Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odsyłanie do Wyszukiwarki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:53 pm    Temat postu: Odsyłanie do Wyszukiwarki Odpowiedz z cytatem

Witam,ja może nie na temat,myślę sobie,że było by miło gdyby ojciec założyciel i matka założycielka Wink odpuścili czasami z tym reżimem odsyłania do wyszukiwarki,myślę sobie ,że z czasem nie będzie już tematu który nie był "wałkowany",po prostu jest miło gdy ktoś na zadane pytanie z jakimś konkretnym problemem dotyczącym konkretnego forumowicza dostanie chociaż jedną miłą odpowiedż,od jednej osoby...z czasem pozostanie nam już tylko wyszukiwarka,bo wszystkie pytania zostaną zadane.Kochani jesteście naprawdę super miłymi ludżmi,ale właśnie ta surowa dyscyplina na forum plus moje mizerne umiejętności jeżeli chodzi o internet,i posługiwanie się różnymi funkcjami(ja umiem "ino"czytać i pisać )trochę mnie zniechecają do udzielania się na forum.No to tyle co mialam powiedzieć napisałam Wink pewnie nie w tym miejscu co trzeba,ale tak wyszło.Pozdrawiam wszystkich!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o umiejętności chodzi, to rozumiem - nie każdy musi znać się na wszystkim. Nie bardzo rozumiem jednak celowości uwagi. Bo:

Czy wyszukanie czegoś np. w googlach jest trudne (jakoś przez google większość z Was tu trafiła)? Na tym samym polega funkcjonowanie wyszukiwarki forumowej z tym, że ogranicza się wyłącznie do zasobów forum. Czyli wyników wyszukiwania jest nieporównywalnie mniej niż w przypadku specjalnych serwisów. Chodzi nam wyłącznie o to, aby tematy nie ulegały zbytniemu rozproszeniu, jak wątki ciążowe czy antykoncepcyjne mające w temacie dopisek "raz jeszcze", "po raz kolejny" Rolling Eyes , co utrudnia poruszanie się tutaj. Nie sądzisz, że łatwiej wówczas cokolwiek znaleźć? To kwestia porządku informacyjnego. Mniej skakania po wątkach, masz wszystko w jednym miejscu. Zauważyłaś, że dopisany do tematu post powoduje, że temat przeskakuje automatycznie na początek, jest oznaczony jako "nowy"?
Czy rzeczywiście korzystanie z wyszukiwarki forumowej to droga przez mękę? Confused
Nikt nikogo nie terroryzuje przecież, tak więc o żadnym reżimie mowy nie ma. Nikt nie zabrania pytać. Należy wręcz pytać, bo to niejako podstawa funkcjonowania tego miejsca! Tylko warto sprawdzić, czy ktoś wcześniej nie zadał przypadkiem podobnego pytania. W ten sposób unikniemy powtarzania tych samych odpowiedzi i udzielania ich w formie odesłania do innego wątku.

Pozdrawiam.

------------------------------------------------
Jeśli masz problem z poruszaniem się po forum to idealnym rozwiązaniem powinna być Instrukcja Obsługi http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1428 Paweł przedstawił wszystko w sposób obrazowy właśnie dla osób, które mają podobne problemy. Zachęcam do przestudiowania.
Pozory mylą, to nie jest znów aż tak skomplikowane. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic ci sie nie stanie jesli dopiszesz post pasujący do tematu do tych co juz jest a na pewno dostniesz odpowiedz , gdyby kazdy chcial tworzyc sobie osobne tematy to tutaj byloby pomieszanie z poplataniem , ty zadasz pytanie i znikniesz bo dostałas odpowiedz po tobie beda następni, wtedy z tego forum powstawłoby jedno wielkie smietnisko nikomu nie potrzebne , tutaj udało nasm się zgromadzic sporo wiedzy ktora ma pomagac a nie mieszac kazdemu w głowie, to nasz wkład i nasza przyjemnośc i dostosowianie się do tego nie wymga naprawde wiele wysiłku
po drugie namiar dodatkowych informacji na pewno nikomu nie zaskodził , wrecz przciwnie,
raczej to co piszesz to tylko wygoda dla ciebie , ale tutaj inni i tez chca korzystac z tego miejsca teraz i w przyszłości
my odpowiemy na pytania ale dlaczego mamy dla twojej wygody powtarzac to samo dziesiatki razy to miejsce jest dla wszystkich ale stąd nie tylko się czerpie powinno się także cos dac od siebie a przynajmniej zachowac porzadek to tyle w sparwach orazgnizacyjnych
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano, zgadzam się z poprzednikami Laughing niespodzianka? Wink

ale dla wyprostowania pewnej kwestii - odsyłanie do wyszukiwarki to normalna praktyka w sieci, nie widziałm jeszcze forum, które byłoby zarządzane inaczej, zwracając uwagę na istnienie starych wątków o identycznym temacie lub choćby tylko zbliżonych tematycznie ma na celu zachowanie kontynuacji - nie chodzi o to, żeby stare teksty odgrzebać, przeczytać i zostawić. NIE.

robisz wszystkim grzeczność dodając swój głos właśnie tam i "podbijając" stary wątek na góre działu. wątek się rozwiją, dochodzą nowe opinie, bo staje się znów lepiej widoczny kiedy jest na topie, forumowicze są zadowaleni i moderatorzy szczęśliwi Very Happy

to nie jest nasze lenistwo i szczególne zezłośliwienie, naprawdę Wink
pomyśl o tym raz jeszcze, pamiętając że nic nie stoi na przeszkodzie żeby "ktoś na zadane pytanie z jakimś konkretnym problemem dotyczącym konkretnego forumowicza dostanie chociaż jedną miłą odpowiedż,od jednej osoby" W KONKRETNYM WĄTKU JUŻ ISTNIEJĄCYM Cool
(jeśli przypadkiem taki istnieje Wink), bo odesłanie do wyszukiwarki to nie odmowa odpowiedzi czy zamykanie ci ust, tylko wskazówka gdzie będziemy rozmawiać na dany temat, jeśli po lekturze ciągle będziesz mieć wątpliwości. a może wszystkie zostaną tam automatycznie rozwiane Cool

pozdrawiam

PS. chcesz sobie pogadać miło i w dodatku z wieloma osobami? bez odsyłania do wuszukiwarki? zapraszam do Kawiarenki
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2270
tam nawiązujemy kontakty towarzyskie, dzienna grupa wsparcia w rozkwicie Laughing , nie trzeba mieć żadnych pytań, wystarczy zagadać o pogodzie i jakoś się kręci Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lilu
Senior
Senior


Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 59
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi to się wydaje, że największy problem jest w tym, że na 1 pytanie jest czasem 10str. odpowiedzi. Jeśli coś nowego się dopisze to trzeba przeskoczyć na 10str. - może to co jest nowo dopisane powinno być u góry na 1 str, albo chociaż niech numerki stron będą u góry, to nie trzeba będzie kręcić rolką ?

Lilu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie przesadzajmy, OK? Wink Zaraz się okaże, że każdy będzie oczekiwać indywidualnej odpowiedzi na własną skrzynkę p.m. albo email Rolling Eyes Nie taka przecież jest istota forum. No luuudzie....
Nie rozumiem w czym rzecz - wejdź sobie do któregoś z wielostronicowych wątków. Na górze i na dole masz coś takiego:
Cytat:
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Następny


Numer aktualnie czytanej strony zaznaczony jest kolorem czarnym. reszta - zielona.
To jest aż tak wielki problem? Surprised

Poza tym - przy każdym ostatnim poście na stronie głównej lub w działach masz po prawej stronie strzałeczkę i miniaturową ikonkę "dokumentu". Kliknięcie kieruje Cię automatycznie na koniec tematu, czyli do najnowszych odpowiedzi. Proste.



------------------------------------
W taki oto sprowokowany sposób zrobił nam się sterydowy wątek techniczny. Wink Proszę - wszelkie propozycje, uwagi i zażalenia co do funkcjonowania forum w Sprawach Technicznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, nikt nie twierdzi że forum jest wolne od wad i idealne, są mankamenty techniczne z którymi trzeba się liczyć, są ograniczenia i nie mamy na to wpływu, taki jest protkół phpBB w jakim działa nasze forum, można go udoskonalać ale to leży w gestii Administratora a nie moderatorów...

posty pojawiają się chronologicznie, zgodnie z powszechną zasadą wątki rozwijają się z góry na dół, a nie odwrotnie, tak jak tekst piszemy z lewej do prawej. taki standard kulturowy Wink
za to numery stron są zarówno na dole jak i na górze. ja je widzę wyraźnie, Lilu u ciebie ich nie ma? na pewno, nie widać ich na górze po lewej stronie (pod tytłem wątku) i na dole po prawej?
można przeskakiwać na dowolną stronę bez problemu, przecież np. Kawiarenki nikt chyba nie zaczyna za każdym razem od strony nr 1, ja wchodzę od razu na ostatnią Laughing

acha, wprowadziliśmy ograniczenie do 20 stron na wątek, właśnie żeby nie było za dużo przewracania stron, w nieskończoność, bo to faktycznie uciążliwe.
jak widać staramy się jak możemy żeby było porządnie i wygodnie, ale bogami netu to nie jesteśmy Laughing pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć.

choć oczywiście wszelkie uwagi i pomysły są mile widziane, naprawdę cenne, tylko fajnie by było czytać je w dziale technicznym, prawda? Wink zatem zapraszam do dzielenia się opiniami na tematy technicznego działania forum, Zminiejszenie dawki sterydów nie jest dobrym miejscem, zgadzacie się? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, to samo napisałem wyżej. Razz Wnioskuję o wydzielenie tutejszych kilku postów i przerzucenie ich do S.T. Póki nie są przeplatane zapytaniami czy komentarzami dot. stricte tematu. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co poradzę, że potrzebuję wiecej czasu na wystukanie postu Laughing
a przeplatanie nie przeszkadza w wydzieleniu nowego wątku, można przecież wydzielać nie od wybranego postu, tylko dokładnie wybrane posty Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięęki! O wiele lepiej to już wygląda w tym miejscu, niż w poprzedniej lokalizacji. Laughing

PS. Jasne, chyba że ktoś zacznie nawiązywać do spraw technicznych to już wtedy ciężko ruszać...
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 11:45 am    Temat postu: Re: Odsyłanie do Wyszukiwarki Odpowiedz z cytatem

Tatiana napisał:
ta surowa dyscyplina na forum plus moje mizerne umiejętności jeżeli chodzi o internet,i posługiwanie się różnymi funkcjami(ja umiem "ino"czytać i pisać )

ład i porządek musi być Mr. Green
jeśli masz problem z czymś, to nie bój się o to zapytać, założę się, że ktoś pomoże Smile
wyszukiwarka to przydatne narzędzie i warto z niej korzystać Smile
pozdrawiam
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forum ma pewne ograniczenia ale juz lepiej aby bylo takie niż mialoby dochodzic do właman na strone i utraty danych ,

co do odsyłaczy ja zawsze twierdze ze gdyby tak przeczytac to co inni napisali kazdy byłby ciut mądrzejszy i miał szerszy pogląd na istotę probemu ktory go interesuje, posty mozna pomijac wyszukac ogolny sens , 10 stron to tak bardzo duzo Exclamation , rzeczywiscie nadmiar wiadomosci mogłby zaszkodzic , jesli dopisuje się do wiadomości poprzednich tak samo uzyska się odpowiedz to w połaczeniu z tym co jest wzbogaca dany temat
kazdy moze tutaj pisac, jesli nie ma tematu lub byl bardzo dawno prosze bardzo mozna załozyc nowy ale nie ma potrzeby pisac w jednym dziale po kilka tych samych , łatwiej i bardziej przejzyście jest gdy są własnie połaczone ,
po to jest forum aby kazdy znalazł cos dla siebie, nie bedziemy tutaj tworzyć nowych tematow aby komus bylo wygodniej, ja ze swojej strony zaznaczam ze jesli takowe będą się powtarzały będe je zwyczajnie kasować , nie ze złosliwosci ale przez dbałośc o ogolny wygląd tego miejsca to tyle,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heeeeeeeh, mnie na początku też denerwowało stałe odsyłanie do wyszukiwarki, ale teraz się przyzwyczaiłam i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której by jej nie było. To naprawdę denerwujące (i nie chcę tu nikogo urazić), gdy czyta sie kolejne pytanie typu: Jak długo czeka się na dziecko? Czy karmiłyście piersią? Czy wasze dzieci są zdrowe? (to tylko przykład). Teraz mamy jeden wątek i jest spokój. Nie ma sensu zaśmiecać Forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tatiana
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy współbracia w chorobie Wink ,widze,że niektórym podnioslam ciśnienie co absolutnie nie było moim zamiarem.Napisałam tamten post pod wplywem impulsu,gdy po raz któryś zobaczylam no wiadomo co.A wyszukiwarka to napewno wspaniała rzecz,netykieta też jest potrzebna,ale czy naprawdę każdy kto pierwszy raz wchodzi musi być przywitany:"Netykieta lektura obowiązkowa",no a jak nie przeczytam to co? Wink Tu nie chodzi o moje lenistwo,pewnie,że zakladanie setnego wątku o ciąży jest bez sensu skoro temat byl już wałkowany.Wiecie w 98 roku wybrałam się do Stanów (jak kto głupi z zaostrzeniem choroby)czułam się fatalnie,wtedy mama znalazla mi forum jakichś amerykańskich "wilczków",wlazłam tam,i zaczęłam pisać,dalibóg nie wiem czy to się trzymało kupy,czy była tam obowiązkowa netykieta,i inne niezbedne do funkcjonowania forum sprawy,napewno były.Zadałam pytanie,najpierw jedno,potem więcej,to byly banalne pytania,bo dopiero zaczynalam chorować,ale nie czulam się zakłopotana,że coś schrzanię,wstawię nie tutaj wątek,czy zadam pytanie jakich już pewnie było tysiąc(pytałam właśnie o ciąże),zawsze cierpliwie mi odpowiadały.Tutaj mam lekkiego "stresa",no może stres to za duże słowo,ale jednak......A tak w kwestii wyjaśnienia,jestem z natury osobą łagodnego usposobienia,i nie mialam zamiaru tu mącić ani nikogo urazić,forum jest świetne,i bardzo dobrze,że jest,tak jak wspomniałam to był impuls.Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!A teraz wysyłam pościk Very Happy frrrruuu :
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj też udzielamy odpowiedzi! Tylko najwygodniej jest sprawdzić najpierw czy przypadkiem podobnych pytań nie było, a jeśli jest wątek np. "ciąża" - co stoi na przeszkodzie tam się dopisać? Zapewniam raz jeszcze - taki post będzie widoczny! Nawet można go będzie wyszukać! Poważnie. I tylko o to nam chodzi.
Kiedy otrzymamy od Administratora możliwość łączenia tematów, wszystkie podobne i tak zostaną połączone Wink Natenczas trzymajmy się jednak jakiejś jednej linii porządkowej. Naprawdę łatwiej jest mieć całość pod ręką w jednym miejscu niż co chwilę coś doklejać.

Też odwiedzam fora amerykańskie, twardzinowe konkretniej, i tam również dbają o porządek. Połączyli, usunęli, przesunęli - aż się nie mogłem połapać.

Mam nadzieję, że nie było to celowo. Niektórzy mają problemy ciśnieniem, więc... Wink

PS. Ja i tak jestem przekonany, że większość i tak nie czyta wątków obowiązkowych. A warto, bo to zdecydowanie ułatwia sprawę i pozwala uniknąć tzw. "stresu" Laughing
Tym samym zachęcam jednak do udziału. Nawet z banalnymi pytaniami, byleby we właściwym miejscu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group