Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

oprogramowanie, problemy z komputerem...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 8:24 pm    Temat postu: oprogramowanie, problemy z komputerem... Odpowiedz z cytatem

Tak mnie coś skusiło, żeby założyć nowy wątek o tematyce komputerowej Cool. Chciałbym, żeby ten wątek był dyskusją o oprogramowaniu, które używamy; o problemach z nimi, żeby znaleźć dla danego problemu rozwiązanie; ogólnie wszystko to, co wiąże się z oprogramowaniem. "Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste". Ja ze swej strony jestem w stanie pomóc w obsłudze niektórych programów z Windows, chociaż chętnie sam poszerzyłbym wiedzę o Linuksie Smile
-------------------------------------------------------------------------------------
Na wstępie proponuję ciekawą alternatywną przeglądarkę dla Adobe Readera dla plików pdf Foxit Reader. Główne zalety Foxit Readera to jego niewielkie rozmiary i bardzo szybkie uruchamianie oraz odczytywanie dokumentów.

Po instalacji programu, aby zainstalować polskie menu językowe należy w menu Language wybrać Polish, a następnie Download w celu pobrania pliku.


Ostatnio zmieniony przez Szemek dnia Pią Cze 08, 2007 5:27 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja się zgłąszam jako pierwsza ze swoim problemem Wink a właściwie z dwoma
potrzebuję coś w rodzaju małego kursu w obsłudze Macromedia Flash gdyż chcę się nauczyć różnych takich przyadtnych bajerków Wink no i jeszcze jedno, mam problemy z funkcją JEŻELI w arkuszu kalkulacyjnym Exel :/
może ktoś mi pomóc? :>
Powrót do góry
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Flashu to niewiele mogę powiedzieć poza tym, że używam Wink Excela okazjonalnie i raczej z konieczności. Dawno temu. Co nieco może znajdziesz tutaj: Tworzenie formuł warunkowych za pomocą funkcji JEŻELI

Za to mnie do szewskiej pasji doprowadzają obiekty OLE i zdjęcia wstawiane poprzez formularz do jednego rekordu w ACCESSie Wink Jak rozwiązać problem podmiany. Po wstawieniu jednego zdjęcia do jednego rekordu i próbie dodania kolejnego - to pierwsze jest zamieniane, a chodzi o np. kilka obiektów w jednym rekordzie. Dwa lata z tym już walczę i nic. Laughing Być może determinacji brak.


PS. Szemek - co do Linuxa - to mam, uruchamiam i korzystam. I tyle. Nie wnikam w kwestie stricte techniczne, bo nie czuję takiej potrzeby. Jeszcze coś zmajstruję i cała "zabawa" od nowa się zacznie. Ale powodzenia w zdobywaniu wiedzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szemek - moja córka instalowała z Niezbędnika antivira Panda, powiedz mi,czy konieczna w tym przypadku jest konfiguracja,bo ciągle wyskakuje mi ramka,ze nie dokonano konfiguracji,a ja jestem kompletna .... w tej dziedzinie.
Pozdrawiam.
A co do Linuksa - czy jest do ściągnięcia, bezpłatnie, bo wiadomo,jak jest z Windowsem. Sad
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka03 napisał:
A co do Linuksa - czy jest do ściągnięcia, bezpłatnie, bo wiadomo,jak jest z Windowsem. Sad


Jest do pobrania. Wystarczy zdecydować się na którąś z wersji. Osobiście polecam dwie:
Ubuntu 6.10 pl
openSuSE 10.2 pl

Patrząc na wielkości plików - pierwszy ok 700 mb, drugi 3,61 GB trochę to potrwa. Może warto rozejrzeć się w salonach prasowych. Są sprzedawane pełne systemy Linux, niezależne albo zbiorcze, np. w nowym PC World Komputer. Patrząc na ceny: 20 zł za Linuxa do kilkuset za Windę... hmmm... Wink

PS. Podręcznik użytkownika (pdf) Panda Antivirus PL

Pozdrawiam i uciekam do pracy, bo mi klienci żyć nie dają ostatnio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, 20zł? a czy sama idea linuxa nie polega na całkowitej darmoszce? Cool
ja nie uzywam, bo w sprawie kompo-softwerowym płynę zazwyczaj głównym nurtem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako,że jestem typowa blondynką - mam problem, pisałam do Szemka w tej sprawie. Otóż pojawiła mi się ramka "Wykryto intruza w sieci Wi-FiIP:10.1.6.24 MAC: 00-01-02-11-b8-14.
I teraz :
- Nigdy nie zezwalaj na komunikację z PC intruzem
- Zawsze pozwalaj nakomunikację z PC intruzem do następnego restartu.

Co zaznaczyć?
Mam Pandę antivira.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej nie pozwalać na komunikację z takim użytkownikiem, bo może spróbować się włamać na Twój komputer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
hmm, 20zł? a czy sama idea linuxa nie polega na całkowitej darmoszce? Cool
ja nie uzywam, bo w sprawie kompo-softwerowym płynę zazwyczaj głównym nurtem Wink


20 zł to cena ustalana przez firmę wydawniczą za czasopismo. Sam system jest bezpłatny. Przykładowe można pobrać z wyżej podanych przeze mnie linków. Są też wydania, do których dodana jest obsluga techniczna - średnio 300-400 zł. Np. z Novella mogą przyjechać i zainstalować. Wg mnie zdecydowanie najlepsza opcja. Mankamentem jest tylko ilość programów tzw. kompatybilnych. U nas oczywiście króluje Microsoft wszędzie gdzie tylko możliwe. Potrzeba odwagi i chęci z "przesiadką". Wtedy zapewne ruszyłoby coś z oprogramowaniem. Pomijam oczywiście wieloplatformowy OpenOffice, nota bene b.b.b. rozwojowy i oferujący więcej formatów niż MS Office.
Uff. To tak po krótce nachlapałem, bom rozchwytywany dziś na wielu frontach.

PS. A jutro rozmowy kwalifikacyjne w/s etatu w archiwum. Jakaś kobieta by się przydała Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szemek napisał:
lepiej nie pozwalać na komunikację z takim użytkownikiem, bo może spróbować się włamać na Twój komputer


Wiele zależy też od tego czy to jest sieć czy też nie ?
wystarczy ,ze ktoś skanuje sieć i wyskoczy ten komunikat
(,a to jest nic groźnego może to być dziecko buszujące po sieci Wink )
jeśli jest to sieć i nie chcesz aby ktoś odwiedzał Twój komputer
wystarczy gościa wyłączyć natomiast co do włamań na komputer ..
powiem krótko jeśli ma się włamać to się włamie;p ...
mnie nawet nie pomogła zapora sieciowa norton personal firewall
+ włączona zapora systemu windows Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka03 napisała mi, że korzysta z radiówki, jak się domyślam, (nawet gdzieś to chyba czytałem) administratorzy wielu sieci radiowych w Polsce w ogóle ich nie zabezpieczają (zero szyfrowania), więc wiele osób się lubi "podpinać na lewo". Ja miałem taką sytuację, że ktoś wskoczył na "moje miejsce" a ja nie miałem dostępu do internetu. Taka rzecz nie powinna się przydarzyć, bo serwer, rozpoznaje tylko karty sieciowe, które są legalnie podpięte, ale do niezabezpieczonej sieci można się włamać Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, się zapytam tutaj, bo kwestia niezależna - czy da się jakoś "obejść" problem czasowy pomiędzy pobieraniem na rapidshare? Zassałem jedną rzecz, a potem wyrzuca komunikat o odczekaniu 45 minut przed następnym pobraniem Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno jest programik o nazwie Grabber do obejścia
znalazłem to na kopii witryny torentmania podczas wyszukiwania z google

a tu jest aktualny link do najnowszej wersji Grabber
http://rapidshare.com/files/12702535/cmsgr-win32-147c-21-jan-2007-16-07-cet.rar
Hasło do archiwum: www.cmszone.org

nie sprawdzałem programu, bo muszę czekać na wolne łącze
Cytat:
You have reached the download-limit for free-users. Want to download more?
Get your own Premium-account now! Instant download-access! (Or wait 8 minutes)

PS: to jest paranoja, umieszczać programy do takich spraw na rapidshare, jakby nie było innych serwerów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki. Jeszcze sprawdzę tylko trick z ukryciem IP, albo wyczyszczenia pamięci przeglądarki (może "ciasteczka" w jakiś sposób tutaj działają). He, teraz muszę czekać ok. 2 godzin Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
agatka03 napisał:
A co do Linuksa - czy jest do ściągnięcia, bezpłatnie, bo wiadomo,jak jest z Windowsem. Sad


Jest do pobrania. Wystarczy zdecydować się na którąś z wersji. Osobiście polecam dwie:
Ubuntu 6.10 pl
openSuSE 10.2 pl



Ja czasem wskocze na suse 10.2 Smile hihi


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group