Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Diuretyki tiazydowe mogą aktywować toczeń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mia Boska
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 27
Skąd: Wielka Brytania

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 8:42 pm    Temat postu: Diuretyki tiazydowe mogą aktywować toczeń Odpowiedz z cytatem

Szukajac informacji na temat lekarstwa na zawyzone cisnienie krwi natknelam sie na informacje ktora mnie przestraszyla - mianowicie ze przy przeciwskazaniach bylo rowniez zalaczona ponizsza wiadomowsc:

"Systemic Lupus Erythematosus:

Thiazide diuretics have been reported to exacerbate or activate Systemic Lupus Erythematosus."

W przetluamczniu (przepraszam dosyc nizgrabnym) znaczy to ze:

"Diuretyki Thiazide - moga pogorszyc, albo uaktywnic Systematic Lupus Erythematosus"

A skoro chodzi tutaj o lekarstwo ktore ma w sumie bardzo malo dzialan ubocznych tak ze lekarz morze go zalecic pacjetom, nie zdajac sobie sprawy ze to moze bardzo zaszkodzic na Toczen, tak ze przekazuje wiadomosc na wszelki wypadek.

Lekarstwo samo jest u nas (UK) sprzedawane pod nazwa Co-Diovan, w USA Diovan, nie wiem czy jest rowniez w Poslce ale na wszelki wypadek Was ostrzegam.
Niestey nie wiem w jaki sposob to sie dzieje, ale chyba warto wiedziec
Mia
_________________
Mieszkam w Anglii od 30 lat, odwiedzam Polske poludniowa, ale choroba utrudnia mi pobyt mam diagnose glownie na Sjorgen itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wygooglowałem, że jest w Polsce lek przeciwnadciśnieniowy o nazwie Co-Diovan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, nie znam mechanizmu, nie miałam czasu poczytać, za to znalazłam mały spisik diuretyków tiazydowych o których mowa (tiazydowych leków moczopędnych):

diuretyki tiazydowe i tiazydopodobne:

chlorotiazyd (Diuril)

chlortalidon (preparaty odtwórcze [Hygroton, Urandil])

hydrochlorotiazyd (Microzide, HydroDIURILd [Disalunil, Hydrochlorothiazidum])

politiazyd (Renese)

indapamid (Lozold [Indapen, Indapres, Indapsan, Tertensif SR])

metolazon (Mykrox)

metolazon (Zaroxolyn)

W nawiasach okrągłych podano nazwy preparatów dostępnych w USA,
w nawiasach kwadratowych - preparatów dostępnych w Polsce


źródło

PS. dzięki za doniesienie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mia Boska
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 27
Skąd: Wielka Brytania

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 12:13 pm    Temat postu: Dobrze wiedziec... Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Szemku i Nenyu za wiecej informacji - przynajmniej teraz troche wiecej wiemy -
przeciez nigdy nie wiadomo kiedy to sie moze przydac
pozdrawiam
Mia
_________________
Mieszkam w Anglii od 30 lat, odwiedzam Polske poludniowa, ale choroba utrudnia mi pobyt mam diagnose glownie na Sjorgen itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to w końcu jest z tymi lekami przeciwnadciśnieniowymi? Tylko powyższe są szkodliwe w interesującym nas zakresie czy całość, bo już się pogubiłem? No i czy kwalifikują się w ten sposób również do grupy leków wywołujących DILE? Confused Pytam z czystej ciekawości, bo mogę dopisać te specyfiki do listy z wątku dot. DILE. Tylko żeby pewność mieć. Rozumiem, że chodzi o indukowanie oraz zaostrzenie aktywnej już choroby... Poprawcie jeśli się mylę.

Czy znane są jakieś przypadki wystąpienia efektów ubocznych? Skoro to z ulotki, to mogę też powiedzieć, że w przypadku tetracykliny również jest wzmianka o potencjalnej możliwości indukowania tocznia... To z moich "doświadczeń" z lekturą ulotek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mia Boska
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 27
Skąd: Wielka Brytania

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja zrozumialam to tylko leki z tej grupy leakarstwa na obnizenie cisnienia moga nam zaszkodzic, ale jest przeciez duzo innych, tak ze llekarz ma spory wybor jesli jest to dla nas konieczne.

W kazdym razie zawsze trzeba bardzo dokladnie i wielokrotnie samemu sprawdzac przed uzytkime czegos nowego i w internecie i gdzie sie da, wszelkie dzialania uboczne, wszystkich lekarstw.

I nie tylko dzialanie uboczne ale i wspoldzialnie z innymi lekarstwami, bo to tez badzo wazne.

Mia
_________________
Mieszkam w Anglii od 30 lat, odwiedzam Polske poludniowa, ale choroba utrudnia mi pobyt mam diagnose glownie na Sjorgen itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group