Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze skórą i ich przyczyny /?/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorotanka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: londyn

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, chcialam sie podzielic pewnym doswiadczeniem. Jak wspominalam mam rumiem na twarzy, ktory sie zmienia - blednie i czerwieni sie w ciagu dnia kilka razy, do tego skora w tym rejonie ma silnie rozszezone pory... a nigdy nie mialam...
Probowalam w ciagu tych miesiecy roznych sposobow (oklady z rumianku, olejek arganowy, komercyjne kremy) i doszlam do wniosku, ze mi najbardziej pomaga natura:
- emulsja domowej roboty wody wapiennej z oliwa z oliwek
- olejek arganowy zamiast kremu na noc tez pomaga (tylko nie za gruba warstwa, zeby sie nie zatluscic i nie pozamykac porow - jak sie przesadzi mozna troszke zdjac chusteczka higieniczna)

a propos tej skory, czy u Was tez ten rumien tak osyluje intensywnoscia w ciagiu dnia? u mnie pod wplywem stresu i zmeczenia robi sie wrecz krwistoczewony... a jak odpoczywam... jestem wesola to blednie... czy to norma, czy jestem jakims rumianym dziwolagiem...? Wink

pozdrawiam!!!
dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotanka napisał:
Jak wspominalam mam rumiem na twarzy, ktory sie zmienia - blednie i czerwieni sie w ciagu dnia kilka razy, do tego skora w tym rejonie ma silnie rozszezone pory... a nigdy nie mialam...

a propos tej skory, czy u Was tez ten rumien tak osyluje intensywnoscia w ciagiu dnia? u mnie pod wplywem stresu i zmeczenia robi sie wrecz krwistoczewony... a jak odpoczywam... jestem wesola to blednie... czy to norma, czy jestem jakims rumianym dziwolagiem...? Wink


Jak dla mnie to Ty nie masz rumienia toczniowego. Rumień nie znika i nie pojawia się w ciągu dnia. On jest. I nie jest łatwo się go pozbyć.

Prędzej u Ciebie jest problem z naczynkami. Kup sobie krem na cerę naczynkową. Np takie https://www.iwostin.pl/capillin/
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga ma rację to nie rumień toczniowy

Dorotanka jeśli twój reaguje nie tylko pod wpływem emocji, zmęczenia, czasem pozycji ciała, ale także temp ciała/ otoczenia, czasem po nachlapaniu go wodą i cała masa tego... że raz jest blady raz czerwony... i dosłwonie zmienia się zminutę na minutę to może być ale nie musi nieprawidłowa reakcja układu współczulnego i przywspółczulnego - tak mnie powiedziano choć może wprowadzono mnie w błąd
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam i rumien toczniowy i tradzik rozowaty Mad

Rumien toczniowy zmienia swa intensywnosc wraz z aktywnoscia choroby- przy zaostrzeniach jest znacznie bardziej widoczny.
Mozesz smarowac najlepszymi mazidlami a to i tak nic nie da- jak wyciszysz chorobe podstawowa - tocznia, to motylek zblednie ale i tak bedzie widoczny.

To co opisujesz to raczej tradzik rozowaty lub (i) rozszerzone naczynka- intensywnieja przy zdenerwowaniu, szybszym chodzeniu, po alkoholu, zima na mrozie- ja tak mam.
Ten problem mozna zniwelowac i podleczac odpowiednimi dermokosmetykami- tak jak Kinga napisala Iwostin, albo bioderma.. Najlepiej odwiedzic DOBREGO dermatologa, kosmetyczke.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotanka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: londyn

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję Wam za odpowiedź!

skłaniałabym się w stronę abisynkowej wersji, ale reumatolog, która mnie widziała wysłała mnie do dermatologa specjalizującego się w rumieniach towarzyszących chorobom tkanki łącznej. zobaczymy!

narazie używam kremu Oillan balance, którego celem ma być:
-uszczelnianie naczynek
-redukowanie intensywność rumienia
-wspomaganie naturalnych mechanizmów ochronnych skóry

dopiero jeden dzień stosuję, ale dam znać jeśli efekty będą godne rekomendacji...

pozdrawiam!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na problemy z czerwoną buzią, skłonnością do rumienia, rozszerzonymi naczynkami; nadreaktywnością skóry np. po spożyciu alkoholu, ostrych przypraw, w czasie chłodniejszych dni.

Bardzo polecam ten krem
https://www.iwostin.pl/krem-intensywnie-redukujacy-zaczerwienienia-spf-20/

Rewelacja.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tej firmy jest również bardzo dobry fluid https://www.iwostin.pl/fluid-wzmacniajacy-trwale-kryjacy-spf-30-correctin-capillin/
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotanka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: londyn

PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga i mag - dziękuję za rekomendacje!

ten, który ja stosuję (Oillan) troszkę jakby pomaga...

tzn ja ten mój rumień mam cały czas tylko jego intensywność maleje/rośnie i wydaje mi się, że po tym kremie jest lepiej. jak dokończę wezmę się za Wasze sugestie! dziękuję raz jeszcze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje dłonie co kilka dni wyglądają uroczo Wink



zawsze dzieje sie to po myciu garów albo praniu ręcznym, pokazałam rodzinnej ona coś mówiłą o kontaktowym zapaleniu skóry ale to nie zwędzi nie piecze itp tylko schodzi, gdy zetrę dokłaniej mam spokój do następnego razu. u dermatologa jak byłam to miałam cudne łapeczki i zapomniałam zapytać

zawsze jet tak samo - woda + płyn (gary lub pranie), łapy puchną w trakcie chlapania w wodzie, są zaczerwienione i obrzęknięte - napompowane jak za mocno napompowany materac i ciężko się je zgina, skóra się świeci jak po oliwnce, jest napięta jakby miała pęknąć ale oczywiscie nie pęka - właśnie najbardziej od we str gdzie schodzi po ok dwóch dniach skóra, gdy odpuchnie - po kilku godz już nic nie dokucza, potem tylko niemiłę uczucie brudnych łap od tej schdzącej skóry, nie jest to jakaś tragedia - nie przejmuję się zbytnio bo to nie boli itd tylko że wygląda obrzydliwie
nie sądzę by było to uczulenie, uczulenia na różne srodki zazwyczaj u mnie wyglądają inaczej - czerwone ciapki punktowe, swędzocą jak diabli, piekące itd a czasem sączące się, nastepnie tworzą sie ranki a to zupełnie coś innego.

w sumie może jakbym łapki smarowała kremami to może by problem się zmniejszył przynajmniej wizualnie ale ja nienawidzę kremów itd, zwłąszcza natłuszczajacych - dostaję świra - czuję sie brudna, jedyny krem który jestem wstanie jakoś strawić to nivea soft który stosuje w podbramkowych sytuacjach, ale na to nie pomaga, no może na ok pół godz potem problem wraca i wolałabym pozbyć sie czynnika który powoduje te atrakcje by nie swirować Wink

kurczaczek macie jakis pomysł? zmieniałam płyny do mycia i prania i to samo. Raczej nie woda choć najlepsza nie jest, ale kąpię się w niej, myję łepetynę, zęby, łąpy myję kilkanaście razy na dobę i nic mi nie jest jeśli nie piorę i nie myję garów, spróbuję wyprać coś w żelu do kąpieli - tak dla próby, może metodą prób i błędów wyczaje co to jest, wiec jeśli macie jakieś pomysły to chętnie skorzystam,
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abi - pranie w żelu do kąpieli będzie raczej rozwiązaniem na krótką metę.
Może powinnaś (na zasadzie "lepiej zapobiegać, niż się potem "bujać"") spróbować używać gumowych rękawiczek - zawsze to ochrona przed wodą i innymi substancjami...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gumowe rękawiczki przy używaniu wszelakich detergentów
po co się męczyć? ja od lat używam, bo płyny do mycia naczyń podrażniają skórę; część mydeł w płynie również

Kremy do rąk nie muszą być tłuste, wchłaniają się szybko i przynoszą ulgę.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gumowe... no właśnie muszę sobie chyba jakieś zakupić, byle nie lateksowe i nie z talkiem bo efekt będzie bardziej kosmiczny - przerabiałam już to

dzieki za rady Smile, poszukam jakis belateksowych, beztalkowych i się jakoś psóbuje przyzwyczaić


z tym mydłem w płynie to też - ale od lat nie używam,
z tymi kremami... polecacie jakiś taki szybko wchłąniajacy się i skuteczny?
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię kremiki (i nie tylko) Neutrogeny.
Albo spróbuj Iwostin Sensitia, krem regenerujący do dłoni, idealny na zimę np. Stosowałam w ubiegłą zimę.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tanich kremów drogeryjnych super Ziaja kozie mleko
oraz Nivea błyskawicznie nawilżający

a ze ostatnio (bo zimno, wietrzenie) mam większe problemy, zamówiłam ten krem http://www.aptekagemini.pl/vichy-nutriextra-krem-do-rak-50ml.html

ponoć rewelacyjny Cool
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki dziewczyny, muszę sie jakoś przemóc i zacząć smarować ąłpy i jakies gumowce na łąpy zakupić, może z czasem sie do nich przyzwyczaję. , jutro brykam cos zakupić, jeszcze raz dzieki Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 10 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group