Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zalecenia dietetyczne przy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super ta stronka i sklep internetowy mają Smile
Dzięki, Kinga Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Zolwik323
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 92
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to dorzucę artykuł na temat diety przy chorobach stawów:

http://zdrowie.onet.pl/profilaktyka/dieta-na-zdrowe-stawy,1,4902354,artykul.html

kilka ciekawszych rzeczy: "Zgodnie z zaleceniami(...) powinienem był unikać największego winowajcy: pszenicy. (...) Zależność tę potwierdza nauka. Obecne w zbożach aminokwasy są podobne do tkanek miękkich w stawach, przez co organizm może mieć trudność z ich rozróżnieniem. Zboża zawarte są w takich produktach jak chleb, ryż, krakersy, makaron, tortille czy płatki śniadaniowe.

Czy ktoś z Was testował weliminowanie zbóż z diety?

PS. Ja od niedawna mam bóle coraz większe i pojawiające się w kolejnych stawach (oprócz palców/rąk, nadgarstków, doszły teraz łokcie, barki i kolana). Na razie pomaga mi codzienna poranna gimnastyka i ketospray na dłonie coby zmniejszyć opuchlinzę. Spróbuję przestawić się na taka dietę i zobaczymy.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpływ diety na wyciszanie reakcji immunologicznych :
http://vimeo.com/38788975 dr Edyta Biernat-Kałuża
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakrzepica - nadkrzepliwość - zespół antyfosfolipidowy - leczenie warfaryną/acenokumarolem

Być może dla niektórych jest to oczywista oczywistość, ale mi np. pani neurolog zalecając, a później pan immunolog podtrzymując leczenie na wieki wieków warfaryną (lek rozrzedzający krew, może być też acenokumarol) jakoś zapomnieli powiedzieć o zwróceniu szczególnej uwagi na produkty zawierające dużą ilość witaminy K.
Do nich należą m.in. brokuły, szpinak, zielona pietruszka czy kiwi - czyli cos co często jem.
Leki z warfaryną czy acenokumarolem są antagonistami wit.K
Przy ich przyjmowaniu bardzo ważna jest stała kontrola (początkowo co tydzień, później co 4 tygodnie) poziomu INR - wskaźnik krzepnięcia krwi.
W zależności od tego wskaźnika każdorazowo oblicza się dawki leków.
Produkty zawierające dużo wit.K mają wpływ na poziom INR - a co za tym idzie mogą spowodować niewłaściwe dobranie dawki leków - konsekwencje mogą być fatalne Confused
I tutaj broń boże nie chodzi o wyeliminowanie w/w jedzonka - jeśli lubimy i jemy te produkty, to istotne jest pilnowanie, aby ich ilość w naszej diecie była mniej więcej stała - nie będzie wtedy zaburzać wyniku INR.

uff trochę mało składnie, ale własnymi słowami Cool
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 1:47 pm    Temat postu: dieta przy nietolerancjach pokrmowych Odpowiedz z cytatem

minął ponad rok od kiedy zrobiłam sobie testy na nietolerancje pokarmowe i postanowiłam zdać relację : )

niestety nie wytrwałam rok czasu, staram sie przestrzegać diety i wystarczy, że przez kilka dni jem tylko to co mogę i zaczynam się czuć jak młody bóg : )
chroniczne zmęczenie jest czymś co mi bardzo doskwiera (poza stawami) i poprawę widać naprawdę po kilku dniach

W praktyce jest mi bardzo trudno trzymać dietę ponieważ gdy przygotowujemy posiłki to myślimy przede wszytki o małym dziecku w domu. A z produktów które mogę jeść bardzo trudno przygotować smaczny, nie nudny posiłek.

Aby to zobrazować wymienię tylko niektóre produkty których nie mogę jeść: jogurty,drożdze, wszystkie zboża poza żytem, sery pleśniowe, wszystkie mięsa poza kaczką, gęsią i jagnięciną, prawie wszystkie ryby, cukier, miód (a ja mam pasiekę!), sporo warzyw w tym ciecierzyca, szpinak,orzechy ziemne, kawa, wszystkie alkohole, tytoń


Ale za to! Pojawił się w tym wątku temat diety dr Budwig. I powiem, że bardzo sobie chwalę pastę dr Budwig, przygotowuję ja w malakserze, miksuję ser z miodem (którego nie mogę jeść), olejem lnianym nierafinowanym, mlekiem, cynamonem, wanilią i wychodzi pyszny serek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group