Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Calcort
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angiee89
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani Chyba mamy ten sam problem.... mi też się nie chce jeść... Nie wiem czy to dobrze czy to xle... Rolling Eyes Dla mnie dobrze Wink


monia n Dokładnie tak jak mówisz...mój organizm nie toleruje sterydów ,ale po Calcorcie czuję się lepiej..

Chociaż ja biorę tylko 6mg.
_________________
Angiee Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Parachutist12
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem tu nowa i mam bardzo wiele pytań, ale zacznę od tegoo, które mnie najbardziej interesuje.
Wykryto u mnie ukł. zapalenie naczyń i lekarz wspomniał o callcorcie ( na razie jestem na metypredzie i endoxanie)
Nie spytałam go o szczegóły, bo te wszystkie nazwy są sla mnie nowe i dopiero układają mi się w głowie. Na forum znalazłam prawie same superlatywy o tymże specyfiku, ale mam pytanie, czy jeśli lekarz wypisze mi polska receptę, to moge z nią jechac np. do Niemiec i sobie wykupic ten lek, czy tez potrzebuję jakiejś zgody z NFZ?
Dziękuję i pozdrawiam!

p.s. dzięki Wam, że jestescie i piszecie na forum.
Bardzo mi pomogliście dostarczając tylu informacji.
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo Very Happy
_________________
PRIMUM NON NOCERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Możesz jechać z receptą do Niemiec i normalnie kupić w aptece.

Możesz też wyciągnąć podpis na wniosku od swojego lekarza, potem dać do podpisu konsultantowi wojewódzkiemu lub krajowemu, potem dać do podpisu w Min. Zdrowia, potem dać to wszystko do apteki, która zajmuje się importem i czekać, aż Ci sprowadzą leki.
Druga wersja zapewnia jak widać niezły maraton za podpisem oraz większy drenaż kieszeni.

PS. Jestem na Calcorcie od ponad roku, i nie dam się z niego zepchnąć na polskie sterydy. U mnie to różnica typu niebo a ziemia.
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie widze roznicy miedzy calcortem i naszymi sterydami - nic on nie zmienił w moim zyciu , wcale nie jest to prawda ze nasze sterydy sa bee a te zagraniczne sa super - ,
Pasja brałas kiedys encorton lub metypred ? masz porownianie czy tylko uwazasz ze wszystko obce jest super ? a nasze juz nie
według danych calcort jest lepiej oczyszczonyj sterydem ale działanie i skutki uboczne sa takie same jak we wszystkich sterydach

mozna bez problemu wysłac receptę do Niemiec i kupic go na nasza receptę koszt około 32 euro za jedno opakowanie 100 szt
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Brałam encorton około 6-8 miesięcy. Na początku nie odczuwałam żadnych efektów ubocznych, wszystko było OK. Z czasem jednak przybrałam w biodrach, pojawił się brzuszek (bez wzmożonego jedzenia!) - i co najgorsze zaokrąglona twarz. Tego wszystkiego nie dałam rady znieść.

Na forum znalazłam info o calcorcie. Ja wiem, że to nie jest landrynka i że na pewno są jakieś uboczne skutki i wcale nie twierdzę, że to panaceum na wszystko a zagraniczne lepsze od krajowego - ale dla mnie w tym momencie najbardziej liczy się to, że u mnie calcort nie ma wpływu na wygląd zewnętrzny.
Po przejściu na calcort błyskawicznie zeszłam do swojej stałej wagi 44 kg, zeszło mi wszystko z twarzy - i teraz mogę sobie spokojnie na siebie patrzeć.
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Parachutist12
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[ (mnie niestety nie udało się przejść z matypredu) jeśli komuś się przyda to proszę o kontakt email na adres:
jadorota1@gazeta.pl
pozdrawiam i czekam na odpowiedź kogoś w potrzebie[/quote]

Co to znaczy, że to Ci się nie udało?

zy tabletki calcortu sa w dawkach po 6 mg,czy jeszcze jakieś inne, na przykład jak METYPRED w dawce 4 mg lub 16 mg?:
A jak wygląda realizacja recepty w innych krajach np. w Czechach i chy ktos z Was tak próbował?
Czy w Niemczech można go wykupic w każdej pierwszej lepszej aptece, czy na przykład trzeba zamawiać wczesniej?
Pozdrawiam! Very Happy

korzystaj z opcji Edit aby nie dublowac swoich postow
_________________
PRIMUM NON NOCERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
papuga
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: warmia

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie udało mi się przejść na calcort, pomimo dwukrotnej próby ponieważ po tygodniu od przejścia na calcort wszystkie dolegliwości związane u mnie z chorobą dawały o sobie znać. Tak więc to co "spało" podczas brania metypedu na calcorcie zaczynało szwankować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
papuga
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: warmia

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muntka napisał:
czy tabletki calcortu sa w dawkach po 6 mg,czy jeszcze jakieś inne, na przykład jak METYPRED w dawce 4 mg lub 16 mg?:
A jak wygląda realizacja recepty w innych krajach np. w Czechach i chy ktos z Was tak próbował?
Czy w Niemczech można go wykupic w każdej pierwszej lepszej aptece, czy na przykład trzeba zamawiać wczesniej?
Pozdrawiam! Very Happy


Ja kupowałam calcort również w dawkach po 30mg ale w Wielkiej Brytanii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Parachutist12
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłam na forum informacji dot.dostępnych dawek calcortu, więc sama poszukałam w necie i zamieszczam ponizej info.
Informacje pochodza z amerykańskiej strony i oczywiście w Polsce sprawa przedstawia się inaczej.

dawka ilość w opakowaniu cena
1 mg 100 40USD
6 mg 60 61USD
30 mg 30 71USD


W Polsce są dostepne dawki po 6 i 30 mg 9 takie informacje znalazłam). Jesli ktoś wie coś więcej, to proszę, aby napisał.

p.s. i już teraz wszystko jasne Very Happy
_________________
PRIMUM NON NOCERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angiee89
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem od pół roku na calcorcie.
Orientuję się tylko w dawce 6mg. Biorę połówkę dziennie.
Mama sprowadza mi z Niemiec ,bo tam przebywa. Podobno z tego co jej lekarz tam powiedział calcort wycofali z rynku w Anglii ponieważ badania nie były przeprowadzone do końca ..ale mówiąc tym mojemu reumatologowi powiedział tylko : ja nic o tym nie wiem i tak jego krzywa mina Confused
więc nie wiem . mi osobiście pomaga Wink)
ps- w Polsce nie jest dostepny z tego co wiem
ale można starac sie o dofinansowanie NFZ Wink)
_________________
Angiee Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżę wątek...

Ktoś starał się o import docelowy calcortu???
z tego co wiem najpierw dokumenty wypisuje lekarz prowadzący,potem konsultant wojewodzki. W moim przypadku nie będzie bieganiny bo konsultantem wojew. jest mój ordynator (przy okazji marcowej hospitalizacji bym to załatwiła).

Czym jest uwarunkowana decyzja o przyznaniu importu docelowego??
Kto może mi odmówić- prowadząca lekarka czy konsultant??
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odmówić moze Ci też NFZ z tego co wiem

Jedna z kiedyś bywających na forum osób miała import docelowy leku.Najwięcej czasu było potrzebne na otrzymanie decyzji z NFZ.
potem apteka i pierwszy raz tez czekała chyba miesiąc
To było jakieś 2 - max 3 lata temu

Tak szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ten lek nadal nie jest w Polsce dostępny- nie należy do jakiś mega drogich, duzo droższe jest pózniej leczenie skutkow ubocznych leczenia pacjentów starego typu sterydami.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, o tym samym mówiłam ostatnio mężowi ale widać może chory naród jest bardziej opłacalny Wink

Ja mam teraz encorton. Po miesiącu mam mieć zmieniony na solupred a w karcie mam mieć wpisaną nietolerancję encortonu. Lekarz mówił, że za jakiś czas brania będzie to podstawa do importu. Ale jak dokładnie jest to nie wiem, nie próbowałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info..
Na początku lutego dowiem się coś od mojej prowadzącej i dam znać.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
Ostatnio przetestowałam zakup calcortu na odległość w pewnej niemieckiej aptece w Gorlitz (kontakt mailowy - skan recepty, przelew SEPA, wysyłka oryginału recepty). Łączny czas ok. 9 dni. Cena: calcort 6 mg 100 tabl. 32,36 EUR, wysyłka 4,50 EUR. Namiary na aptekę znajdują się na stronie Zgorzelca - tyle chyba mogę podać nie będąc posądzona o reklamę
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group