Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Endoxan - a ciąża!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewniam cię ze to raczej nie będzie potrzebne, ale wiesz to dobry pomysł, to zabezpiecznie i fatycznie, wolą chyba na zimne dmuchać nigdy nie słyszałam o tym aby w Polsce coś takiego robili dla nas, chorych , nie mówię o sobie, ale napradę wtedy ryzyko zmaleje do 0 (chociaż teraz jest bardzo niewielkie ) jestem zszokowana, słysząc że myslą komplekowo o całości chorego, włącznie z jego przyszłością, jestem pod wrażeniem, dobrym wrażeniem, Shocked kurcze w takich rękach nie zginiesz,
jeszcze będzie tak ze całe lata będziesz się cieszyć zdrowiem , urodzisz i wychowasz swoje dziecko a może i dwójkę , ale dobrze miec takie przeświadczenie ze lekarze dążą do tego aby zapewnic ci wszystko, dosłownie w pełnym tego słowa znaczeniu Shocked
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano, my tylko możemy czytac o tym, że kobietom w wieku rozrodczym przed chemioterapią proponuje sie pobranie komórek jajowych Smile
może kiedyś i u nas przyjdą takie czasy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya nie łudz się, nie ten kraj, nie ta SLużba Zdrowia niby bezpłatna, jak czytam takie posty to zwyczajnie jest mi zal, jesteśmy 100 lat do tyłu a dbałośc o pacjenta to ostatnia z rzeczy która kiedyś się zmieni , my jestesmy tylko złem koniecznym w ty całym systemie , coz urodzilismy się nie tam gdzie trzeba Sad
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he, ja nawet czytałam o przeszepie własnego jajnika pobranego przed chemią, a wszczepionego po terapii - chyba nawet pani urodziła dziecko dzięki temu, więc to nie jest sci-fi!
e nie można tak czarno na wszystko patrzeć, jak nie w IV to w XXIV Rzeczpospoiltej będzie lepiej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a no masz rację w ktorejś będzie jesli jeszcze Rzeczpospolita będzie Wink , bo na razie to widze równię pochyłą i szybko staczające się w dól wszystkie marzenia i nadzieje jesli, ktoś jeszcze je mial brrr

a tak swoją drogą, pełny komfort i zapewnienie przyszłoszłości chorym dziewczynom, to sposób na macierzyństwo , i lepsze zycie, jakos jaśniej patrzy się w przyszłośc, gdy ktoś mysli o nas jako chorych ale kiedyś w przyszłośći zdrowych , w ten sposób dając nadzieję i motywację do przetrwania, czasmi ciężkich chwil
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 9:03 am    Temat postu: ciąża a endoxan Odpowiedz z cytatem

hej, ja endoxan mialam podany 8 razy w zeszlym roku. czy to prawda ze musze odczekac jakies 2-3 lata zeby zajsc w ciążę. Jaki czas powinnam odczekac zeby zajsc w ciaze? Prosze pomozcie mi bo juz czas najwyzszy zebym zostala matka:)
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze bezwzględnie powinnaś znaleść ginekologa z doświadczeniem w prowadzeniu ciąż "toczniowych" matek czyli ciąż podwyższonego ryzyka, wspólnie zaplanujecie kiedy jest najbezpieczniej.

w ulotkach jest mowa o minimum 3 miesiącach od zaprzestania terapii cyklofosfamidem (endoxanem), ale lekarz może uznać inną granicę bezpieczeństwa (i najczęściej znacznie ją wydłuża), więc powinnaś to skosultować zanim zabierzesz się "do dzieła", bo istotna może być również sumaryczna dawka przyjętego leku, nie tylko czas ostatniego wlewu.

powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja lekarka mówiła o roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moj profesor o 2 latach, moze faktycznie zależne to jest od ilosci przyjetej dawki, u mnie było tego bardzo duzo, a moze to zywkłe maxymalne zabezpieczenie od ewentulanych skutkow ubocznych, najlepej skonsultowac to z lekarzem, lepiej poczekac kilka miesiecy dłuzej, niz pozniej tego załowac, dziecko to zbyt odpowiedzialna sparwa aby zlekceważyc cokolwiek
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie lekarka,która odradzała ciążę mówiła o dwóch latach. Lekarka, dzięki której ( m.in.) mam dzidziusia mówiła o roku. A w praktyce endoxan, który brałam w tabletkach jakieś trzy lata, odstawiłam w styczniu a w grudniu byłam już w ciąży. Córcia jest w pełni zdrowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam tylko 3 pulsy po gramie Endoxanu, więc to co innego niż 3 lata brania tabletek. Ale pewnie wszystko zależy od organizmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group