Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeta
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 3

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ustąpiły całkowicie. Na ulotce jako możliwe skutki uboczne sa podane kłopoty z błędnikiem ale moja pani doktor nic nie mówi czy są one bezwzględnym przeciwskazaniem do brania leku. Dlatego szukam osób które miały takie doświadczenie, jestem ciekawa jakie było postępowanie, wskazania lekarskie.

Zaglądam na lupusika od 2012 roku czyli od czasu zdiagnozowanie u mnie tocznia, znalazłam tu wiele przydatnych informacji i jak do tej pory nie miałam potrzeby zadawania dodatkowych pytań.

edit: chodzi o silne zawroty głowy, nie o ból głowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy przypomielibscie mi czy plaquenil bierze się pod jedzeniu czy przed? Dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 8:21 pm    Temat postu: PLAQUENIL Odpowiedz z cytatem

Witam,
zdobyłam Plaquenil i mam do Was pytanie ,bo nie wiem ,czy dobrze zrozumiałam lekarza. Bierzecie tabletki 2 razy dziennie ? Rano i wieczorem ? Tak mam zapisane -ale wolę się upewnić .Dopytuję gdyż w czasie pobytu w szpitalu podawali mi Arechin 0,5 tabletki rano i wieczorem ,co jak się okazało było dużym błędem .
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli lekarz Ci tak kazał to raczej tak bierz. Ja biorę wieczorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja plaquenil brałam rano, gdyż jak brałam wieczorem to miałam straszną bezsenność
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę 2 tabletki rano, w szpitalu dawali mi Arechine, ale też ja dostawalam rano.
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga1994
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: łańcut

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na mnie plaquenil działa inaczej biorę go na noc bo pól godziny i spię do nieprzytomności żadna siła mnie nie zbudzi
_________________
Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie...

Potrzeba wielkiej wiary i wielkiego serca, by zamiast wciąż pytać "dlaczego", zaufać i żyć pełnią życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
IrenaJ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2016 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Od dzisiaj zaczynam brać Arechinę ,wcześniej oczywiście musiałam odwiedzić okulistę ,przy okazji dowiedziałam się ,ze jest lek mniej inwazyjny kupowany w Niemczech ,nie wiedziała jaka jest nazwa czy to chodzi możne o Plaquenil .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2016 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Niemczech masz quensyl.
Czy jest róznica w quensylu i plaquenilu. Wiem, że to ten sam składnik, ale zastanawiam się czy quensyl nie jest lepszy od plaquenilu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeta
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 3

PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aklepka napisał:
w Niemczech masz quensyl.
Czy jest róznica w quensylu i plaquenilu. Wiem, że to ten sam składnik, ale zastanawiam się czy quensyl nie jest lepszy od plaquenilu?


Mnie lekarka zachęciła do quensylu mówiąc że jest lepszy w tym sensie, że nie daje mniej skutków ubocznych, jest bardziej oczyszczony. Ja biorę quensyl już 3 lata, czuję się dobrze poza wspomnianymi wcześniej zawrotami głowy. Z tymi jednak poradziłam sobie w ten sposób że biorę tabletkę ok. 18.00 wieczorem i rano jest wszystko o.k. Wcześniej brałam tuż przed spaniem czyli ok. 24.00....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
Plaquenil (hydroksychlorochina) to taka ulepszona Arachina (chlorochina), czyli lek przeciwmalaryczny stosowany także w chorobach reumatycznych, jej mechanizm działania opiera się na zdolności do hamowania replikacji DNA i zmniejszenia produkcji immunoglobulin.
Z tego co czytałam jest skuteczny przy leczeniu zmian skórnych.
Niestety jak każdy lek obarczony jest możliwościami różnych skutków ubocznych np.
- złogi w rogówce
- retionopatia
- uszkodzenie szpiku
- zaburzenie ze strony przewodu pokarmowego
jednak jest bezpieczniejszy niż Arechina i podobno nie ma tak szkodliwego wpływu na oczy (choć okresowe kontrole okulistyczne pewnie będą potrzebne, ale to lekarz prowadzący powinien ci powiedzieć jak często)

poczytaj jeszcze:
Encyklopedia leków - Plaquenil
Leczenie chorób reumatycznych

na forum:
Skąd plaquenil?
Leki - warto wiedzieć/nie wiedzieć
Leki - co wam podają?


Ireno Informacje, ktore zacytowalam sa na pierwszej stronie tego watku-warto czasem w calosci przeczytac interesujacy nas watek bo tam mozna odnalezc odpowiedz.

Aklepko Oba te leki, to to samo. Ja dostaje je w aptece zamiennie.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IrenaJ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo,poczytałam sobie wszystko dokładnie ,przebrnęłam przez 19 stron nawet.Zawsze można coś ciekawego się dowiedzieć,ale najświeższe wiadomości to zawsze nadzieja na lepsze ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IzzaK
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 15

PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
pisałam na forum wczesniej, że mam podejrzenie tocznia. Ostatnio wyszlam ze szpitala, gdzie robiono mi badania i podejrzewaja u mnie zespół antyfosfolipidowy towarzyszacy czymuś jeszcze, ale to sie pewnie okaże za 3 tygodnie bo tyle mam czekac na reszte wyników.
Dostałam recepte na lek Plaquentil i teraz moje pytanie, czy moglibyście cos wiecej powiedziec na temat tego leku? Czy go bierzecie, jakies skutki uboczne, na jakie schorzenie go dostalisćie., czy moge sie przy nim opalać, i takie moze kiepskie pytanie ale czy moge się napic okazjonalnie winka przyjmujac takie leki. Napiszcie wszystko co Waszym zdaniem jest istotne, nie wiem czy w ogole powinnam go brac skoro jeszcze nie ma kompletu wyników....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela brałam plaquenil, kupowałam w Czechach i w polskich aptekach. Ale zastanawiałam się czy warto bardziej zainwestować w quensyl. Póki co jestem bez leków, nie biorę plaquenilu ani metotreksatu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iza, przeczytalas watek? Tu jest duzo informacji na temat tego leku.

Aklepko, bralam oba. Nie widze roznicy, maja dokladnie ten sam sklad. Otrzymuje z apteki albo jeden, albo drugi. Nie orientuje sie w cenie bo mam leki za darmo. Moim zdaniem nie ma sensu przeplacac-oba dobre. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 19 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group