Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Diagnoza: DLE z możliwością nakładania - co dalej ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj serdecznie.

Ja ważę około 88 kg. Pewnie masz rację co do dawki encortonu. brałem od czasu ostatniego pobytu w szpitalu 10 mg w sumie bule troszkę puściły i starałem się zejść na 7,5 mg zgodnie z zaleceniem reumatologa i lekarza pierwszego kontaktu ze specjalizacja reumatologiczną. Tylko przy wypisie reumatolog nie kazał mi zmniejszać dawki a ordynatorka juz tak. Nie wiadomo kogo słuchać. Najchętniej zdjęliby sterydy i kazali się męczyć. Sam nie wiem co robić. Dodać kilka mg ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podniosłem sobie od dziś dawkę z 10 do 15mg encortonu. To niewiele ale zobaczymy czy będzie efekt. Wiem że powiecie że to powinienem decydować lekarz ale jej zdanie znam - zejść na 7,5 mg. A że boli? Paracetamol.

W sumie brak stanu zapalnego bo OB 8 (norma 1-13) CRP poniżej 1 norma do 5.
A teraz pytanko do Was jako lepszych specjalistów niż nie jeden lekarz. Czy podwyższenie sterydu będzie odczuwalne od razu? Czy musi potrwać aby organizm nasycił się encortonem w tej dawce? Może przywalić wyższą dawkę i po tygodniu zjeżdżać w dół docelowo do 10mg?

Czy wrócić do 10 mg i dodatkowo brać przeciwbólowe i czekać na koniec tego fatalnego okresu?

Wróciło osłabienie. Coś zrobię musze odpocząć. Mam takie uczucie bulu - pieczenia w okolicach mięśni - ścięgien np. nogi na wysokości kostek z przodu i jest to uzależnione od pozycji ciała (piecze boli w spoczynku gdy np leżę z wyprostowanymi nogami.). Bolą ramiona pod dotykiem gdy staram się rozmasować konkretne miejsca - tak jakby bolała tkanka - mięśnie przyległe do kości. Bolą - pieką dłonie od góry i dalej palce ale od góry. Wróciły bule np. mięśni klatki piersiowej, bolą mięśnie pleców - ból pod dotykiem palca lub napięciem mieśni. Bywa że bolą nawet policzki. Bywa że rwie dany mięsień po czym przechodzi. O suchości oczu rankiem nie wspomnę bo od świąt się nasiliło ale zauważam że powoli puszcza, refluks opanowałem o ile tak można napisać.....

Czy uważacie że kriokomora może pomóc na nasze dolegliwości? Pytam bo idę w czwartek do neurologa to mogę poprosić o masarze lub kriokomorę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Sro Sty 17, 2018 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na gorąco przyznam, że przy zwiększonej od wczoraj dawce encortonu do 15 mg dziś czuję się lepiej niż wczoraj rano. Bule ustąpiły w 60%. Zauważyłem tylko że w nocy i rano jak wstaje drży mi ciało, nie są to drgawki tylko delikatne drżenie.
Jutro neurolog i idę do reumatologa może ustawi mi coś na nowo, ale opiernicz pewnie dostane za zwiększenie dawki. Zobaczymy co powiedzą.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Krzys,
ja tez schodze ze sterydow, ale powoli po 1/4 tabletki, inaczej nie dala rady..
i jest dobrze zeszlam z 7.5 na 5 plus biore duza dawke polopiryny i to trzyma mnie na caly dzien i daje rade zyje a nawet humoor wrocil Very Happy
ko iecznie podziel sie co Ci neurolog powiedzial...
ja bylam raz i na moje mrowieniai przewracania sie czasem, i inne uslyszalam prosze przyjsc jak bedzie gorzej, jak sie pogorszy...
no jak sie pogorszy to nie wiem czy bede mogla przyjsc...
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również pozdrawiam życząc zdrówka by wszystko szybko wróciło do normy.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzyś
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 37

PostWysłany: Wto Sty 30, 2018 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Przepraszam za zwłokę ale dopadło mnie przeziebienie i leżałem jak kłoda.
A teraz po kolei. Neurolog na moje pytania odnośnie drżenia ciała w tym ramion gdy podpieram się rano wstając stwierdził nerwicę. i pewnie ma racje bo od kilku miesięcy odpuściłem antydepresanty i jak widzę to był błąd który już naprawiam - teraz tylko czas. Reumatolog to porażka. Na pytanie dlaczego boli stwierdził że nie wie. W szpitalu przynajmniej wyjaśnili że to objaw.
Obecnie wróciłem z 15 do 10 mg encortonu i dorywczo co kilka dni jak boli bardziej biorę poltram. Zauważam że boleści powoli ustępują teraz walczę z nerwami. I neurolog i reumatolog stwierdził że badania krwi ok to ok tylko nerwica mnie pewnie dodatkowo tłucze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group