Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze skórą i ich przyczyny /?/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pax panie i panowie (chociaż chyba tylko panie)Wink

Aniu - Monika dobrze mówi. Najpierw trzeba wykluczyć być może alergię? Czy Twoje dziecko swędzą te zmiany?
Testy na alergię - cokolwiek to znaczy (są ich dziesiątki:) jeżeli były robione pod kątem konkretnych alergenów i wyszły ujemnie, to przecież nie znaczy, że na NIC nie jest uczulona. Nie jest uczulona na to, co zostało zbadane:)
Zanim zaczniesz podejrzewać choroby układowe, co Cię niewątpliwe pogrąża w smutku - pomyśl, czy są inne możliwości:)
Natomiast skoro łapki ma zimne - może warto pogadać z lekarzem kardiologiem lub naczyniowcem? Nie wiem, tak kombinuję. Sama mam problem, bo u mojego rocznego dziecka ręce i nogi zachowują się jak w reynaudzie... (na marginesie - dzięki dziewczyny, za odpowiedzi w kawiarence w tej kwestii)
Skoro jednak miałaby być alergia całkiem wykluczona, pytaj lekarza co to jest:) Niech nie zostawiają dziecka bez diagnozy a tylko z maściami, które jak piszesz - częściowo tylko pomagająSmile
powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kajli87
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 11:22 pm    Temat postu: palący, parzący punkt na plecach na łopatce Odpowiedz z cytatem

Witam, od paru tygodni, co jakiś czas - mam odczuwam palący punkt na łopatce. Trwa tak około 5 min piecze wręcz parzy niesamowicie.
Po 5 min przestaje i czasami tak powaraca pare razy w ciągu dzień, są też dni kiedy w ogóle tego nie mam. Sprawdzałam na plecach i nic tam raczej nie mam. Czasami w miejscu kiedy piecze mam różową plamkę która po 30 min znika. Czy ktoś miał coś takiego ? Proszę o porady.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kajli,no,ale wiąże się to z jakąś zmianą czy tylko odczuciem?
My naprawdę nie możemy aż tak się wypowiadać w tych kwestiach z dwóch prostych przyczyn:nie jesteśmy lekarzami, zmian skórnych jest całe multum i tylko doświadczony specjalista może udzielić ci odpowiedzi choć bywa,ż ei on może mieć problemy...Skonsultuj się z lekarzem najlepiej -może to cos naczyniowego Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kajli87
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 11:35 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Dzięki:)
Raczej nic tam nie widze na tych plecach, nie ma żadnego zgrubienia. Dziwne uczucie. Oczywiście pójde do lekarza ale to trochę potrwa Smile wiadomo jak jest.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo! Ja również miałam taką przygodę- w ciągu dnia zaczęłam czuć silne pieczenie, szczypanie- jakbym się oparzyła żelazkiem- i właśnie na plecach, koło łopatki przy kręgosłupie.. nic tam w ogóle nie było- ani zaczerwienienia, zgrubienia, wysypki-nic! Tylko, że mi to dokuczało cały dzień.. byłam tego dnia zabiegana więc niczym Scarlett O'Hara stwierdziłam, że "pomyśle o tym jutro"Smile A na drugi dzień nic mi już nie było. Po kilku dniach pojawiło się to samo uczucie na szyi ale wzięłam To Coś na przeczekanie i znów minęło.. Ale jestem ciekawa co to mogło być, więc jeśli dostaniesz jakąś diagnozę droga Kajli to fajnie jeśli się nią podzielisz:D Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kajli87
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe ciakwe co t jest Smile pójde do lekarza tylko gdzieś za 2 tyg mam wizyte. Dziwne rzeczy się z nami dzieją Smile dobrze że jest jestem jedyna:) Dzięki za odp. Pozdrawiam
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:52 pm    Temat postu: Re: czerwono szorstkie rece Odpowiedz z cytatem

Aniu_32,
ja mam bardzo duże problemy ze skórą dłoni. Pomimo stosowania bardzo dobrych kremów, używania do mycia żeli czy emulsji do skóry atopowej, noszenia rękawiczek prawie przez cały rok, dbania o dłonie, bardzo często są suche, czerwone, a nawet pękają.

Moim zdaniem ma to bezpośredni związek z moją chorobą.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kajli87
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z rękami mam straszny problem, śpie w rękawiczkach z maściami, oliwkami i kremami. Wcieram też oliwe z oliwek która się wchłania natychmiast. Ostatnio też robiłam maseczkę z gotowanych ziemiaków z żółtkiem i mlekiem ale nic mi nie pomogło. Maść z witaminą AA i rekawiczki na noc jest najlepszym rozwiązaniem chociaż i tak jak dla mnie to mało skuteczne. Moje dłonie wygladają jak papier ścierny, ciągle popękane, z ranami. Czasami aż wstyd przed ludźmi.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wam, że z dłońmi /plus szyja, skóra głowy, za uszami / walczyłam od grudnia 2009 do sierpnia/wrzesnia ub.r.
Lekarz nie mógł rozróżnic znowu choroby nie mówiąc o przyczynie, wiec były tez i różne leki/maści. Nic nie pomagało.
Na dłoniach wogóle to tak dziwnie sie zaczynało -od malutkiego różowego pryszczyka na wierzchu dłoni / jednej-prawej/ i on sobie tak był dwa tyg, trzy, potem nagle zaswędział, podrapałam i z pryszczyka zrobiła sie plamka różowa, która stawała sie coraz bardziej rozległa, od czasu do czasu zaswędziała, plama rogowaciałą szybko, łuska spadała ukazując coraz bardziej zmacerowana i cienką skórę. Wiosna i latem wstyd było mi rękę podac, takich pryszczyków wyszło mi chyba 3-4 ale rozlały sie i połączyły. Nie pomagało nic, ani maści sterydow-antybiotykowe ani żadne inne. Suplementy drogie do picia i jedzenia tez były ale nie wiem czy miały jakis wpływ. Skóre zaczęłam w końcu smarowac kremem brzozowym i ziaja oliwkową -maścią, aby tę suchosc jakos zniwelowac. To były jedyne maści które tolerowałam, ale niestety nie leczyły. Latem zaczęło sie z druga dłonią.
I słuchajcie, będąc w szpitalu u mamy, jedna z pielęgniarek popatrzyła i dała mi troszkę Sudocremu, normalnie to bym się zaśmiała ironicznie, ale wtedy nie było mi do śmiechu, posmarowałam dłonie i szyję i ..... wyblakło, po paru godzinach było bledsze. Wyobrazcie sobie moją radośc i nadzieje. Z każdym smarowaniem było coraz lepiej. Wyleczyłam wszystko Sudocremem, taniutkim i wydajnym. Teraz od ponad pół roku ręcę mam zupełnie normalne, skóra wróciła do swojej gęstości i wyglądu. Ale Sudocrem mam zawsze w szufladzie, gdy pojawi sie plamka na szyi / a wcale nierzadko sie pojawia/ smaruję CUDOKREMEM i jest ok.
Jaka była przyczyna tych wyprysków na dłoni - do dzis nie wiem. Na głowie w każdym bądż razie zaczęło sie od zafarbowania sobie całych włosów na ciemny brąz. Czy fryzjerka miałą g....... farbę, czy to już moja skóra była nie do takich zabiegów, nie wiem, ale teraz każę robic balejaż i nie dotykac skóry, czyli mam fryz od razu z odrostami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Ja mam z kolei ciągly problem ze skórą twarzy..

wiem, muszę uważać na słońce, ale zauważyłam coś takiego:
- ręce, nogi, tors, szyję opalam normalnie- nie mam żadnych poparzeń czy skutków ubocznych
- twarz....na początku małe czerwone, swędzące plamki-potem cała twarz czerwona, swędzdąca i piekąca...dzieje się tak mimo smarowania największym filtrem...

nic na to nie działa, masć od dermatologa czy własne sposoby-nic...

przychodiz jesien-wszystko znika, zimą znów, lecz od mrozu, ale z tym sobie radzę, gorzej z letnim wybrykiem...

ukrywam to pod fluidem i pudrem ale i tak niewiele to daje..
najgorsze ze to boli, coś poradzicie?
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej hej.
Moja Martynka ma straszne problemy ze skórą. Jest tak przesuszona, ze ani oliwka ani balsamy(emolienty) apteczne nie pomagają. Skóra jest szorstka, sucha i nieprzyjemna w dotyku.
|Do tego przebarwienia -białe plamy na buźce (najprawdopodobniej po Plaquenil).
Sad
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nalewka
Junior
Junior


Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Działka na Warmii

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Jestem całkiem nowa, podczytuję sobie Wasze posty na różne tematy, ale na razie nic nie pisałam, bo nie będę się diagnozować sama na podstawie internetowych for. Skądś się jednak u Was znalazłam i kto wie, co po niedalekiej wizycie u lekarza się okaże... Nie kraczmy jednak w taki piękny słoneczny dzień Smile

Na razie jednak muszę podpowiedzieć środek na dłonie (i całe ciało), który sprawdził się u mnie przy łagodzeniu zmian skórnych, które uważałam kiedyś za objaw atopowego zapalenie skóry:
- kąpiel w kisielu z mielonego siemienia lnianego zaparzonego wrzącą wodą
- kąpiel w letnim krochmalu (mączka ziemniaczana)

Sprawdziłam na sobie i z czystym sumieniem polecam, zdrowe, tanie, nieszkodliwe (bez działań ubocznych) i skuteczne Smile

Pomysł znalazłam wiele lat temu na forum łuszczycowym, gdzie problemy ze skórą występują w natężeniu wyjątkowym... I leczone są sterydami, niesterydowymi środkami p.zapalnymi i tp. Stąd też emolienty i wszystkie wymieniane w tym wątku nazwy maści są mi znane ze słyszenia (jeśli z forum, to chyba z widzenia? Very Happy), Nie znalazłam tu jednak środków "naturalnych" (chyba oprócz oliwy), dlatego pozwoliłam sobie wcisnąć trzy grosze do tego wątku.
_________________
... miotam się ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na swojego motyla (ktory pojawia się jak tylko mocniej zaświeci słońce) używam serię na rozszerzone naczynka IWOSTIN - poleciła mi to kiedyś kosmetyczka i faktycznie- może nie leczy ale skóra jest złagodzona, szczególnie po płynie micelarnym. Inne "firmowe" kosmetyki jeszcze bardziej zaogniały rany... Popieram też moją poprzedniczkę- okłady z siemienia lnianego są rewelacyjne! Ja stosuje 2razy dziennie po pol godzinki-nakladam sobie sparzone siemie na płatki kosmetyczne, potem na twarz i oglądam serial:) a resztę siemienia z filiżanki można wypić-pożytek dla żołądka:D Polecam też maść Tribiotyk-malutka saszetka kosztuje chyba 1,50- zawiera 3 antybiotyki i na mnie działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no proszę jakie trafne pomysły-super -seria na rozszerzone naczynka-bardzo logiczne i zgadzam się-nasz Iwostin jest b.dobry -mam teraz krem z blokerem 50+ ,też polecam Smile
kąpiel z mączki ziemniaczanej robiłam swego czasu córci ,chorującej na AZS Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wpadłam zapytać Was o radę Smile

Z dwa tygodnie temu ugryzło mnie coś w nocy?/rano? jak się obudziłam, to swędziało. Nie był to raczej komar, to inaczej wygląda. Swędziało strasznie, było czerwone. Smarowałam Fenistilem i piłam takie wzmocnione Calcium.
Raz swędziało więcej raz mniej, ale... potem zaczęło się zmieniać i na dzień dzisiejszy wygląda tak


Byłam u internisty, który z daleka popatrzył, nie dotknął, oświetlenie było beznadzieje.... i zalecił łykać Allegrę....
I nie wiem, czy mam tak to póki co zostawić, czy iść do dermatologa.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 7 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group