Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Walka z bólem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carola przeczytaj uwagę moderatora w poście wyżej
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo wiedziałam, gdzie to doczepić... Dziś strasznie spuchły mi kolana, są czerwone i gorące, bolące zresztą też, lewe gorzej... Zazwyczaj puchły mi palce u rąk bądź stawy duzych palców u nóg, dziś te kolana wyglądają nieco inaczej niż zwykle przy zapaleniu. To jest link do kilku zdjęć:
http://imageshack.us/g/88/74033648.jpg/
Jestem bardzo szczupłą osobą i nogi mam szczuplutkie a te kolana wyglądają masakrycznie teraz, nie miałam aż tak jeszcze. To zapalenie czy może jakaś reakcja na coś? Alergiczna? No sama nie wiem...
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie bardzo wiedziałam, gdzie to doczepić..

doczep to proszę w Poradach -nie zadajemy pytań i nie komentujemy już w Doniesieniach -tyle razy o tym piszemy,stopniowo czyszcząc dział Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Reumatologia/Bol-czy-wygrywamy-z-nim-w-reumatologii,130627,1011.html
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esqa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 570
Skąd: wrocław

PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy artykuł dot. bólu głowy z newslettera Poczta Zdrowia

http://process.maildesk.pl/open/NTQsNTg4MjQsMTA3OTQ
_________________
powinniśmy być Aniołami Stróżami dla siebie nawzajem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja się dołączę do dyskusji Smile

jessica - moja mama leczy się z powodu zwyrodnień kręgosłupa i migren - pewnego razu lekarka dała jej właśnie Nimesil. Mama zażyła może dwie saszetki i wtedy zadzwoniła owa lekarka i kazała jej natychmiast odstawić ten lek ze względu na jego szkodliwość. Tutaj mam link z apelem o rozwagę w stosowaniu tego leku:
http://www.swif.katowice.uw.gov.pl/inne/DDL_mailing_4xA4.pdf
Może lepiej zapytaj lekarza? Nasze wątroby i tak nie mają łatwego życia.

Monika B Ja też biorę fentanyl w plastrach (Matrifem 2x200), do tego PecFent donosowo (100 lub 400) i morfinę - w razie bólu przebijającego. Wcześniej tzn. zanim zachorowałam na raka żaden lekarz nie chciał mi przepisać tych leków na bóle toczniowe (od początku choroby byłam tzw. pacjentem "bólowym" i aplikowali mi co najwyżej tramal, który prawie nic nie dawał). Leki, które przyjmuję teraz mam bezpłatnie (jakaś symboliczna opłata zryczałtowana), a jak wygląda płatność za fentanyl w przypadku tocznia?

Podczas swojej choroby przez rok należałam do Poradni Leczenia Bólu, ale jeśli mam być szczera to mało mi tam pomogli - jedynie akupunktura dawała jakieś rezultaty i masaże. Na bóle migrenowe dostawałam zastrzyki w okolicy potylicy (nie wiem gdzie tam się można wbić ale widać można), w przypadku bólu kręgosłupa dostawałam zastrzyki steroidowe między kręgi np. C3 i C4 lub w inne miejsce na kręgosłupie - zależy od lokalizacji bólu. Dodatkowo oblepiano mnie taką specjalną taśmą (odbarczającą?) - i to był prawdziwy hit. Ból niemal całkowicie znikał natychmiast i taki efekt terapeutyczny utrzymywał się niemal do momentu samoczynnego odklejenia się tych taśm (u mnie około tygodnia). Szczerze polecam! Te zabiegi przeprowadzał u mnie neurolog - nie wiem czy lekarze innych specjalizacji też to robią - np. reumatolodzy.

Podobno jesteśmy jako Polska na szarym końcu w leczeniu bólu. Nasi lekarze boją się wypisywać specjalnych recept (dawniej tzw. różowych). Takie leki jak morfina są normalnie przepisywane pacjentom nie tylko z chorobami onkologicznymi ale także z chorobami reumatologicznymi. Stanowi to normę,
Ciekawostka: leżę na onkologii - mama ma mnie odwiedzić następnego dnia, a ja zapomniałam swoich leków przeciwbólowych - nie szaleję, chcę tylko morfinę w zastrzyku lub w tabletkach. Pielęgniarka patrzy na mnie zdziwiona - Jaka morfina? My mamy tylko ketonal i tramal. Poduszka w zęby i tak leżałam do rana - mama dzielnie stawiła się o 7.00 rano z lekami. Smutna prawda o szarej rzeczywistości w Polsce....[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nina w Doniesieniach medycznych nie dyskutujemy. (Proponuję przeniesienie Twojej wypowiedzi do porad i doswiadczen)..
Kilka postow wyzej jest zamieszczona przez moderatora, rzucajaca sie w oczy,stosowana uwaga.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nina
tu jest temat o migrenie/bólach głowy
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1342&highlight=b%F3l
tu o bólu kręgosłupa
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1554&highlight=b%F3l
tu o lekach p/bólowych
www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1937&highlight=b%F3l+staw%F3w
tu o bólach stawowych
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1020&highlight=b%F3l+staw%F3w

przenieś swój post do właściwych tematów - możesz go rozbić
a z chęcią podyskutuję z Tobą na temat bólu i o tym, jak się go pozbyć
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław Kurek
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lis 07, 2018 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
no i przede wszystkim trzeba pamiętać, że jak ból jest przewlekły, to TRZEBA regularnie przyjmować leki przeciwbólowe, bo w innym wypadku można brać i brać pełno tabletek i nie przejdzie (z własnego kilkakrotnego doświdczenia)



Co masz na myśli pisząc " regularnie przyjmować leki przeciwbólowe"? Chodzi o to, aby cały czas utrzymywać zbliżony poziom środka przeciwbólowego w organizmie? A co z wątrobą? Przecież oberwie na maksa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rw
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lis 07, 2018 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Kurek napisał:
A co z wątrobą? Przecież oberwie na maksa.

Głównie obrywają nerki. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) najczęściej i najbardziej uszkadzają nerki (NLPZ po prostu wykazują działanie nefrotoksyczne), prowadzą do przewlekłej niewydolności nerek, no a ta już wiadomo do czego prowadzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group