Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń w układzie nerwowym???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam zaburzone przełykanie(dławienie plus ból itd) od zwykłej ordynarnej choroby refluksowej
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, nag... co do przelykania tez tak miewam, z pokarmem np.ale zrzucam to na suchosc (?). To o czym piasalam to co innego: nie wiedziałam, nie czulam, ze mam problem do momentu wyplyniecia plynu z ust...

Monko ja mam astygmatyzm i takie wizualne atrakcje (schody Wink ) .. normalność. Cool

Jakby to opisac inaczej.. Rolling Eyes
To tak jakbym nie miala pelnej kontroli nad nogami.. (to tak jak z kubkiem w lapach) podnosza sie przy stawianiu kroków nie tak jak zamierzam..np. stawiajac je pod pewnym katem/bokiem idzie lepiej.. Powinnam, z założenia, postawic krok tu czy tu a wychodzi inaczej i mnie zniesie-w nieprzewidywalna strone Wink - czasem palce u nóg, to juz w domu, podwijaja mi sie pod stope-latwo wyrznac jak sie bez kapci po domku hasa... Laughing
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety też mi czasami wycieka kącikami ust picie, jedyny na rada jaką n a to mam to wytrzeć Cool no i pije tyci tyci łyczkami- próby szybkiego picia kończą się brudnym ( w przypadku kawy) albo mokrym(woda) ubraniem.Nic z tym nie robię, ale jestem z tych co boją się dociekać-nawet nie zgłosiłam tego żadnemu lekarzowi (czasami dopiero jak się napisze to widzi się absurdalność swojego zachowania) Rolling Eyes
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mag, nie wiem czy to problem Wink
"Wyciek" byl dosc obfity.. Wink i chyba nie tylko kacikiem... Laughing
Wyobrazam sobie siebie gdzies w jakiejs kawiarni. ? Rechot
"Poproszę kawe...eee...moze od razu dwie...i rolke recznika papierowego.." Rechot Rechot Rechot
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Sob Lis 15, 2014 2:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tam oj tam lepiej śliniak-
mój wyciek ląduje na bluzce więc te moje kaciki mają dobra przepustowość. W sumie zdaża się to czasami bo uważam na to i wiem co się stanie jak nie będę uważać- no ale ja mam stwierdzona chorobę neurologiczną niby poważną. Wiem, że tego typu problemy zdarzają się przy TIA (powód neurologiczny i nie stały) ale chyba powinno temu towrzyszyć jeszcze kilka innych objawów, wydaje mi się, że w takim przypadku dobrze dorwać lekarza na już, wtedy kiedy ma się objaw.Oby sytuacja sie nie powtarzała.
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, mag... poczytakam troche o tym o TIA i troche sie zdziwilam gdyz sa tu rowniez wymenione inne objawy, ktore u mnie czasowo wystepuja. np. zaburzenia mowy czy rozumienia.. osłabienia, które opisywalam lekarzowi ...
O tym wszystkim mowilam kiedy bylam u neurologa.. moze nie chcial mnie martwić i tylko stwierdzil, ze jak bedzie gorzej to wroce Wink..
Ale problem raczej z krazeniem, z tego co wyczytalam, a objawy neurologiczne..
Bede u mojego GP 24 to z nim pogadam.. do neurologa nie chce isc bo nie widze sensu..

Poza tym, objawy trwaja okolo 20-30 min. do gidziny..chybb... Ciezko trafic... Rechot

To teraz oprocz nocnika, sliniak musze zakupic.. Mr. Green

Ps mag a Tobie co neurologucznego dokucza? Niepamietam. Embarassed
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:

"Poproszę kawe...eee...moze od razu dwie...i rolke recznika papierowego.." Rechot Rechot Rechot


Ewela Ty wiesz że ja Cię za te teksty kocham Fuck you Love Love
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Ewela, miałam Ci pisać o TIA Smile Mówiłam Ci jak mnie wyśmiewali jak z Magdą wózkiem jechałam od drinkniętych mamusiek trzymających się wózka ? A jak w alkomat dmuchałam bo mnie zarzucało ? Było, przechodziło, było, przechodziło. Nietrzymanie moczu ? Było, przechodziło... Głowa boli mnie cyklami, ataki epi mam cyklami, wywracanie gałek ocznych cyklami, problemy z pamięcią i koncentracją cyklami, bóle kręgosłupa i rwę cyklami, problemy ze słuchem cyklami. Dla lekarzy jest jednoznaczne że skoro choroba ma charakter rzutowy to i objawy tak występują. Dlatego podejrzewano też SM. Pierwsza wersja mówiła że to objawy epi. Druga, że podczas TIA dochodzi do podrażnienia i wywołuje sensację łącznie z epi. Wszystko do kupy określone jest jako zajęcie układu nerwowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
camelmb
Junior
Junior


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, o mnie kumple w pracy mówią, że mam problem ze "zbieżnością" jeśli idzie o chodzenie.
Utegować się albo wszystko dookoła podczas jedzenia lub picia też potrafię.
Poza tym wszystko leci mi z rąk, potłukłem kupę sprzętu w domu, najlepszy numer był jak w robocie kubek z czekoladą do picia mi spadł i rozbryzgał to wszystko po kuchni, kto to napotkał później twierdził że na 100% ktoś pawia puścił ... kubek przeżył Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzynadudek7 piszesz, że wymienione przez Ciebie objawy występują cyklami. Czy dobrze rozumiem, że stwierdzono jednoznacznie, że to TIA? Mam podobne cykle. Czy trwa to u Ciebie 24h czy też zdążą się, że dłużej? Jak to się stało, że stwierdzono że to TIA a nie SM? Czy udało Ci się trafić w momencie występowania tych objawów do szpitala lub swojego lekarza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SM ma z tego co wiem charakterystyczny obraz z MRI mózgu( zmiany demielinizacyjne), jest jeszcze kilka kryteriów - jesli się tego nie spełnia o diagnozie SM nie ma mowy.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisze Wam co moj GP na to...
Jakos nie widze tego szumu z badaniami... -zobaczymy.

Kasia, no neurolog okreslil, ze to nie problem neurologiczny.. Moze widzi roznice miedzy problemem a objawami?

Dzieki za wpisy! Very Happy
Ciekawa jestem jaka jest tego przyczyna..
Ps. Dzis kawa nie cieknie.. Rechot
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
SM ma z tego co wiem charakterystyczny obraz z MRI mózgu( zmiany demielinizacyjne), jest jeszcze kilka kryteriów - jesli się tego nie spełnia o diagnozie SM nie ma mowy.


Mi też tak mówiono. Choć u mnie część ognisk jest w miejscach charakterystycznych tylko dla SM, a część nie. Wg neurologa część objawów i wyników np. WPW charakterystyczne są też dla SM. Ale SM mimo to na szczęście wykluczono. Taki wybryk natury ze mnie Wink Później mówiono, że to mikroudary. Teraz mówią o zajęciu układu nerwowego właśnie, ale czy to się wiąże z mikroudarami czy to zupełnie inna bajka... niewiele z tego rozumiem Embarassed stąd zastanawiałam się jak to się stało, ze u Kasi stwierdzono (jeśli dobrze zrozumiałam) TIA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri może to ci się przyda Smile

http://www.kardiolo.pl/tia.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
może się komu przyda, od s. 103
"Zespoły neurologiczne w chorobach tkanki łącznej"'

http://czasopisma.viamedica.pl/ppn/article/viewFile/19908/15611

i jeszcze:

http://ppn.ipin.edu.pl/archiwum/pliki/2001/02/PPiN_2-2001-02.pdf

http://www.czytelniamedyczna.pl/3215,powiklania-neurologiczne-i-psychiatryczne-w-chorobach-tkanki-lacznej.html#
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group