Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to toczeń? --> przeciwciała przeciwjądrowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam motylki
dzis odebralam wyniki przeciwcial
I co było do przewidzenia - wyszły dodatnie 1:640 chociaż i tak mniejsze niz ostatnio bo byly 1:1280
chcialam spytac o przeciwciala przeciw centromom/centromerom (sama nie wiem Wink ) - co to oznacza? przypomne ze mam podejrzenie tocznia.
No coz.. trzeba jechac do P.Profesor i rozpaczac leczenie sterydami bo taka byla umowa w razie dodatniego wyniku
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biedronka999 napisał:
chcialam spytac o przeciwciala przeciw centromom/centromerom (sama nie wiem Wink ) - co to oznacza?


Szukałaś na forum? Wink

Arrow przeciwciała przeciwjądrowe ACA


--------------------
Arrow http://toczen.pl/forum/search.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Motylki
Tym razem nie chodzi o mnie a o mojego tatę... U mnie 3 lata temu stwierdzono przeciwciala przeciwjadrowe przeciw centromerom w mianie 1:1280 a pozniej 1:820. Ogólnie rzecz biorac mam podejrzenie tocznia ukladowego i zespolu Sjogrena. Mniej wiecej 2 lata temu rozpoczely sie problemy mojego taty. Mial taki jakby atak - bol glowy, zawroty glowy, szumy uszne, nadwrazliwosc na dzwieki, oczoplas. Na pogotowiu podano leki i powoli przeszlo. Od tamtej pory mial kilka takich atakow przy czym ostatnio z coraz wieksza czestotliwoscia. Ostatnio wybral sie do lekarza laryngologa. Stwierdzono podejrzenie przetoki ucha wewnetrznego. Mial miec operacje troche w ciemno bo nie ma konkretnego badania, ktore mogloby potwierdzic te diagnoze. Zdecydowal sie jednak udac do innego lekarza, by wykonac troche inne badania np rezonans magnetyczny. Obecnie czeka na pobyt w szpitalu. Kilka dni temu zrobil prywatnie badania krwi - takie, ktore zlecil mu ten drugi lekarz i wyszly ujemnie m.in. toxoplaxma i borelioza. Sam od siebie ze wzgledu na moja chorobe zrobil przeciwciala. I w wynikach wyszlo - przeciwciala przeciwjadrowe w mianie 1:100 typ swiecenia ziarnisty oraz przeciwciala przeciw cytoplazmie w mianie 1:320 o typie swiecenia ziarnisto-wloknistym. Moje pytanie brzmi czy jego dolegliwosci moga miec zwiazek z obecnoscia przeciwcial i ewentualnie czy pasuja do ktorejs z chorob autoagresji z tego typu swieceniami... Sama nie wiem juz co o tym myslec. Znam sie jedynie na kregu moich dolegliwosci - wiadomo... Czy jest ktos w stanie pomoc mi w tej kwestii?

Nigdzie nie mogłam znaleźć nic na temat świecenia ziarnisto-włóknistego i nie wiem co moze oznaczac... tym bardziej przeciwko cytoplazmie...
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj sobie tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957 w pierwszym temacie opisanym przez Nenya masz typy swiecenia oraz przyporzadkowanie do roznych chorob
nie boj sie uzwyac wyszukiwarki ,ona na pewno pomaga
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie boje się i używam. Kilkukrotnie przeczytałam cały wątek. Nie chodzi mi o świecenie ziarniste ale o ziarnisto-włókniste.
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z tym, że tutaj rozpoczęłam pisanie swojej choroby toteż będę kontynuowała, może komuś przydadzą się takie informacje w jednym miejscu.
Kochani zauważyłam u siebie bóle kręgosłupa. Od czasu do czasu pobolewał ale przechodziło i nie zważałam na to. Ból pojawia się przy dłuższym siedzeniu lub staniu. Najpierw boli lewa strona, później ból zajmuje biodro a dalej całą nogę. Jest to strasznie nieznośne uczucie, jakby mi ktoś kolano wciskał w tył pleców Sad Po prostu nie wiem co ze sobą zrobić! Wczoraj po siedzeniu 9 godzin w sklepie wzięło mnie, wieczorem myślałam, że się wścieknę. Dziś posiedziałam pół godz i już mnie nosi bo boli i przeszkadza niemiłosiernie. Myślałam, że to może być dyskopatia jednak przez przypadek trafiłam na wzmiankę o zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa i zastanawiam się czy nie łączyć tego wszystkiego z moją autoagresją... 16ego jadę na odział w celu już typowo konkretnej diagnostyki chociaż teoretycznie diagnostyka ma być nakierowana na twardzinę i zespół sjogrena. Sama nie wiem co o tym myśleć, wiem tylko, że strasznie boli ;/ Sad
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cytra777
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 1

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo zainteresowało mnie to, co napisała Biedronka. Ciekawa jestem, co dalej?Czy jest już diagnoza?Mam podobną pokrzywkę, wysokie przeciwciała LA i Ro, wysokie anty ccp i silne bóle stawów. Diagnozują mnie lekarze reumatolodzy z Warszawy,pod koniec września jadę po raz kolejny do kliniki. Biedronko napisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suma sumarum... Co do kręgosłupa to mam problem ze stawami biodrowo-krzyżowymi i krętarzami - to już odnośnie bioder. Nie ma jednak żadnych destrukcji więc jest w porządku, tylko pobolewają Smile
Diagnoza? Narazie jednoznacznej brak aczkolwiek niemal na 100% twardzina. Póki co muszę załatwić sobie echo serduszka i za jakiś czas odebrać z kliniki pozostałe wyniki badań typu przeciwciała etc.
Cytra mi na pokrzywkę pomógł Arechin. Genialny lek... PO 3 miesiącach brania stopniowo pokrzywka zaczęła zanikać i od bardzo dawna mam z nią spokój. Przez pewien okres był problem z dostaniem tego leku bo były prowadzone jakieś badania nad nim i był wycofany z rynku, wtedy zauważyłam, że pokrzywka wraca, na szczęście udało mi się załatwić lek w Anglii tylko pod inną nazwą aż w końcu i do nas wrócił. Przez to wiem, że bez Arechinu ani rusz. Muszę brać i koniec.
W szpitalu zrobili też test Schirmera na suchość oczu. W jednym w porządku bo 35mm a w drugim 15 czyli tak trochę granicznie. Muszę za jakiś czas powtórzyć go żeby sprawdzić czy to faktyczny stan czy np. lekarz mógł w jednym oku źle paski włożyć Laughing
Pozatym zrobili mi mnóstwo rtg i usg. Nadgarstki o dziwo są w porządku mimo, że w 2008 miałam przerost maziówki. Obecnie mam zapalenie, przerost maziówki i coś tam jeszcze w stawie dużego palca lewej stopy i to mnie boli a w prawej stopie robi mi się nadżerka drugiego palca z tym, że tego w ogóle nie odczuwam.
Jak narazie wszystko jest w spoczynku, bez cech aktywnego zapalenia itp itd etc Smile
Kontrol kontrol i jeszcze raz kontrol. I to regularny, żebym się nie obudziła z ręką w nocniku Wink
Zlecenia - Arechin, Movalis i regularne echo serca z nakierowaniem na nadciśnienie płucne (tak napisane na wypisie), prześwietlenia płuc oraz wizyty u okulisty celem sprawdzania suchości oczek Wink
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeniosłam ten temat do działu "pierwsze kroki"

tutaj bardziej pasuje Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odebrałam kolejne wyniki badań zaległe ze szpitala. Obok zawsze dotychczas obecnych przeciwciałach przeciwjądrowych centromerowych pojawiły się ziarniste. Oba w mianie 1:640. W tym standardowo przeciwko SS-B i CENP B. Z kolei DsDna wynik wątpliwy. To co zaciekawiło moją Panią doktor to dodatnie przeciwciała przeciwko endomysium w klasie IgA i przeciwko gliadynie w klasie IgG. Endomysialne 1,5 roku temu wynosiły 1:40 - teraz są to 1:160. Rosną...
Jako dziecko leczono mnie na celiakię, miałam całkowity zanik kosmków jelitowych z całą gamą objawów. Teraz z tych objawów nie zostało mi nic a dietę bezglutenową odstawiono mi gdy miałam 6 lat. Muszę zapisać się do gastrologa ponieważ mogę mieć celiakię latentną czyli utajoną, która nie daje objawów tylko wyniszcza od środka. Nieleczona mogła doprowadzić do rozwoju zespołu Sjogrena i początków twardziny układowej (taką już konkretną diagnozę dostałam po wczorajszym komplecie badań). Tak więc znowu cała batalia przede mną...
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie zebrało sie trochę tego u ciebie;
słuchaj,a dodatnich Scl70 nie miałaś nigdy?
dsDna nawet u 40% pacjentów z TU potrafią byc pozytywne;
choroba widze dalej inkubuje -ciekawa jestem (wybacz Wink) co z tego wyjdzie ...
dobrze,że masz prowadzącą doktor ,lubiąca wyzwania medyczne Wink
pisałaś o problemach w rodzinie-no cóż,jakiś czas temu wklejałam nawet artykuł ,nt.genów odpowiedzialnych za autoagresję -widocznie twoja rodzina,tak jak i moja -jest wyposażona w źle skrojony garnitur" Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group