Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ubezpieczenie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 5:51 pm    Temat postu: ubezpieczenie Odpowiedz z cytatem

czy jesteście ubezpieczeni w jakichś towarzystwach ubezpieczeniowych? możecie jakieś polecić?

ja ostatnio miałam wykupione EURO<26, skończyło mi się i muszę coś znaleźć

w ZUSie (przy rencie) to tylko jest chyba na wypadek śmierci
a ja chcę żeby obejmowało wypadki, tj. złamania itp., OC, a także pobyt w szpitalu, ale też ze względu na chorobę podstawową

myślę o HESTII
ale trzeba się także szerzej dowiedzieć
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od lat mam polise w PZU to jest także na wypadek smierci, oraz rożnego rodzaju nieszczescia, np. w ubiegłym roku kiedy miałam nogę w gipsie dostałam odszkodowanie co prawda nie sa to kokosy ale 800 zł wpadło,
płace składki raz na kwartał dostajesz także kasę z tejk polisy jesli ktos bliski ci umrze, czego raczej nie chce ,

sa polisy rożnego rodzaju ale warunkiem więkoszci jest dobry stan zdrowia a wiec nie dla nas, chyba ze płaciłas już przed powstaniem choroby to mozesz to kontyunuowac,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też w PZU siedzę, wykupiłam polisę u nas w szpitalu, zakład pracy potrąca mi z pensji miesięczną składkę, polisa obejmuje wypadki nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym. POza tym płacą za zabiegi operacyjne, za urodzenie dziecka, za pobyt w szpitalu...Właśnie będę jechała złożyć wniosek za sierpniowy uraz kręgosłupa i za wrześniowy pobyt w szpitalu. Kolega opreowany na przegrodę nosową dostał odszkodowanie wysokości równej, no prawie równej, swojej szpitalnej pensji Wink
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, inne są pakiety grupowych a inne indywidualnych

Moniś, moja koleżanka jest grupowo w Hestii i już była chora jak ją ubezpieczyli, ale to też inaczej bo grupowo

a ile płacicie?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne Rolling Eyes
moja mama sie dowiadywala w PZU czy moze mnie ubezpieczyc m.in. od szpitala to powiedzieli ze tak ale pod warunkiem ze nie jestem chora przewlekle Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehe dobre Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

indywidualnie od szpitala nikt cię nie ubezpieczy chyba ze kiedys zostałas tak ubezpieczona , to masz wszystkie przywileje, teraz sama nie masz co liczyć na takie ubezpieczenie, nikt cię nie ubezpieczny firmy sa nastawiane na zysk a ty jestes dla nich stratą , a wiec nie masz zadnych szans
ale ubezpiczenie od nieszczesliwych wypadkow czy na wypadek smierci jak najbardziej , gdybys byla ubezpiczona terz dostałabyc kase za noge w gpisie no, jeszcze mały szczegol komisja musi stwierdzic po leczniu czy rzeczywiscie poniosłas uszczerbek na zdrowiu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, to ja teraz mam zagwostkę, bo jak mnie ubezpieczali, to niby nie byłam chora, diagnozowanie zaczęło się od listopada zaeszłego roku, niby cały czas nie mam diagnozy, więc już sama nie wiem czy powinnam to zgłosić czy nie Question W ogóle o tym nie pomyślałam, teraz mi to uświadomiliście...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic nie głos masz polise a wiec nie masz teraz obowiazku podawac tego co sie zmieniło , to ich ryzyko, nikt nie przewidzi ubezpieczając zdrową osobe ze kiedys zachoruje, moje kolezanki biora kase za kazdy dzien pobytu w szpitalu czasmi z dwoch zrodeł jakoś nikt się ich nie czepia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

umówię się z agentem i zobaczymy co mi zaproponują

raz jeszcze proszę, napiszcie ile płacicie miesięcznie za polisę
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam ubezpieczenie w PZU i place 105 zl kwartalnie. Jak pracowalam to mielismy w PZU dodatkowe ubezpieczenie grupowe i one obejmowalo wlasnie pobyty w szpitalach. Teraz jak sama oplacam skladki to juz nie obejmuje mnie wyplata za pobyty w szpitalu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale najważniejsze żeby było za wypadki i OC
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja płacę miesięcznie 63 zł, oc mam dodtakowo, za oc płaci szpital i z tego co wiem, to nie jest ono związane z pzu...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani ja mam podobne ubezpieczenie w oświacie- Kindze chodzi o ubezpieczenie indywidualne- my mamy grupowe...nic nikomu nie zgłaszaj,nie ma takiej potrzeby...
Kinga, mój mąż jest na rencie i też jest w PZU- sam płaci składkę 59 zł. kwartalnie...polisa obejmuje nieszczęśliwe wypadki i śmierć bliskich...
może w innych towarzystwach ubezpieczeniowych znajdziesz coś odpowiedniego...nie doradzę, nie znam się na tym...mnie ubezpieczaja podobnie jak Ani w pracy...pakiet jest bogatszy...ale i składka odpowiednia, u mnie 52zł miesięcznie...
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mam się jak grupowo ubezpieczyć hihihi Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group