Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyniki badań - 5
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 23, 2020 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C-4 składowa dopełniacza 0,25 g/l Norma 0,1 - 0,4
C-3c składowa dopełniacza 0,82 g/l Norma 0,9 - 1,8

No cóż .. kolejna cegiełka do całokształtu .. chyba już nie mam wątpliwości Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Czw Cze 18, 2020 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też nieciekawe wyniki dopełniacza wyszły:
- C3 sporo poniżej normy
- C4 na dolnej granicy normy (12, a norma jest od 12)

Chyba nie ma się co łudzić?
Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pusia18
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 3

PostWysłany: Sob Lip 18, 2020 8:34 am    Temat postu: Same wyniki brak objawow Odpowiedz z cytatem

Czesc,
U mnie po pierwszym porodzie okazało się ze mam mało białych krwinek, leukopenie... lekarze nie potrafili znaleźć przyczyny w końcu zdecydowali się zrobić badanie ANA - wynik wyszedł dodatni tryb świecenia homogenny i ziarnisty miano 1:10 000 , dodatnie wyszło również dsDNA ... w mianie 1:160.. słabo dodatnie wyszły p/c kardiolipinowe, dodatni wyszedł antykoagulant tocznia ... poza tymi wynikami i leukopenia która utrzymuje się pomiędzy 2-3 od dwóch lat nie mam żadnych innych objawów.. chodzę od lekarza do lekarza i tylko się martwię .. teraz okazało się, ze zaszłam w kolejna ciąże .. nie wiem co robić ... czy ktoś z was miał taka sytuacje - brak objawów klinicznych a tylko dodatnie wyniki?
Czy ktoś z was wie, czy przy dodatnim antykoagulancie tocznia powinnam brać heparynę ?
Czy komuś nasilił się toczeń w trakcie ciąży lub po porodzie ? Mam pełno obaw .. nie wiem co robić !
Z góry dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sob Paź 31, 2020 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyniki gorsze, kilkukrotnie wyszła leukopenia i neutropenia. W dodatku pojawiły mi się niebolesne ranki w ustach, które przypadkiem zauważyłam. Niestety, obawiam się, że potwierdzą się podejrzenia lekarzy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natalijka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 21
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Sro Lut 10, 2021 8:36 am    Temat postu: mam się martwić?? Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim.
Dawno mnie u was nie było ale miałam spore problemy techniczne więc może pokrótce napiszę że od grudnia 2017 choroba jest w remisji Smile od połowy 2018 nie biorę żadnych steryd ani Arechinu Smile
Ale ! w 06.2020
Wyszło :Test przesiewowy ANA: dodatni STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia ziarnistym, w mianie 1:640, a także przeciwciał przeciw cytoplazmie o typie świecenia ziarnistym, w mianie 1:100.
Weryfikacja Immunoblot: dodatni
Metoda IMMUNOBLOT STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwmitochondrialnych AMA-M2.


A teraz :
STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych o
typie świecenia ziarnistym, z pozytywnymi chromosomami w komórkach podziałowych, w mianie 1:640, a tak¿e przeciwciał przeciw cytoplazmie o typie świecenia ziarnistym w mianie 1:320.
Weryfikacja Immunoblot: dodatni
Metoda IMMUNOBLOT STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwmitochondrialnych AMA-M2.


Czy ktoś się może orientuję czy mam się martwic czy umawiać się na wizytę do lekarza czy po prostu powtórzyć badania za 6 mc? Question Question
_________________
Żyj każdym dniem, jakby miał być ostatnim, a nigdy nie zaznasz żalu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lut 10, 2021 12:18 pm    Temat postu: Re: mam się martwić?? Odpowiedz z cytatem

Natalijka napisał:
STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwmitochondrialnych AMA-M2.


Czy ktoś się może orientuję czy mam się martwic czy umawiać się na wizytę do lekarza czy po prostu powtórzyć badania za 6 mc? Question Question


Cześć. Pewnie dostaniesz skierowanie do hepatologa na kontrolę wątroby. Ja też mam te p-ciała, na szczęście wszystkie badania wątroby (poza LDL) w normie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natalijka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 21
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Sro Lut 10, 2021 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój lekarz się skontaktował ze mną i mówił żebym poszła do gastrologa??
_________________
Żyj każdym dniem, jakby miał być ostatnim, a nigdy nie zaznasz żalu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group