Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nerki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciejek
Junior
Junior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 6
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 12:05 pm    Temat postu: Wzrok a sterydy Odpowiedz z cytatem

A wracając do sprawy:) .. Jeżeli odłożę Metypred to jest szansa iż wyostrzy mi się wzrok ? W sensie że wrócą do normalnego stanu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 12:17 pm    Temat postu: Re: Wzrok a sterydy Odpowiedz z cytatem

Maciejek napisał:
A wracając do sprawy:) .. Jeżeli odłożę Metypred to jest szansa iż wyostrzy mi się wzrok ? W sensie że wrócą do normalnego stanu ?

a wracając do sprawy, to to jest temat o nerkach Wink
proszę napisać w temacie "ocznym"
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nulka
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 33

PostWysłany: Sro Paź 30, 2013 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:)

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale proszę o interpretacje wyników moczu, tzn. wiem że nie są w normie, ale kontrolę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu.

Odczyn: zasadowy
Ciężar właściwy: 1010
Białko: opal
Cukier: -
Urobilinogen: -
Bilirubina: -
Ciała ketonowe: -
Nabłonki: wiel i okrągłe poj. w prep
Krwinki białe: 0-1-3 wpw
Krwinki czerwone: świeże 2-4-6 wpw, wyługowane 0-1-2 wpw
Wałeczki: -
Pojedyncze bakterie w prep.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja może takie troszkę głupawe pytanie zadam, ale jestem nowa w temacie, bo nerki się odezwały miesiąc temu.
Mianowice nigdzie nie znalazłam jasnej i konkretnej odpowiedzi czy kłębuszkowe zapalenie nerek jest całkowicie wyleczalne? Rozumiem, że całkowicie uszkodzone nerki kwalifikują się do wymiany, ale stan zapalny? Da się to wyleczyć? Tak aby nie brac potem na to leków? Przeraża mnie perspektywa moich nóg jak balony przez następne parę lat.
Do miss - modelek nie nalezę, ale ostatnio mam wrażenie, że zmieniam się w Trolla!!! Gęba napuchnieta od strydów, że nawet swojej twarzy już nie widze, szafa pełna butów się kurzy, bo jedyne co mogę ubrać na te wielkie, okrągłe stopy to kapcie albo coś dziwnego na kształt walonek co mi mój mąż kupił, bo już nie maiałam w czym wyjść.
Przeraża mnie perspektywa nie tylko zmieniania się w potowra ale też boję się tego, że nie wiem co się dzieje i że moje nerki są chore nieodrwacalnie? Nie wiem...
Czytam i widzę, że niektórzy się leczą po 5-7 a nawet znam osobę co się leczy 20 lat?! To tak jest ztą chorobą? Ktoś potrafi na to odpowiedzięc? Z góry dziekuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aria na twoje pytania odpowie w 100% tylko czas.
Wszyscy tu jesteśmy zmuszeni brać leki u częsci osób następuje podczas leczenia remisja (czego i tobie życzę) wtedy biora bardzo małe dawki leków albo wcale.
Co do "wymiany nerek " to ostateczność i myślę że przy odpowiednim leczeniu do niej nie dojdzie.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aria jak się poprawi będą zmniejszać ci sterydy, wtedy juz wygląd także się zmieni.
myslę ze powinnas brać także leki na odwodnienie - bo sterydy zatrzymują wodę w organizmie . Jak ci je włączą powinno być duzo lepiej

przy toczniu zazwyczaj nerki sa chore na stałe juz .
ale nie znaczy to że przestaną pracować , będzie lepiej. po to bierzesz leki,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Sro Kwi 02, 2014 8:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio częściej biegam do toalety i zaczynam się bać czy coś z nerkami się nie dzieje.

Wyniki badań:
1) ostatnie 2 badania ogólne moczu wykazały niski ciężar właściwy - 1,011 i 1,012. Białka w moczu nie wykryto, innych odchyleń w badaniu moczu też nie było.

2) wyniki z krwi są natomiast następujące:
eGFR >90
Cystatyna C > 0,75 [norma 0,53-0,95] (2 lata temu Cystatyna C wynosiła 0,86)
Kreatynina - 1,00 [0,70-1,20] (wynik identyczny jak 2 lata temu)
Mocznik - 22 [10-50] (wcześniej miałem 25)
Sód - 140 [136-145] (142 w badaniu sprzed 2 lat)
Potas - 3,83 [3,50-5,10] (4,22 w badaniu sprzed 2 lat)
Kwas moczowy - 7,3 [3,4 - 7,0] (w badaniu 2 lata temu miałem większe przekroczenie - wynik wynosił 8,00)

Dodatkowo zrobiłem sobie ANA3 i mam silnie dodatnie SSA (60kDa) - tutaj znów taki sam wynik jak 2 lata temu (żadnych innych przeciwciał).

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć skoro w przeciągu 2-lat wyniki z krwi wręcz się poprawiają, podczas gdy wychodzi niski ciężar właściwy moczu.
Na wizytę u nefrologa ciągle czekam...

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakres fizjologiczny dla ciężaru właściwego moczu wynosi od 1,003 do 1,035 g/l

źródło
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz niskiego ciężaru. Co masz na myśli, ze częściej chodzisz do toalety? W jakiej ilości oddajesz mocz? Czy cos cie boli, szczypie, masz parcia? To są istotne informacje.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie boli, nic nie szczypie. Do toalety chodzę tak do 7-8 razy dziennie. Myślę, że ilość moczu to 1,0- 1,5 litra przy ok. 2-3 litrach wypitych - taka średnia by wychodziła. Chociaż czasami zdarza się, że sikam nieproporcjonalnie dużo do tego co wypiję. Kiedyś sikałem 3-4
razy dziennie i pewnie wychodziło do 0,8 litra.

Jakieś mocne parcia na oddanie moczu raczej rzadko się zdarzają. W nocy nie wstaję do toalety.
W laboratorium, w którym robiłem badanie minimaln prawidłowy ciężar właściwy to 1,015.
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte


Ostatnio zmieniony przez Deimos dnia Sro Kwi 02, 2014 9:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kiedy ostatni raz pijesz przed siusianiem do pojemniczka? to też może mieć znaczenie Smile

najlepiej zapytaj lekarza, jeżeli tak cie to niepokoi Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka napisał:
a kiedy ostatni raz pijesz przed siusianiem do pojemniczka? to też może mieć znaczenie Smile

Poprzedniego dnia o 21:00, więc jest wystarczająco czasu.
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darekuu9
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2024

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cukier ?
_________________
Ostatnio każdego dnia rano staram się wstawać z nową nadzieją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cukier w normie.

________________________________________________

Jestem po wizycie u dobrego nefrologa, który widział wszystkie moje wyniki - kazał prowadzić zdrowy styl życia, kontrolować ciśnienie i odwiedzić reumatologa, a jeśli chodzi o nerki to żadnego problemu nie widzi.
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aga1995
Junior
Junior


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 23

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aria napisał:
Ja może takie troszkę głupawe pytanie zadam, ale jestem nowa w temacie, bo nerki się odezwały miesiąc temu.
Mianowice nigdzie nie znalazłam jasnej i konkretnej odpowiedzi czy kłębuszkowe zapalenie nerek jest całkowicie wyleczalne? Rozumiem, że całkowicie uszkodzone nerki kwalifikują się do wymiany, ale stan zapalny? Da się to wyleczyć? Tak aby nie brac potem na to leków? Przeraża mnie perspektywa moich nóg jak balony przez następne parę lat.
Do miss - modelek nie nalezę, ale ostatnio mam wrażenie, że zmieniam się w Trolla!!! Gęba napuchnieta od strydów, że nawet swojej twarzy już nie widze, szafa pełna butów się kurzy, bo jedyne co mogę ubrać na te wielkie, okrągłe stopy to kapcie albo coś dziwnego na kształt walonek co mi mój mąż kupił, bo już nie maiałam w czym wyjść.
Przeraża mnie perspektywa nie tylko zmieniania się w potowra ale też boję się tego, że nie wiem co się dzieje i że moje nerki są chore nieodrwacalnie? Nie wiem...
Czytam i widzę, że niektórzy się leczą po 5-7 a nawet znam osobę co się leczy 20 lat?! To tak jest ztą chorobą? Ktoś potrafi na to odpowiedzięc? Z góry dziekuje...

Witam Wink Według mojego doświadczenia i tego co już się nasłuchałam od nefrologów to kłębuszkowe zapalenie nie jest wyleczalne . Lekarz tłumaczył mi to tak , że raz ruszone nerki nigdy nie bd już w 100% zdrowe. Rozumiem cię jeśli chodzi o ,,nogi jak balony " sama to przerabiałam , najlepiej to czułam się w japonkach Wink Wszystkie leki które zażywasz maja za zadanie pomoc . Czy oprócz sterydów masz włączony inny lek pomagający twoim nerkom ? Mam nadzieję , że stosujesz leki odwadniające typu furosemid . I proszę nie załamuj się Wink uwierz da się żyć Wink to że chore nie oznacza, że od razu do wymiany ;P Pozdrawiam
_________________
,,szczęście to jedyna rzecz , która się mnoży , gdy się nią dzieli " Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 9 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group