Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

warzywa-cholesterol

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 7:04 pm    Temat postu: warzywa-cholesterol Odpowiedz z cytatem

Słyszałam że dieta polegająca na jedzeniu samych warzyw przez 8 tygodni, czy 6 nie pamiętam pomaga w zwalczeniu cholesterolu. Je się same warzywa i to ile się chce, ale nic więcej.... ktoś coś o tym wie lub słyszał Question ja z racji wysokiego cholesterolu bym zastosowała taką diete ale nie wiem czy to bezpieczne... Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka dieta to zabójstwo! Gdzie białko? Gdzie podstawowe tłuszcze, w kórych będą się rozpuszczać witaminy? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest dieta oczyszczająca warzywno-owocowa Ewy Dąbrowskiej. Jest też coś podobnego, co się nazywa Post Daniela. Ja tę dietę Ewy Dąbrowskiej zastosowałam. Trwało to 6 tygodni, dokładnie 40 dni - wyniki na początku bardzo sie pogorszyły, ale potem wszystko pięknie się poprawiło. Schudłam też 8 kg. Robiłam to za zgodą mojej pani doktor, cały czas kontrolowałam wyniki, ale wtedy nie brałam żadnych leków. Mam niestety teraz po niej mieszane uczucia, bo głowy nie dam, że nie była przyczyną zaostrzenia się choroby. Chyba jest zbyt drastyczna, nawet w tak krótkim czasie. Mniej więcej 9 miesięcy później całkowicie mnie rozłożyło. Może to zbieg okoliczności.Confused
Ale wcale nie trzeba stosować tak niedoborowej diety, żeby obniżć cholesterol, zrównoważona dieta wegetariańska na pewno pomoże na cholesterol, odciąży też trochę nerki, nie musi być na stałe, ale np. na jakiś czas. Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie jest na stałe tylko na okres 6 tygodni, ale może to dotyczeć ludzi zdrowych ja chyba nie będe aż tak ryzykowała. Niedługo przyjdzie książka którą sobie zamówiłam:,,kuchnia w trosce o twoje zdrowie"zobaczymy co w niej będzie...podziele się doświadczeniami i przepisami oczywiście... Very Happy
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela, trzymam Cię za słowo! 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie ryzykowalaz ta dieta warzywna.
Ja tam potrzebuje kawek miesa ,chleb na sniadanie i mleko i fryzki raz na jakis czas.Przy naszej chorobie wole nie ryzykowac.Czekamy na fajne przepisy
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dziewczyny z AM stosują tę dietę, ale one są zdrowe... i dziewczynie pomogła ta dieta, a miała kłopoty z chlesterolem od urodzenia prawde mówiąc... ale ja jednak nie będe ryzykowała... za dużo do stracenia... po prostu zdrowiej zaczne się odżywiać Smile
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku listopada miałam spory cholesterol. Postanowiłam wyłączyć z diety na kilka tygodni mięso i wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego (jajka, nabiał, masło itp), za wyjątkiem ryb. Ale jadłam bardzo porządnie, tzn.zamiast mięsa starałam się jeść dużo soi, ryb itp. żeby nie było za mało białka. No i po miesiącu cholesterol w normie Very Happy Very Happy To było przed świętami, czułam się wyjątkowo dobrze.
Tak generalnie to jestem przeciwniekiem wszelkich specjalnych diet... Wprowadzenie nagle innego sposobu żywienia może zaszkodzić... Zawsze uważałam, że należy jeść wszytko po troszku... Dlatego wróciłam już trochę do mięsa i nabiału.


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 1:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wicznie mam tróglicerydy .powyżej 350.....i żadna dieta tu nie pomaga.....zauważyłm jedno.....gdy sterydów więcej ..cholesterol i trójglicerydy do góry .zmniejszam ..spadają...chyba w tym coś jest bo nawet pytałam lekarki czy to możliwe ...powiedziała że możliwe....Koleżanka miała tak samo z tym ze cholesterol wynosił u niej 700....teraz jest z nia coraz lepiej a cholesterol wrócił do normy.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom dokładnie tak jak mówisz Moniko... moja prof również powiedziała że to spowodowane zwiększoną dawką encortonu ten mój prawie 300 cholesterol, ale zaczęłam patrzeć na to co jem i ile, a przede wszystkim to ryby zaczęły częściej gościć na moim stole. Kontrola cholesterolu za 2 tygodnie więc zobaczymy co i jak wyjdzie... czy jakieś rezultaty z kontrolowania pożywienia będą hehe...
Agnieszko widzę, że dieta wprawia Cię w ,,lepsze zdrowie" i jeżleli lepiej się czujesz po niej to może warto z nią żyć Very Happy oczywiście kontrolując morfologie... a w szczególności patrzeć na żelazo, żeby nie przedobrzyć... życzę powodzenia i konsekwencji w postępowaniu Laughing
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom, wiesz Angela to było niesamowite!!!

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 1:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz Very Happy bo to co jemy oddziałowuje na nas w ogromnym stopniu<rzecz jasna>... ja też zaczęłam zdrowiej się odżywiać. Więcej ryb, warzyw i owoców...mniej smażenia a przede wszystkim całkowita rezygnacja ze słodyczy i fast foodów...bleeee... pije tylko herbatki, wodę nom i moją kawusie<z tego nie zrezygnuje> Smile i już zauważyłam, że mam lepsze samopoczucie i więcej chęci do działania, nom i dobrze bo już sesja Rolling Eyes
życzmy sobie wytrwałości w dążeniu do celu Wink Buziak
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli idzie o diety to furorę na polu przeiwdziałania zawałom i udarom wywołala dieta śródziemnomorska - specjaliści od żywienia w tygodniku niem. Arzneimittelbreif stwierdzili, że takich wyników jak po tej diecie nie udało się do tej pory osiągnąć za pomocą żadnego z leków.
W pożywieniu Greków i Francuzów obok dużej ilości świeżych warzyw, częstej konsumpcji wina mają dużą konsumpcję tłuszczy - ale jakich?
Okazało sie że stosunek kwasów tłuszczowych Omega -6 do Omega- 3
w diecie śródziemnomorskiej wynosi 4,5, gdzie w naszych zachodnich dietach 17 i więcej
Tak więc wracamy znów do oleju z ryb
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja cholesterol miałam 78 , podobno za mały , ale myślę ,że to przy tej tarczycy tak spadł, zawsze miała w granicach 150
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group