Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jaka jest najlepsza pora przyjmowania leków?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwuje bacznie te rozmowe, jak dotad nie chcialam sie wlaczac, potrzebe wyrazenia swego zdania, skadinad popartego doswiadczeniem odczulam teraz, po poscie Moniki Very Happy
Monika B napisał:
Sterydy mozna przyjmowac do godz. 16 wtedy wchlaniaja sie w całości , jednak oczywiście najkorzystniej jest brać rano.. czasmi jednak duza ilość sterydu zmusza do podzielenia dawki .. wtedy bierze się 2 razy , rano wiekszą dawke po południu mniejszą
przez jakis okres takze brałam 2 razy ... miałam koleżanke która jesli przegapila godz. 16 dostawała za godzinę wysokiej temeratury , bóli strasznych .. było wtedy z nia zle , teraz choroba opanowana więc bierze tylko raz i wystarczy
Farmaceuci uważaja ze jesli juz to konieczne to własnie druga dawka dokładnie o tym czasie , pózniej nie ma efektów terapeutycznych , i są bardziej szkodliwe niz zwykle


no ja polemizowalabym, oczywiscie mam duze doswiadczenie w zazywaniu sterydow wieczorem, miedzy godz. 17 a 18, albo pozniej, wszystko zalezy od tego, o ktorej wracam z pracy Smile
Wiele lat temu postanowilam brac wszystkie prochy wieczorem, glownie ze wzgledu na grozbe owrzodzenia zoladka. Rano nie przyswajam posilkow, pije wylacznie kawe, a obiad zawsze zjem pelny. Zmiana godzin uwolnila mnie od skutkow negatywnego wplywu leku na sciany zoladka. Nie przypominam sobie by kiedykolwiek dawka leku zazyta wieczorem nie wplynela korzystnie na chorobe. Rzec by sie chcialo, ze wrecz dziala tak samo jak dawki przyjmowane rano. Teraz biore najmniejsza ilosc sterydow (8 mg/dobe), ktora kiedykolwiek mialam okazje brac i... tez dziala. Zdumiewajace, prawda? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe ze działaja na ciebie dobrze.....a moze nie leki ale kawa ma wpływ na żoładek...? .. wystarczy zjeść banana.. lub musli z owocami , nie zajmuje to wiele czasu sama kawa na czczo szkodzi bardzo, równie niekorzystnie wpływa jak leki, doświadczenie poparte leczeniem wrzodów zołądka .. Sad
czy gdybys miała leki np. przciwpadaczkowe , czy astmatyczne to tez pogodziłabys to z wieczorną porą , myśle ze tego sie nie da zrobić

każdy ma swoją porę tobie nie szkodzi , a nawet słuzy, mnie szkodzi ... kazdy organizm inaczej reaguje , często teoria nie idzie w parze z praktyką ale jednak ja juz wolę swoje pory , tym bardziej że i wieczorem mam prawie tyle samo leków, zareczam że nie ma wpływu tutaj opinia farmakologów, tak przyjmowaliśmy sterydy w klinice i nie przyszło mi do głowy zapytać dlaczego ?
jak czytałas kazdy ma swoje racje i swoje sposoby .. jesli nie da się uniknąć leków , kazdy bierze jak mu pasuje
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poranną porcję leków staram się brać zawsze do godziny 9.00 i obowiązkowo po zjedzeniu czegoś (po pierwszym kęsie biorę sterydy, a tuż przed wyjściem do pracy ostani lek), mam ten ostatni też w pracy, bo często o nim zapominam. Jedynie lek na osteoporozę (raz w tygodniu) muszę brać na czczo, ale taki jest wymóg. Co do wieczornej porcji nie mam stałych godzin, najczęściej tuż przed snem (i niestety często wszystkie na raz). Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alez oczywiscie Moniko, ale ja jedynie przyczepilam sie do stwierdzenia, iz sterydy mozna przyjmowac do godz. 16.
Z autopsji wiem, ze mozna przyjmowac i pozniej Very Happy

ponadto zupelnie niepotrzebnie wciagasz do dyskusji inne leki, na swoim przykladzie podalam zazywanie lekow wylacznie na tocznia,
wprawdze brak mnie doswiadczenia w przyjmowaniu lekow przecipadaczkowych, badz astmatycznych, ale za to na jaskre musze przyjmowac i przyjmuje rano. W przeciwnym wypadku do godz. 14 mam juz bardzo wysokie cisnienie w oku i bol jak diabli. Ale zareczam, ze te leki nie uszkadzaja mi tak mocno scian zoladka, jak wczesniej rozwazane sterydy.

i jeszcze jedno. Ja czasu z rana mam sporo, ale apetytu nie mam w ogole. Nic tego nie zmieni. Nie w daniu jest tu problem, ale w sposobie jego spozycia. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyka musisz sie przełamac jestes inteligentna osobą , sama wiesz co to znaczy nie jeść rano , może znajdziesz cokolwiek na co sie skusisz ..
nie musi to byc tadycyjne snadanie.. moj syn także nie rano , bo zwyczajnie mu sie nie chce
efektem tego jest bardzo wysoka bilirubina... watroba się broni w ten sposób przed głodem .
może owoc , lub zwykły jogurt , jakis biszkopt, sucharek , cokolwiek i nie ma to znaczenia czy bedziesz brać sterydy rano czy wieczorem
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rano też nie mogę jeść ale staram się wcisnąć w siebie chociaż mały jogurcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kiniaa92
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 151

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a encorton jak lepiej brac naczczo czy po czyms?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dbaj o żołądek-łykaj w trakcie lub po jedzeniu Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja chyba nie powinnam sie odzywac w tym temacie, bo od 10 lat pierwsze co wkladam do ust (hehe Wink ) zaraz po wstaniu to encorton i popijam go kawa. na poczatku starałam sie zgodnie z zaleceniem lekarza brac go o 8 (twierdzono, ze to najodpowiedniejsza pora), ale stwierdzilam, ze bez sensu wstawac tylko po to, zeby brac lek (a pamietam te czasy, gdy spałam do 13, ech..) bo pozniej nie pamietalam ile i czy w ogole brałam :/ dodam, ze z zoladkiem nie mam problemów (no chybaze jeszcze... Rolling Eyes )

pozdr JJ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, Laleczka! Jak milo Ciebie widzieć! Co słychać? Jak zdrówko? Smile Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mloda
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 132
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leki powinno się brac w zależności od ich przeznaczenia. np. na żołądek nie będą działać jak będą przujmowane na pełny żołądek i a jak już się weźmie na czczo to trzeba czekać pół godziny aż się bedzie mogło coś zjeśc. co do encortonu to najlepiej go barć koło 8 rano i nie później niż o 17.30 bo później bardziej zaburzają pracę naszych narządów.
_________________
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni...
Zycie to długa podróż, która kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy.. więc... Róbmy zdjęcia ;P
Żyjemy aby cierpieć, cierpimy aby żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie Encorton, ale Solupred biorę teraz akurat zawsze parę minut po 8, ale w wakacje brałam koło 11 Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez nie biorę o 8 tylko po 9 i tak tez moze być, mają być przyjmowane rano raczej o stałej porze a wiec niewazne jest czy to 8 czy nie, wazne aby nie brac ich na noc Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co ..no to mnie zadziwiłyście.. Kopara .. bo ja od poczatku biore sterydy wieczorem-zgodnie ze wskazaniem lekarza-..hmm. dla mnie wieczór to jest22.. lub dduuzo pózniej...
nie miałam pojecia,ze to moze mieć zły wpływ na mój organizm..
moze powinnam zazywać je rano... Surprised

ps. cos mi swita,ze lekarz kazał mi je brac wieczorem bo nie mogłam sp[ac ze wzgledu na potworne bóle stawów...hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale przecież sterydy mogą powodować bezsenność, problemy ze snem
ja słyszałam, że najpóźniej do 13 trzeba brać..
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group