziecka , itd. to pierwszy przykład z brzegu ,
takiej konfrontacji nie przetrzymamy , wiedza i bardzo czesto arogancja przeciwko doswiadczeniu nas chorych ale jednak tylko pacjentow widzisz to ? bo ja nie

liczysz ze trafisz na madrego lekarza ktory cie pochwiali ?watpię wytknie kazdy nasz bład interpretacje wynikow zaneguje nasze opinie o szpitalacha o leczeniu dla wieszkosci do teraz licza sie wyniki nie pacjent i to bedzie wojna z ciezką amunicją jestesmy na to gotowi ? wydaje mi sie ze nie
wszystko fajnie ale trzeba byc realistą
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialem zeby to wygladalo cos na wzor http://sportowa.dabrowa.pl

Postawione na CMS'ie Fusion. Artykuly, dzialy i wszystko co z tym zwiazane bedzie lezalo tylko w waszych rekach. Nikt nie zarejestuje sie bez akceptacji i kazda tresc bedzie zatwierdzana. Chodzilo mi bardziej o to zeby wyciagnac najwazniejsze rzeczy na temat kazdej z naszych chorob.
Dodatowo mozna utworzyc dzial gdzie beda sie wpisywaly osrodki terapeutyczne, lekarze a my bedziemy ich oceniac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O właśnie - nie ma to jak dyskutować na konkretnym przykładzie Smile

Wizualizując pomysł - brzmi nieźle (opisałem to trochę innymi słowami, ale wychwyciłem co trzeba).
Jestem za.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł mi się podoba, jeno...
Portal społecznościowy, to coś więcej niż informacyjny + forum.
Te funkcje w zasadzie obecne forum spełnia i sama zmiana szaty w której dane będą uszeregowane i graficznie oznaczone w działy tematyczne, nie nada charakteru portalu społecznościowego.
Jeżeli miałby taki portal spełniać faktycznie swoje funkcje, to musiałby być starannie przemyślany pod kątem użyteczności dla użytkowników.
Co miałby dać im więcej niż informację i możliwość dyskusji? Te, jak wspomniałam - obecne forum zaspokaja w zupełności.
Najważniejszą cechą portalu społecznościowego jest szeroko zakrojona interaktywność. Główną "cegiełką" jest profil użytkownika, w którym może zamieszczać określone przez założyciela treści - tekst, ilustrację, film, dźwięk, itp. oraz łączenia się w sieci "znajomych" w oparciu o różne cechy, takie jak szkoła (NK), realne znajomości (FB), miejsca zamieszkania, zainteresowania (MS) i.in. Oczywiście cechy te mogą się mieszać, zależnie od potrzeb bieżących użytkowników, jednak najważniejsze powinny być wyodrębnione przez twórcę, aby sprofilować portal. W przeciwnym wypadku powstają portale o niczym i bez większego sensu.
Z pewnością, przychylam się do zdania przedmówców, że utworzenie takiego portalu mogłoby mieć walor edukacyjny i przy dobrym pomyśle promować wiedzę na temat chorób tkanki łącznej.
Pytanie tylko - co miałoby być specyficzne w planowaniu głównej cegiełki, czyli profili użytkowników, co odróżniałoby portal toczeń.pl od ogólnotematycznych takich jak NK czy facebook?

edit: sportowa dąbrowa to portal informacyjny a nie społecznościowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie - wyłowienie podstawowej korzyści, czyli "wyróżnika" to powinien być efekt niniejszej dyskusji.

Wszelkiego rodzaju działania warto prowadzić na podstawie badań i analiz (a nie "na żywioł") - tylko w takim przypadku ma się pewność, że właściwa treść trafia do właściwej osoby.

Układ graficzny strony jest rzeczą wtórną, jednak chyba rzeczywiście warto iść tym tropem - nawet sam układ wiele daje (niektóre cechy bardziej podkreśla i przyciąga uwagę, inne zaś - oddala).

Monika B napisał:
Lukasz zdajesz sobie sprawe z tego ze lekarze raczej beda podwazac wszystko to co tutaj robimy i jesli ma to byc takie wytykanie nam niewiedzy niekompetencji a w naszym kraju 1 max 2 na 10 to lekarz z ktorym mozesz pogadac reszta bedzie wrecz oburzona ze podwaza się ich kompetencje ze to oni maja wyłacznosc i my nic nie umiemy


Monika - akurat osobiście trochę inaczej na to patrzę. Metodą uproszczonej segmentacji (a w prostszych słowach - na chybił-trafił) wstępnie wyeliminowałem tzw. "betonową kadrę" z udziału na nowym portalu. Może się mylę, ale tacy sceptycznie nastawieni do Nas (jako pacjentów świadomych) wg mojej wizji raczej nie będą tu zaglądać. Chociaż nie przeczę - mylić się mogę... i dobrze, że wśród nas jest ktoś, kto stara się nie tyle wyszukać dziury w całym co spojrzeć na każdą rzecz z obu stron - plusów i minusów.

Na tym jednak polega burza mózgów - im więcej pomysłów tym większa szansa, że któryś okaże się strzałem w 10. A że pozostałych 9 jest nieraz czystym bełkotem i przeczeniem samemu sobie - to już inna sprawa.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group