Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Choroby nerek w toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym zaczekała na wyniki biopsji-nie czeka się przecież aż tak długo

czasem w leczeniu kłębuszkowego zapalenia stosuje się tylko leki na nadciśnienie, by zmniejszyć białko

ale lekarzem nie jestem i nie znam historii choroby oraz reszty wyników
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od kilku dni bardzo rzadko oddaję mocz. a jeszcze do tego od rana dziś bolą mnie plecy na wysokości nerek z obu stron, szczególnie przy lekkim puknięciu. poradźcie co to... czy pędzić od razu do lekarza, bo może mnie wysmieje, że panikuję. Embarassed i będzie mi głupio. a diagnozę mam od niedawna i nie bardzo jeszcze wiem co w toczniu powinno mnie niepokoić, a na jakie symptomy po prostu nie zwracać uwagi. a artykuł super. pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edison, nawet sie nie zastanawiaj tylko wal do lekarza!
od kilku dni (!) masz problemy i ciągle sie wahasz, bo lekarz może coię wyśmiać Shocked
daj spokój, jeśli tak zrobi to jest kretynem i nie ma się czym przejmować, lepiej dmuchac na zimne niż potem sobie pluć w brodę, masz prawo się niepokoić, a z nerkami nie ma żartów!
idź jak najszybciej dla własnego spokoju!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadzwoniłam dzisiaj do pani reumatolog (bez nazwisk) i usłyszałam, że panikuję, bo skąd mogę wiedzieć czy bolą mnie nerki??? może to bóle lędźwiowo-krzyżowe Shocked z powodu mojej 11 letnej padaczki przeżyłam już szpital tylę razy i tyle badań, że znam się jak pies swoją miskę. ale nic, powiedziała mi, że dla świętego spokoju mojego mogę pójść do lekarza rodzinnego... nic z tych rzeczy nie zrobię pojdę jutro rano i zrobię sobie badanie moczu prywatnie. chyba nie zbankrutuję, nie? paranoja... Shocked przypomina mi się od razu sytuacja jak 3 lata temu nikt mi nie wierzył, że bolą mnie stawy i mięśnie i niektórzy chcieli mnie wysłać na badania do psychiatry... jeszcze tylko mój neurolog jest w porządku... od początku mi pomagał i pomaga, a reszta .... jak widać. pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked co za "lekarz" Exclamation
mój kazałby mi przyjechać. a Twoja dr Cię bezczelnie olała Shocked

ja też na Twoim miejscu zrobiłabym prywatnie badanie moczu i poszła do internisty, by popukał w plery
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniecznie zrób badanie moczu, a dzisiaj jeszcze spróbuj zbierać do słoika, żeby zobaczyć ile go jest (nawet od połowy dnia), będziesz mogła sama się zorientować co do ilości (do rana powinno być ponad 0,5-1 l.) i powiedzieć bardziej precyzyjnie lekarzowi. Zwróć też uwagę na kolor - czy mocz nie ma koloru ciemnego? i czy się nie pieni bardziej niż zwykle? Z nerkami nie ma żartów, coś na ten temat wiem. I nie daj się zbyć.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem ze zawsze mam bole w okolicy krzyzowej kiedy mam problemy z nerkaimi, nie musi być to białkomocz, ale zwykły stan zapalny czy schodzi piasek, wtedy boli, ale zeby to stwierdzic koniecznie trzeba zrobic badnie,
nie zbankrutujesz i słuzba zdrowia tez przez takie badnie nie zbankrutuje, koszt - zależny od laboratorium od 4 do 6 zł już w baniu podstawowym powinny wyjśc zmainy jesli to nerki
a wiec zrob badnie chociazby dla własnego spokoju
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z Mellą Very Happy
tak można stwierdzić, czy rzeczywiście tego moczu jest za mało
no ale też trzeba pić wtedy w miarę normalnie
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem może trochę przeczulona, ale cała moja zabawa w chorowanie zaczęła się właśnie od tego, że bardzo mało moczu oddawałam i był on koloru ciemnego piwa – a ja niczego nieświadoma nawet nikomu o tym nie powiedziałam. Byłam wtedy w pierwszych tygodniach ciąży i wydawało mi się, że to jest normalne. Miałam po jakimś czasie kontrolne badanie moczu (rutynowe skierownie od ginekologa) i w nim białka ponad 2 tys. – natychmiast zostałam położona do szpitala i tam dowiedziałam się o kłębuszkowym zapaleniu nerek. Dlatego uważam, że lepiej dmuchać na zimne i nie przejmować się tym, że ktoś źle o nas pomyśli, niż potem mieć pretensję do siebie, że coś zostało zbagatelizowane. To tyle. Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyszło mi mi moczu 17-20 leukocytów czy to moze oznaczac jakis stan zapalny dróg moczowych (bakterie)?? pozatym chcialam zapytac czy norma dla mocznika wynosi 8,3 ja mam 11,9 czy to duze wychylenie??
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina pomyliłaś działy Wink
przenieś proszę posta do PORADY i DOŚWIADCZENIA Razz

dział Doniesień jest stopniowo czyszczony z komentarzy -służy już wyłącznie doniesieniom medycznym
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Paź 22, 2012 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyhodowana sztuczna nerka

Przypominający nerkę narząd wyhodowany w laboratorium wykazał swą przydatność po wszczepieniu zwierzęciu - informuje "Journal of the American Society of Nephrology".

Na całym świecie daje się we znaki brak nerek do przeszczepów. Na przykład w Wielkiej Brytanii lista oczekujących liczy 7,2 tys. nazwisk - wiele z tych osób nie doczeka znalezienia odpowiedniego dawcy.
Christodoulos Xinaris z Instytutu Badań Farmakologicznych Mario Negri w Bergamo, wyizolował komórki z nerek zarodków myszy. Komórki te utworzyły bryłki, z których powstały w ciągu tygodnia "organoidy", zawierające w sobie nefrony - podstawowe jednostki funkcjonalne nerki. (Ludzka nerka może się składać z ponad miliona nefronów).
Następnie zespół Xinarisa zanurzył organoidy w roztworze zawierającym naczyniowy czynnik wzrostu (VEGF), pod wpływem którego rosną naczynia krwionośne. Tak przygotowane "pseudonerki" wszczepiono dorosłym szczurom.
Wstrzykując szczurom dodatkowy VEGF udało się zachęcić nową tkankę do tworzenia w ciągu kilku dni własnych naczyń krwionośnych. Pojawiły się również kłębuszki nerkowe - przestrzenie, w których krew wpływa do nefronu, by zostać oczyszczona.
Wreszcie naukowcy wstrzyknęli zwierzętom białka oznaczone markerami emitującymi światło. Przeszczepy odfiltrowały te białka, co świadczy, że spełniają podstawową funkcję nerek.
Na razie nie można w ten sposób uzyskać nerki nadającej się do przeszczepienia człowiekowi (zwłaszcza, że wymagałoby to uszkodzenia ludzkiego zarodka), jednak włoscy naukowcy są zdania, że dalsze prace pozwolą im na hodowanie nerek dla potrzebujących z ich własnych "odmłodzonych" komórek lub też komórek macierzystych z płynu owodniowego. Na razie trwają pracę nad odprowadzaniem moczu z pseudonerki do pęcherza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
totaona
Junior
Junior


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 1

PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja znalazłam fajny temat https:// xxxxx borowka-brusznica-wlasciwosci-lecznicze-zastosowanie-sposob-uzycia/ borówka która pomaga właśnie w kamicy nerkowej Wink do tego trzeba dużo wody i pozbędziemy się tego dziadostwa raz dwa

To mi wyglada na reklame. Prosze o kontakt jesli jestem w bledzie/ ewela.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group