Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nawracające zapalenie chrząstek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anka
Junior
Junior


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 8:16 pm    Temat postu: nawracające zapalenie chrząstek Odpowiedz z cytatem

Cześć! od czterech lat choruje na nawracajace zapalenie chrzęstek[kolagenoza] szukam ludzi chorujących na chrzastki. Jest to bardzo rzadko wystepujaca choroba.Proszę o kontakt.anka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu
Nie znam nikogo z tego forum, kto określałby swoją chorobę jako zapalenie chrząstek, szczerze mówiąc nie wiedziałam nawet że występuje taka osobna jednostka chorobowa Confused
Niszczenie chrząstek statwowych kojarzyłam tylko z procesami zapalnymi w rzs, zzsk, czy łuszczycowym zapaleniu stawów...

Niczego też konkretnego nie znalazłam w necie, tylko:
Chrząstka stawowa - perspektywy naprawy
Regeneracja chrząstki stawowej

i chyba nie bardzo na temat:
Zapalenie chrząstek żebrowych

Jeśli szybko nikt się nie odezwie, to zawsze możesz spróbować znaleśc wspólny język z osobami chorymi na rzs, czy zzsk, namiary znajdziesz tutaj:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816

No i oczywiście zapraszamy do wymiany dośiwadczeń w naszym gronie, przeważają toczniowcy, a więc sprawy stawów i bóli z tym związanych nie są nam obce...
Ale nie wiem właściwie jak objawia się twoja choroba i jak jesteś leczona...
pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anka
Junior
Junior


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 12:50 pm    Temat postu: nawracajace zapalenie chrząstek Odpowiedz z cytatem

Cześć nenya!!! bardzo dziękuję za zainteresowanie się moim tematem.Nie dziwi mnie,że nikt się nie zgłosił na forum z tą chorobą,bo jest bardzo rzadko występującą[myślę że w Polsce choruje nie więcej niż 10 osób]. Więc dotarcie do nich jest bardzo trudne , jedyna moja nadzieja że tu na forum uda mi sie nawiązać kontakt z 'chrząstkami'. objawem mojej choroby jest ostry ból, zaczerwienienie i obrzęk małzowin usznych,zapalenie chrząstek nosa,krtani,tchawicy, stawów, serca.W wyniku stanu zapalnego straciłam prawie całkowicie słuch, mam zaburzenia równowagi,bóle żeber,zapalenie twardówki[oczy], ogromną astmę. Leczona jestem :medrol 6 mg [na początku 60 mg] i imuran 75 mg. Dodatkowo leki osłonowe, na astmę i krople do oczu [jaskra]. W wielkim skrócie opisałam nawracające zapalenie chrząstek. Pozdrawiam :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatem rzeczywiście "chrząstki" mogą być trudne do odnalezienia, za to masz tu całą masę osób (prawie wszystkich chyba Shocked ), które są na sterydach i immunosupresantach - encorton, metypred, imuran i endoxan to chyba najczęściej przyjmowne leki.

co więcej inne problemy też nie są nam obce - astma, jaskra, inne problemy z oczami - od suchości po zapalenia twardówki, tęczówki, zapalenia stawów, zaburzenia neurologiczne - z tym wszystkim borykają się także toczniowcy, no i oczywiście walka z bólem!
więc jeśli masz potrzebę podzieleia się swoimi doświadczeniami, szukasz rad innych, albo po prostu chcesz pogadać, ponarzekać i pośmiać się - to myślę że już nalazłaś odpowiednie miejsce Very Happy
trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serdecznie witam w naszej rodzinie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gośka81
Junior
Junior


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 15
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 12:16 am    Temat postu: Re: nawracające zapalenie chrząstek Odpowiedz z cytatem

anka napisał:
Cześć! od czterech lat choruje na nawracajace zapalenie chrzęstek[kolagenoza] szukam ludzi chorujących na chrzastki. Jest to bardzo rzadko wystepujaca choroba.Proszę o kontakt.anka


cześć ja również na to choruje. jestem na początku drogi, naradzie biorę metypred 16, za kilka dni szpital i planują wlewy sterydowe, a potem już na zawsze steryd i mtx.
czym się u ciebie objawiło? Jak cię leczą i czy skutecznie?
_________________
Nawracające zapalenie chrząstek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Goska, przez 10 lat nie bylo nowego posta w tym temacie, wiec nie ma pewnosci czy szybko otrzymasz odpowiedz. Znalazlem cos takiego w google http://www.przegladreumatologiczny.pl/nawracajce_zapalenie_chrzstek moze sie przyda? Mam nadzieje ze twoje leczenie bedzie skuteczne.

Ostatnio zmieniony przez BenOn dnia Sob Sty 23, 2016 12:47 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gośka81
Junior
Junior


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 15
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest "nas" podobno bardzo malo , wieć spodziewam się odpowiedzi w latach Smile
wszelkie opracowania medyczne już chyba znam, szukam jednak namacalnej historii, doświadczeń, swiatełka w tunelu, że wcale nie musze się tym martwić

toczen a nzc to niby dwie rózne choroby, jednak obie z tej samej dziedziny.
Czy po rozpoczęciu leczenia, w Twoim przypadku chorobo się posunęła? czy leczenie skutecznie zatrzymuje jej rozwój ?
_________________
Nawracające zapalenie chrząstek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rosiczka
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 1

PostWysłany: Wto Paź 09, 2018 10:18 pm    Temat postu: Nawracające zapalenie chrząstek Odpowiedz z cytatem

Jestem świeżo po zdiagnozowaniu. Bardzo wczesna faza. Czekam na ustawienie leczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group