Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gardło, anginy, przełykanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie skończyły sie bóle gardła poranne po zmianie pościeli(poduszki i kołdry) na wełnianą . Rano po wstaniu z łóżka przez kilka lat miałam bóle gardła i nie mogłam mówić, bo mi głos chrypiał i zanikał. Może i sterydy też trochę pomagają. Nigdy nie łączyłam z Toczniem tych objawów. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankanow62.. Ja tam klocic sie nie bede Wink.. to moja teoria... Od dluzszego czasu zle znosze sterydy, wiec przypisanie im jeszcze jednego przewinienia.. Wink..
A moze i jest tak, ze to toczen a nie leki.. chyba pewnym nigdy byc nie mozna.. U mnie problemy "gardlowe" zaczely sie kiedy sterydy zaczely mi "dokuczac"... dokuczac ?... co ja w tym bereciku mam.... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego szybciej nie przeczytałam tego wątku Mad Właśnie wczoraj zasiliłam konto apteki 100 zł nabywając leki przeciwwirusowe. Bo "antybiotyk nie pomógł, strepsils, szałwia i woda z solą również, była jelitówka to pewnie gardło to też wirus" Rolling Eyes
A człowiek nawet sobie spokojnie łyknąć nie może Wink Wink Laughing
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny jest taki fajny specyfik na gardlo ale nie moge uprawiac reklamy wiec info na pm Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim wypadku niestety nic nie pomaga Sad Zastanawiam się czy nie zrobić badań w kierunku Hashimoto. W końcu ból gardła, chrypka, kaszel, migreny, wole teoretycznie obojętne i kilka innych objawów może wskazywać na tarczycę. Przebadamy- zobaczymy Wink
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
migaweczka
Junior
Junior


Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo! mam toczeń układowy i ja też ostatnio straciłam głos na 2 tygodnie i ból gardła miałam przy tym niesamowity! problemy z przełykaniem i zero objawów infekcji. Oczywiście dostałam antybiotyk od lekarza, ale jak sam zaznaczył, raczej osłonowo, żeby mi się to nie przerodziło w jakieś zapalenie oskrzeli.

Łączę tę sytuację z zespołem Sjogrena i nieustannym uczuciem suchości w ustach. Chociaż biopsja ślinianek wykluczyła tę chorobę, to objawy mam cały czas. Czy są jakieś specyfiki na poprawienie ślinienia? Ślina ma właściwości antybakteryjne i nawilża gardło i jamę ustną. Gdy jej zabraknie, łatwiej o infekcje.

Zauważyłam, że jak mniej mówię, mam mniejszy problem z gardłem i śliną Smile także polecam Smile
_________________
Jesteś kimś, ponieważ jesteś sobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, ja po ostatniej wizycie u laryngologa, po endoskopii mam stwierdzony zanik błony sluzowej w całych górnych drogach oddechowych, poczawszy od nosa skonczywszy na krtani- wszystko na podłozu tocznia. chrypa ból gardła to u mnie norma. Lekarz stwierdził że to typowy objaw(jeden z wielu) tocznia.
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie bół gardła to zwykle objaw refluxu związanego ze Sjogrenem.. Wiąże się z chorobą albo lekami.
Radze sobie bardzo prosto: Hasco-sept w sprayu, mówię "EEEEEEEEEEEEEEEEE" i psikam kilkakrotnie wiele razy w ciągu dnia.
Zwykle skutecznie odstraszam infekcję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat.
Borykam się z bólem gardła i węzłów chłonnych od jakichś 5 lat. Zapalenia, ostatnio angina i inne infekcje się nie kończą, a antybiotyk leci jeden za drugim. Pogadam trochę i tracę głos, chrypka bardzo częsta również. I ten kaszel... no taki szczekający i bez sensu, nie wiadomo skąd...
Przyczyna 1: refluks, który jest o tyle paskudniejszy, bo mam niedomykalność wpustu do żołądka.
Przyczyna 2: krzywa przegroda nosowa, wpuklanie jakiejś ostrogi + przerost czegośtam (już nie chce mi się szukać opisu CT).
To znane mi przyczyny, potwierdzone badaniami. Czy mogę zrzucić trochę odpowiedzialności za ten stan na toczeń?
Powrót do góry
anna.mac25
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 24
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 9:40 am    Temat postu: Dołączam się do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja mama ma straszne problemy z gardłem - suchy kaszel, pieczenie spowodowane przez zanik śluzówki, refluks z przepukliną przełykową, w zeszłym roku była też grzybica, operacja zatok, jest alergia... Męczy się strasznie, prawie nie śpi. Podrzućcie jakieś pomysły, co Wam pomaga, bo nam się wyczerpały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group