Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak diagnozy od roku:(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia123
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 29

PostWysłany: Czw Gru 12, 2019 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najdalej od bólu . Boli Cię coś czy jesteś wolny od bólu? Ja jeszcze rok wstecz nie docenialam życia bez bólu.. To była takie fajne życie..

Przed chwilą się dowiedziałam , że nie będę miała biopsji. Moje wyniki nerkowe są ok. Zero białka w DZM. 2 krwinki czerwone. Ew dostanę skierowanie na cystoskopię.. Z powodu naweacających zakażeń.
Wyniki przeciwciał będą za tydzień . Dopełniacze ok.
Może na radość za wcześnie ale cieszę się że nerki w porządku. Smile
Diagnozy nadal nie mam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Gru 16, 2019 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobili Ci dobową zbórkę moczu i jeśli nie ma białka to nerki są zdrowe . Wtedy nie robi się biopsji .
poprzednie złe wyniki moczu były związane z pęcherzem i to trzeba leczyć . Myślę że na 100% zrobiono Ci kreatyninę, mocznik i GFR i jeśli tutaj też jest ok , znaczy że nerki są w porządku
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia123
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 29

PostWysłany: Pon Gru 16, 2019 5:50 pm    Temat postu: brak diagnozy od roku :( Odpowiedz z cytatem

Monisiu. Posłuchaj , na pewno jest to prawda. Jednak nie eytrzymałam i się poryczałam dosłownie. Ja już nie mogę dłużej żyć z bólem kości , skóry, jajników. Z wysypkami ( niby potówki) Mocz mam po nocy jak olej. Może wątroba, może trzustka. ? W każdym razie przyszedł pan prof. i zlecił tomografię tylko nie wiem czy jamy brzusznej czy nerek ? Zrobiło się małe nieporozumienie między lekarzami. Ale ja już powiedziałam że nie wyjdę stąd bez diagnozy. To już 4 raz mam kontakt ze szpitalem i dalej nic. Jestem w klinice uniwersyteckiej miżna zrobić konsultacje z lek innych specjalności a nie znowu wysyłać mnie w kolejki do poradni na cystoskopię, kolonoskopię i ginekologię, reumatologię i powtórzenie wyników ANA . Pierwszy raz w życiu nie byłam pokorna wobec lekarza. Mój ból, moje zdrowie moje prawo... Co ja mam zrobić ? Po co są kliniki? Po co płacę ubezpieczenie i borykam się od roku sama z diagnozowaniem. Już nie mam na to funduszy..
Dzięki że mnie wspierasz😘
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Pon Gru 16, 2019 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy byłaś diagnozowana ginekologicznie, między innymi chodzi tu o Chlamydia? Dziadostwa mogą nieźle namieszać, nie tylko w kwestiach ginekologicznych, ale tez powodować zmiany skórne, reaktywne zapalenie stawów itp...
Jeśli masz jakies obawy, wątpliwości to pytaj lekarzy, nawet jeśli cos Ci sie wydaje nieistotne to powiedz im. Mam nadzieje, ze Ci pomogą.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia123
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 29

PostWysłany: Pon Gru 16, 2019 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokotorowa.
Wymazy, posiewy z pochwy. Ginekolodzy łącznie już z RM miednicy mniejszej. Posiewy intymne to jest zagadka. W każdym lab inny wynik tzn inne bakterie lub ich brak. Robiłam chlamydie, rzęsistek - zawsze ujemne. Bakterie tlenowe, beztlenowe różnie - są w mianie obfitym lub wynik ujemny. W tym zamieszaniu nie dowiedziałam się czego TK ma dotyczyć. Jeśli tylko nerek to raczej nie ma co się promieniować i jeszcze kontrast jodowy ( jestem alergiczką) jamy brzusznej ? też nie wiem w jakim celu. Jutro postaram się dopytać. Dziękuję Doktorowa za sugestie . Każda INF jest ważna. Musimy sobie pomagać . W końcu może gdzieś jest rozwiązanie naszych zagadek zdrowotnych.
Pozdrowionka. Basia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Wto Gru 17, 2019 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że trzeba sobie pomagać Smile

Podpytaj lekarzy o to badanie i powiedz o alergii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia123
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 29

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 10:04 pm    Temat postu: Brak diagnozy od roku:( Odpowiedz z cytatem

.
WyszedłAm z szumnej kliniki. 😁Wykonano DZM , przeciwciała tylko ANA3 powtórzono.
Kreatynina 0, 97 przy normie w klinice 50- 90. Klirens 71ml/min. Miałam TK z kontrastem jodowym.Chyba za wysoka ta kreatynina. W zaleceniach spr kreatyninę po TK z kontrastem w ramach lekarza POZ. , za ok7 dni. Diagnozy nie ma. Zapis w tk moczowód w odc podmiedniczkowym zagięty kolankowato. Może stąd te bóle jak kolka nerkowa. Przewlekły stan zapalny? Zalecono wizytę u urologa i cystoskopię.., to wszystko .
Czyli wiem że nic nie wiem..
. Żeby ta kreatynina nie skoczyła po jodzie. 🙄


Ostatnio zmieniony przez Basia123 dnia Nie Gru 22, 2019 3:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Gru 22, 2019 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wyszły ANA3?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia123
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 29

PostWysłany: Nie Gru 22, 2019 3:44 pm    Temat postu: barak diagnozy od roku Odpowiedz z cytatem

Kochana doktorowa ANA 3 ujemny . Cały panel. A ból nadal się panoszy. Gdybym miała pojęcie że kreatynina już za wysoka , nigdy w życiu nie zgodziłabym się na TK z kontrastem jodowym. W dodatku TK jamy brzusznej plus miednica mniejsza to 400 razy większa dawka promieniowania niż w zwykłym zdjęciu RTG.
Doktorowa i wszyscy którzy czytacie ten post : STO RAZY SIĘ zastanówcie zanim zaufacie lekarzom .
Pozdrawiam Basia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Gru 22, 2019 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ANA2 kiedykolwiek miałaś?
Ja powiem tak: myślę, że jeśli ma się jakiejkolwiek wątpliwości to warto zasięgnąć porady innego lekarza. Są różni, jedni lepsi, inni gorsi. Ja też miałam różne doświadczenia, często bardzo przykre, ale musiałam się jakoś ratowac, umiec na nowo zaufać, choć wiem, że to ciężkie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia123
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 29

PostWysłany: Pon Gru 23, 2019 5:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. ANA 2 nie miałam . Byłam pewna że zrobili mi w klinice. Niestety . Więc prawdopodobnie po Świętach zrobię sama. Tylko, że już finansowo nie wyrabiam. Teraz gubi mnie konieczność prywatnych konsultacji. I dodatkowe opłaty za bad laboratoryjne. Ciężko w naszym kraju z leczeniem...
Okrutne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Pon Gru 23, 2019 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja będąc w szpitalu też miałam robione same ANA3, one są już raczej najbardziej szczegółowe.
Będąc na Twoim miejscu chyba bym już nie inwestowala w badania na własną rękę tylko udała się z badaniami, wypisami ze szpitali do porządnego lekarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Sro Gru 25, 2019 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia ten wynik kreatyniny nie jest dramatyczny aby nie mozna bylo podac kontrastu, wazne abys szybko go wyplukala, czyli duzo pila moczopenych plynow. Przyczyn tego wyniku moze byc bardzo duzo, urolog to dobry trop. Zona miala cystoskopie kilka lat temu na Banacha w znieczuleniu ogolnym, czyli mozna, wiec sie domagaj znieczulenia chociazby miejscowego! Zrob badania na poziewy gin w innym laboratorium, np przyszpitalnym. Nie ma sensu robic kolejnych ANA, zwlaszcza w tak krotkim czasie.
Rozmawialem wczoraj z kumpela, ktora ma liczne problemy po zabiegach ginekologicznych, podsunela mi pomysl, ktory byc moze Ciebie dotyczy.
Napisalas ze w TK wyszlo zagiecie moczowodu, to on moze byc przyczyna zalegania moczu w nerce, w efekcie zmiany biochemiczne we krwi i moczu (kolor, zapach, gestosc). Wyjasnij przyczyne zgiecia moczowodu, moze to byc wada wrodzona lub zrosty wewnatrz jamy brzusznej, ktore znieksztalcily moczowod, chociazby endometrioza ktora czasami nacieka na moczowod, moze takze naciekac na nerwy i dac objawy ze strony nerwu sromowego. Endometriozy naciekajacej mozna nie zauwazyc na zwykłym USG ginekologicznym, TK czy MRI jesli nie jest sie specjalista w tej dziedzinie, jest kilku ginekologów i radiologow w Polsce ktorzy sie na tym znaja. Pisalas ze bedziesz u prof Baranowskiego z problemami ginekologicznymi, pokaz mu ten wynik TK a takze powiedz o uszkodzeniu nerwu sromowego. Profesor zajmuje sie diagnostyka i leczeniem wielu problemow ginekologicznych, w tym takze endometriozy i bolu urogenitalnego, doradzi gdzie zrobic specjalne badania, wizyta u niego to ok 500zł. Specjalny MRI w kierunku endometriozy to blisko 1000zł prywatnie, na NFZ szpital Brodnowski Warszawa dr Oleksiuk. Jesli to nie endometrioza powoduje problemy z nerkami oraz nerwem sromowym, koniecznie szukaj dalej. Poszukaj poradni leczenia bolu ktora zajmuje sie blokada i termolezja tego nerwu, sa tez neurolodzy ktorzy sie zajmuja diagnostyka, oraz fizjoterapeuci uroginekologiczni. Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia123
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 29

PostWysłany: Czw Gru 26, 2019 10:11 am    Temat postu: brak diagnozy od roku :( Odpowiedz z cytatem

BenOn dziękuję Ci bardzo za zaangażowanie.
Mam nadzieję że dr Baranowski to dobry wybór ale termin 20 I . W ponoedziałek z kolei mam zanieść płytkę TK do urologa. Moczowód prawy podkolankowo zagięty - ja myślę że to wynik stanu zapalnego i być miże zrostów. Ja byłam leczona od lutego do marca dużą dawką nietrafionych antybiotyków przez ginekologa. Zupełnie niepotrzebnie tzw zapobiegawczo... BłĄD .. I to spowodowało krwiomocz. Obecnie lekarze nie wiedą czym zbić ten stan zapalny , ginekologiczny i z objawów wynika że i urologiczny. Pęcherz przewlekle chory to trudny problem. Kreatyninę spr jutro po kontraście. Trochę się obawiam obciążenia kontrastem.
Zastoju moczu jeśli wierzyć wynikowi TK jeszcze nie mam. Na szczęście.. Wiem też że moczowody to ciężki temat. W razie czego leczenie jest u nas bardzo ograniczone. Rozmawiałam z pacjentami na nefrologii - nigdy w życiu nie spodziewałam się że zinatt który przyjmowałam przez 2 tyg , plus póżniej furagin i gynalgin , że ten zestaw narobi mi takich spistoszen w zdrowiu.. Teraz urolog- ginekolog to na 100% moi lekarze na teraz.
Pozdrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Czw Gru 26, 2019 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z tym co napisal BenOn.Kreatynina nieznacznie odbiega od normy i tym bym sie nie martwila.Poza tym dla pacjentow, ktorzy maja niewlasciwy wynik/chorobe nerek podaje sie inny kontrast.Ja tak mialam gdy kreatynina byla 1.7
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group