Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam się
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel-ania napisał:
Cytat:
Szkoda, że już kończy moja przygoda z fitnessem

tego nigdy nie wiesz na pewno.

Mel-ania dobrze podsumowała temat. Nigdy nie mówi się nigdy. Jeśli skreślasz temat z góry, masz dużo mniejsze szanse na powrót do dawnej kondycji. Wiem, że gadać jest łatwo, ale tylko wierząc w coś, masz szanse to osiągnąć.
Głowa do góry i nie smuć się. Będzie dobrze.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za słowa otuchy. Dzisiaj nie poszłam na pilates, bo bolało mnie ramię, wzięłam nurofen i oszczędzam się do nocy sylwestrowej (mam przygotowane 3 tabl. ketonalu, żeby móc aktywnie uczestniczyć w tej imprezie).
Robiłam sobie dzisiaj paznokcie, i stwierdziłam, że mnie by nic nie bolało gdyby mój dzień polegał na odwiedzaniu masażysty, kosmetyczki, fryzjerki - bardzo mnie te zabiegi relaksują i zapominam o całym świecie a właściwie to o chorobie.
Ponieważ nurofen nadal działa to czuję się jakbym była zdrowa i łudzę, że wszystko niedługo minie, tylko mój organizm się zregeneruje, bo w ostatnich latach dałam mu nieźle popalić, i to psychicznie i fizycznie.
Po pracy pojechałam jeszcze do Diagnostyki pobrać krew na antyCCP, żeby ułatwić lekarzom diagnozowanie moich przypadłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj odebrałam wynik anty-CCP - UJEMNY <7. Czyli wszystkie badania w kierunku RZS ujemne. Wiem, że może być seronegatywne RZS, ale ono daje dobre rokowania, więc już jeden plus.
Zastanawiam się, może moje barki bolą mnie na tle nerwowym, tzn. raz sobie przeciążyłam jeden bark i wiedząc, że mam ANA 2 dodatnie wmawiam sobie chorobę i szukam objawów. Chyba kupie sobie leki uspokajające i zobaczę jak działają. Po tężyczce zostały mi jeszcze antydepresanty, ale te to już na czarną godzinę, bo depresji nie mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mże być seronegatywne a może to byc od wielu innych przyczyn - zarówno foz jak i psych, ale z każdymi objawmi i ew wynikami to najlepiej do lekarza trzeba się udać bo nikt nie zdiagnozuje cię przez neta choćbyś rzucała wszystkimi wynikami i objawami, tego nawet nie robią na portalach gdzie ekspertami są lekarze, zwyczajnie kazdy człowiek jest inny i podobne objawy a nawet wyniki nie oznaczają tego samego, trudno to stwierdzić na odległość nie mając możliwości zbadania człowieka, zatem najlepiej udaj się z tymi wynikami do lekarza Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka, jestem zarejestrowana do reumatologa na 07.01; 08.01 oraz 14.01. do tego mam umówioną wizytę u neurologa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to już blisko , doczekasz się Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwolnił sie termin u lekarza, wizyta jutro o 17:20.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 11, 2015 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem już po wielu, wielu badaniach, część zrobionych w szpitalu na ul. borowskiej we Wrocławiu, część prywatnie, część w luxmedzie.

Stan na dzisiaj to ANA 2 1:3200 typ świecenia ziarnisty, ANA 3 ujemne, ANCA, pANCA, TPO, OB, CRP, CPK, morfologia, mocz, kreatynina i inna biochemia ok. Objawy : ból barku przy odwodzeniu, ból pięty z rana po rozchodzeniu mija. Od czasu do czasu odzywa się nadgarstek , czasami drętwieje mi dłoń w nocy - ta od chorego barku.

Reumatolodzy z Borowskiej na podstawie badań i moich objawów wykluczyli układówkę, ale ze względu na wysokie ANA2 i bóle nadgarstka włączyli na próbę Plaquenil 1 tabl. przez 5 dni w tygodniu i zalecono poszukanie specjalisty od rehabilitacji. Więc dzisiaj zaliczyłam prywatnie jednego z lepszych specjalistów rehabilitacji we Wrocławiu - stwierdził Zapalenie ścięgna achillesa - oraz zmiany przeciążeniowe barku, bóle mięśniowo-powięziowe, i coś ze stożkiem rotatorów. . Zalecił masę zabiegów. Co do barku jest pewien, że to nie od układówki, natomiast co do pięty to na 100% nie jest pewny przyczyny. Za zabiegi i wizytę zapłaciłam 1200 zł.
Zabiegi i terapię zaczynam 3 marca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia i oby jak najszybciej odpuściło . trzymaj się!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Agnieszko,
ja i tak się obawiam, że moje objawy mogą jednak wskazywać na autoimmunologie, ale póki wszystko inne czyste to trudno lekarzom postawić diagnozę. Dzisiaj drętwiały mi dwie dłonie w nocy, a kręgosłup szyjny idealny. Ale spróbuję ta rehabilitacje, może pomoże.
Mam jeszcze pytanie, biorę Plaquenil 200mg dziennie 5 razy w tygodniu. Wiem, że dawkowanie to sprawa indywidualna, ale czy nie jest to mała dawka, bo czytałam, że ten lek jest słabszy w stosunku do Arechiny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Smile
Ja tez mam nadzieje, ze regabilitacja pomoże. Oby!
Cena zabiegow wysoka ale jak pomoże to chyba nie zal.
Trzymam kciuki! Smile

Pierwsze slysze aby na tym polegala różnica pomiedzy tymi lekami. Confused Plaguenil jest to lek lepiej oczyszczony i, teoretycznie, daje mniej mozliwosci wystapienia skutkow ubocznych. Tyle mi wiadomo.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabiegów mam dużo, stąd ta cena. Ja nie wiem jak odróżnić ból reumatyczny od przeciążeniowego. Ja nie muszę brać leków p/bólowych, nie mam temperatury, osłabienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczy bolow stawow, ścięgien itp. moze byc mase. Trudno jest znalezc przyczyne.
Moze zobacz najpierw czy zabiegi pomoga?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aklepka - plaquenil 200mg/dobę to taka normalna dawka. Osobiście mam 400 ale długo, długo brałam 200 (różni lekarze to zalecali).

Jakie masz zabiegi ? Jeśli ktokolwiek miał chociaż cień wątpliwości czy to nie układówka to może nie wszystkie powinnaś brać ?

A ! Ja mam dopiero co rozpoznane wielomiejscowe zapalnie ścięgien, oczywiście związane z chorobą podstawową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu,
tak naprawdę to mam zapalenie ścięgien ramienia, barku i pięty. Szczerze nie pamiętam wszystkich zleconych zabiegów, bo karta została w przychodni ale na pewno była tam terapia manulana, ćwiczenia, i fizykoterapia tj. jonoforeza, ale jeszcze też inne, ale nie zwracałam uwagi. A jakie zabiegi są zabronione? I czy jeśli przyczyna jest reumatologiczna to one dadzą efekt? Po jakim czasie działa Plaquenil?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 7 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group