Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niezróżnicowana choroba tkanki łącznej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bigjack
Junior
Junior


Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 11:49 pm    Temat postu: Niezróżnicowana choroba tkanki łącznej Odpowiedz z cytatem

Witajcie, 26 lat

Miałem ANA wykonane 4 krotnie w tym samym szpitalu:

2016-11 - ANA: 1:640, opis: gruboziarnisty, jąderka częściowo oszczędzone, fluorescencja chromosomów. Dodatkowo wyszło podwyższone RPN A, PCNA, Nukleosomy, DFS70
2017-07 - ANA: 1:320 opis: ziarnisty, jąderka częściowo oszczędzone, fluorescencja chromosomów
2018-04 ANA: 1:160: opis: ziarnisty, fluorescencja chromosomów
2018-11 ANA 1:160 opis: homogenny, fluorescencja chromosomów

Mam podwyższoną temperaturę przeciętnie do 37,4 wieczorem codziennie od około 3 lat (po przebudzeniu mam 36,6 i zaczyna powoli rosnąć). Mam też powiększone niebolesne węzły podżuchwowe od 3 lat oraz delikatnie koło uszu, stwierdzone na USG w szpitalu onkologicznym.

Ob, crp, próby wątrobowe, nerki, zęby, USG brzucha, tomografia płuc ok.

Mam małopłytkowość (115-140tys), ale dotarłem do badania sprzed 10 lat i miałem też podobnie, także uważam to za moje wartości naturalne.

Toxoplasma gondii, Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae, EBV, CMV, HIV, HBv wykluczone.

Około 2-3 lata temu miałem zapalenie kaletki łokciowej, 1-2 lata temu dziwne zapalenie w obrębie zębów, mając zdrowe zęby. Ale przeszło po antybiotyku.

Byłem też w 2017.08 w szpitalu reumatologicznym na obserwacji tydzień. Diagnoza: niezróżnicowana choroba tkanki łącznej, a więc w zasadzie uważam to za brak diagnozy. To co mi zaproponowano to sterydy, oraz Arechina do zbicia ANA - jednak ostatecznie nie użyłem tych leków. Właściwie leki w życiu spożywałem bardzo sporadycznie, nic przewlekle.

Podczas picia alkoholu nie bolą mnie węzły, ale po niewielkiej ilości alkoholu = 100ml whisky albo pół jednego piwa wyskakują mi na twarzy/szyi/plecach/klacie czerwone placki o średnicy 5 cm, w ostatnim czasie co raz częściej. [Parę lat temu tak nie było]

Czuję się dobrze, nic mnie nie boli, jestem trochę przemęczony i senny, ale raczej bym to wytłumaczył dużą ilością kawy, brakiem ruchu i stresem. Wzrok bez zmian od kilku lat.

Prosiłbym Was o kontakt do naprawdę dobrego lekarza immunologa/reumatologa w całej Polsce. Jeśli ktoś miał podobny przypadek, byłbym bardzo wdzięczny za każdy komentarz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lut 16, 2019 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" Podczas picia alkoholu nie bolą mnie węzły" - Laughing

Mnie nic nie boli. Laughing Gorzej jest następnego dnia. Rechot

Witam cieplutko na forum- Bigjack. Very Happy

Co do specjalistów polecam wątek " specjaliści godni polecenia".

Niezróżnicowana choroby tkanki łącznej, to też diagnoza. Arechin ( czy plaquenil) i sterydy, to standardowe leczenie i nie ma na celu "zbicia" Ana a wyciszenie, uśpienie choroby. Jak chcesz się czuć dobrze, skoro rezygnujesz z leczenia? Samo nie przejdzie a najwyżej doprosisz się poważnych powikłań.

Żaden lekarz nie machnie magiczna różdżka i będzie po sprawie. Nie ma o tym mowy!
Ja mogę polecić Jolantę Lewandowicz, pani ordynator reumatologii w łódzkim Kopernika. Wiem, że przyjmuje prywatnie ale gdzie, to musisz poszukać w internecie.
Leczenie, pewnie wprowadzi podobne więc przemysł, czy w ogóle chcesz się leczyć bo po co komuś zawracać głowę...

Pozdrawiam Very Happy

Ps. Zdecyduj się, który wątek w Pierwszych krokach pozostawiasz bo zakładanie nowych jest wbrew regulaminowi. Każdy ma tylko jeden.
Skrobnij jak zdecydujesz- resztę pozamykam. Dzięki.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group