Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Calcort a Encorton plus CellCept
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 9:58 pm    Temat postu: Calcort a Encorton plus CellCept Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zastanawiałem się nad niemieckim lekiem Colcort. Jest to steryd tak samo jak i Encorton. Słyszałem, że powoduje on mniejsze skutki uboczne. Nie osłabia tak kości i niie ma się po nim takiego apetytu jak po Encortonie. Czy ktoś z was bierze Colcort? Jaka jest różnica cenowa między Colcortem a Encortonem? Wiem że jest on droższy od Encortonu ale o ile? Czy można z dnia na dzień zastąpić Encorton Colcortem? Jak można go zdobyć bo podobno nie ma go w polskich aptekach? Czy ktoś z Was zna odpowiedzi na moje pytania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 6:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo_az o Calcorcie było juz u nas nie raz, opinie są różne, jednym się podoba bo wierzą że jest lepszy, inni po jakimś czasie wracają do starych sterydów, jednoznacznej odpowiedzi nie znajdziesz, bo chyba żadnych badań na ten temat nikt nie prowadził, co więcej FDA nakazała producentowi leku wycofanie haseł reklamujących go jako coś lepszego od prednisonu (encortonu), bo niby miał nie wywoływać osteoporozy, a teraz w ulotkach Calcortu obowiązkowo musi być ostrzeżenie o osteoporozie, bo wszystkie sterydy dają taki efekt uboczny! (o tym też gdzieś u nas tłumaczyłam notatkę FDA).
Poza tym trzeba pamiętać o trudnościach z zakupem, bo Calcortu nie kupisz w polskiej aptece, musisz zakupy robić za granicą, np w Niemczech...

O tym wszystkim pisaliśmy wielokrotnie, więc wrzuć w naszą wyszukiwarkę calcort albo deflazacort, znajdziesz kilkanaście wątków, łącznie z ofertami sprzedarzy tego sterydu.
powodzenia.

PS . w tamtym roku ktoś sprzedawał opakowanie 100 szt. za 130 zł.
PS2. przejście z encortonu na calcort konieczne jest z odpowiednim przelicznikiem dawek. objaśnienia i kalkulator sterydowy znajdziesz w wątku Lekarstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bozna
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 30

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Córka jest na CALCORCIE od 2004 r. Na ten steryd namawiał nas prowadzacy lekarz reumatolog, potwierdzenia tego , że warto go sprowadzać uzyskałam również w kilku klinikach.
Nie ma go w naszych aptekach, poza jedna w Warszawie ( APTEKA LEKÓW ZAGRANICZNYCH), ale w niej jest on bardzo drogi.
CALCORT sprowadzam z Niemiec, wysyłam do znajomych polską receptę. Cena opakowania 100 tabl. kosztuje 35,46 EURO.
Na poczatku choroby córka była na ENCORTONIE i faktycznie "pożerała" wszystko co wpadło w jej rece, a na CALCORCIE problem ten nie istnieje.
5 mg ENCORTONU=6 mg CALCORTU
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, Angela jest na Calcorcie. Może się odezwie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

steryd to steryd, ale trzeba szukać odpowiedniego dla siebie, na różne osoby różnie działają poszczególne nazwy Joanna z tego co czytalam po 2 miesiącach na calcorcie musiała wrócić na encorton bo choroba się odezwała, Ita ty jesteś na solupredzie prawda? a teoretycznie powinnien być gorszy niz metypred Rolling Eyes itd., itd.

nasze organizmy widocznie mają jakieś tajemnicze preferencję zupełnie na własną rękę Wink bez czytania ulotek i słuchania obiegowych opinii innych chorych...
i cholera wie dlaczego jedni tolerują i znoszą lepiej to a nie tamto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kiedyś był poruszany temat Colcortu ale to "nie za moich czasów". Szukałem - w wyszukiwarce nic konkretnego nie znalazłem. Może coś źle ustawiłem? NIe wiem. Nie istotne. Moim zdaniem jeżeli mam brać sterydy przez reszte życia to chcę wypróbować wszystkie i wybrać ten po którym będe się czuł najlepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
Ita ty jesteś na solupredzie prawda? a teoretycznie powinnien być gorszy niz metypred Rolling Eyes itd., itd.


Zgadza się, jestem na Solupredzie. Czuję sie doskonale, zero obrzęków. Na Metypredzie miałam chomicze policzki i porobiły mi się te cholerne rozstępy. Oprócz tego czułam się, jakbym dostała obuchem w łeb. Za nic w świecie więcej nie wezmę Metypredu. Dla mnie to świństwo. Gdy przyjmuję Solupred, nie widać, że jestem na jakichkolwiek sterydach. To prawda, że każdy musi sobie dobrać 'swój' steryd. Jak to mawia moja pani doktor: 'Herbatę można posłodzić cukrem zwykłym, cukrem pudrem lub cukrem w kostkach. Efekt jest taki sam - słodka herbata.'


Ostatnio zmieniony przez Itunia dnia Pią Cze 30, 2006 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzychu!
za twoich czasów, mówię ci.
jeszcze raz, wrzuć w wyszukiwarkę cAlcort, przez "a" wtedy na 100% zobaczysz ile razy pisaliśmy o calcorcie Very Happy

masz święte prawo do wyboru, zgadzam się zupełnie. ale nie do ulegania złudzeniom wywołanym przez producenta leku, nie wolno mu już używać hasła - "lepszy od encortonu, bo nie wywołuje osteoporozy"
to po prostu niewłaściwy motyw do zmiany, bo to nigdy nie była prawda.
nie wiem jak z apetytem i wahaniami wagi, może tutaj calcort bije starego entca na głowę, a to już musisz sprawdzić sam Wink

PS. Ita, bardzo mądre słowa o tym cukrze Laughing każdy powinien łykać to z czym czuje się najlepiej, choćby tylko psychicznie Wink ale zmiany głównego leku powinny być zawsze w porozumieniu z lekarzem, poza tym mi sie nigdy nie chciało pierniczyć z szukaniem lekarstwa po świecie, kiedy nasz rodzimy działał zadawalająco, za dużo pierniczenia się Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak! cAlcort a nie colcort Embarassed Teraz już się wyświetla:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
misia
Junior
Junior


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 4
Skąd: Radlin

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem na calcorcie od samego początku czyli juz jakieś 8 miesięcy. Zaproponowano mi go w klinice, bo strasznie się opierałam przed zarzywaniem sterydów. Nic mi nie dolegało fizycznie, dobrze się czułam i choroba nie dawała mi znać o sobie, więc bałam się je brać. Tak szczerze mówiąc to poprostu miałam wątpliwość co do diagnozy Smile
Nie wiem jak mój organizm zaregowałby na encorton, wiec nie mam porownania, ale na calcorcie wszystko bylo i jest w porządku. Po 4 miesiącach przytyłam jedynie 1 kilogram wcale się nie ograniczając...mimo wszystko mysle ze to kilo to zasługa azotiopiryny. Wszystko byloby wspaniale gdyby nie to ze moj lekarz wpadl na fantastyczny pomysl podania mi Sandimum Neoral w celu zmniejszenia poziomu bilirubiny i wtedy moj organizm zwariował. Teraz na szczeście jestem tylko na calcorcie nie mam większych skutków ubocznych zewnetrznie, ale co tak naprawdę dzieje się wewnątrz Smile któż to wie:-) pogadamy za kilka lat Smile

Gdyby ktoś potrzebował namiary na człowieka który sprowadza ten lek służe pomocą

pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Wrz 05, 2010 9:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czekoladka
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ja zaczynałam leczenie na encortonie 50mg na dobe i przez to dorobiłam się między innymi strasznych rozspępów popękała mi skóra na całym ciele mam bruzdy jak by mnie ktoś nożem pocioł Sad , dodoatkowo leciały mi włosy garściami, żle się czułam, pożerałam ogromne ilości jedzenia (3-4 obiadów dziennie). Od jakiegoś 1.5 roku biore calcort i jest super nie magazynuje mi sie woda w organiżmie nie jem tyle, mogę biorąc calcort starać się o dzidzię i wiele innych. ja mam ten lek refundowany przez NFZ i bóg zapłać bo nie było by mnie na niego stać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak samo mam z arechina, której już nie biorę a zamiast niej plaguenil 200mg/na dobę. Jestem zwolenniczka tego leku poniewaz wiem jak się czułam i jak wyglądałam na encortonie a jak jest teraz!! polecam gorąco Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to super, że masz refundowany calcort Very Happy ja kiedyś myslałam, żeby na niego przejść, ale pieniążki....przeszłam na metypred - okropny i wróciłam znów do encortoniku Very Happy
a może ktoś wie, ile kosztuje teraz Calcort?
i jeszcze jedno Czekoladka-jak załatwiłaś sobie refundację?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bozna
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 30

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualna cena CALCORTU - 31.11 EURO, też jestem zainteresowana w jaki sposób można załatwic refundację na ten lek z NFZ
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co czytam procedura jak zawsze długa i zawiła, ale do przejścia, tylko trzeba mieć "obcykanego" lekarza, który będzie wiedział co naposać we wniosku i jak skutecznie uzasadnić taką potrzebę...

Cytat:
Zgodnie z zarządzeniem 34/2005, w przypadku leków wydawanych przez apteki ogólnodostępne wnioski o refundację leków niewpisanych do Rejestru Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium RP i sprowadzanych z zagranicy na warunkach i w trybie art. 4 ustawy - Prawo farmaceutyczne wraz z zapotrzebowaniem kieruje się do Prezesa NFZ za pośrednictwem Oddziału Wojewódzkiego NFZ właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Świadczeniobiorcy.

W celu rozpatrzenia konieczności objęcia refundacją wnioskowanego leku, Świadczeniobiorca leczony poza szpitalem składa do Oddziału Wojewódzkiego NFZ:

* wniosek o objęcie refundacją wnioskowanego leku, wraz z uzasadnieniem,

* aktualne zaświadczenie lekarza prowadzącego leczenie z uzasadnieniem potrzeby zastosowania terapii opartej na wnioskowanym leku wraz z informacją o posiadaniu lub braku umowy (nr umowy, data obowiązywania) z NFZ o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (dot. Świadczeniodawców) i/lub umowy (nr umowy, data obowiązywania) z NFZ upoważniającej lekarza do wystawiania recept na leki i wyroby medyczne podlegające refundacji,

*zapotrzebowanie potwierdzone przez ministra właściwego do spraw zdrowia i konsultanta z danej dziedziny medycyny, zgodne ze wzorem określonym w obowiązujących przepisach.

źródło

Warto przeczytać również Regulacje prawne dotyczące importu docelowego leków

a ze stron Ministerstwa Zdrowia można pobrać wspomniane druki na Zapotrzebowanie na import docelowy
TUTAJ <-- są też telefony pod którymi można uzyskac więcej informacji.

Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group