Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niedoczynność tarczycy.!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cynamonka
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 2:01 pm    Temat postu: Niedoczynność tarczycy.! Odpowiedz z cytatem

Witam.! Smile
Mam rocznikiem 16 lat.
Mam niedoczynność tarczycy.
Moje wyniki:
TSH 4.7 uIU/ml
FT3 4.25 pg/ml
FT4 0.94 ng/ml
Moja tarczyca ma wymiary:
Płat prawy ok. 32x12x9,7 mm, lewy 37x12x10,7 mm (obj. ok. 4,5 mm). Cieśń o szerokości ok.2,4 mm.
Przyjmuje Euthyrox.
Do tego mam typowe objawy niedoczynność tarczycy.: bóle w klatce piersiowej, bóle głowy, uczucie zmęczenia, osłabienie, braku siły, spowolnienie ruchów i mowy, zmiana głosu, lekka chrypka czasami, ciągłe infekcje gardła, przy wysiłku się męczę parę razy szybciej niż wcześniej.
Chyba tyle.. albo aż tyle..
Jest mi ciężko ponieważ od września są bóle, nie ma na to leku, a ja ledwo wytrzymuje, lekarze nic nie mówią, anie nie dają leków na bóle, a zwykłe przeciw bóle nie działają..
Ręce mi opadają nie wiem co robić..
_________________
Carpe diem.!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... przede wszystkiem witaj Cytnamonko na forum. Z twojego postu wnioskuje ze podejrzewasz u siebie jakas przewlekła chorobę, tak? znajdz w takim razie dobrego lekarza- reumatologa najlepiej http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853 i zacznijcie szukac czegoś- bo przez internet sie nie da Wink
pocztyaj też te wątki, może znajdziesz jakies analogie Rolling Eyes http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=68912&highlight=tarczyca#68912
pozdrawiam
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cynamonka
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasiulka.! Smile
Znaczy ja jestem chora na niedoczynność tarczycy, podałam wyniki z USG tarczycy, podałam wyniki z TSH, FT3 i FT4.
Chodzi o te moje objawy i bóle..
Nic nie pomaga..
Żadne leki..

Dziękuję, za odpowiedź i radę.! Smile
_________________
Carpe diem.!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum
co na to lekarze ?
poszukaj dobrego endokrynologa ,
niech zrobią ci jeszcze przeciwciała tarczycowe
pozdrawiam
życzę zdrowia
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Cynamonka
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Ludmiło.! Smile
Byłam ostatnio u endokrynologa ja wiem w lutym chyba..
I ona nic mi nie powiedziała, nic.
Powiedziała, ze to normalne, a leku na to nie ma..
Miałam robione badania na przeciwciała:
ATG<10 IV/ml (0-115)
TPO< 5IV/ml (0-34)

Kolejna wizyta będzie za pół roku i wtedy zrobiła mi znów badania na TSH, FT3 i FT4..

A ja już nie daje rady..
Biorę przeciw bóle usilnie wierząc, ze mi pomogą a tu nic, ani drgnie..


Dziękuję.! ;*
_________________
Carpe diem.!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz spróbować porozmawiać z internistą skoro te wyniki są dobre a jednak coś się z tobą dzieje
i to właśnie nie jest normalne
trzeba znależć przyczyny , nie mozesz cały czas brać leków przeciwbólowych nie wiedząc co ci jest
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Cynamonka
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynie to, ze mam niedoczynność tarczycy, no i w sumie kardiolog powiedział, ze mam zespół Tica (nawet nie wiem co to do końca, ale na to też nie ma za bardzo leku)..
Chciałam iść dziś, nawet poszłam z tym, że na dziś kolejka zajęta i może jutro uda im się mnie wcisnąć..
Więc czekam..
Naprawdę denerwuje mnie to wszystko od września są te bóle wszystkie i od września chodzę po szpitalach i lekarzach.. A oni na to, ze nic nie mogą poradzić..


buźka.! ;*
_________________
Carpe diem.!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć! Też jestem z Białegostoku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz niedoczynnośc tarczycy a wiec dolegliwosci charakterystyczne dla niej to rowniez bole w okolicy serca, chyba bierzesz jakies leki na niedoczynnośc ? powinny pomagac, przy chorobach tarczycy cierpi takze serce , mysle ze powinnas poproscic o skierowanie do kardiologa chociazby na rutynowe EKG , tutaj powinien wypowiedziec się kardiolog, jesli będzie ok, moze endokrynolog powinien pomyslec o innych lekach na niedoczynnosc,
to co opisujesz czyli ten zaspól Tica, moze to jest zwyczajnie typowe dolegliwosci sercowe przy niedoczynnosci tylko znawano go jak wiele innych dolegliwosci przy daniej chorobie ktore sa chrakterystyczne ?powinno się umormowac podczas lecznia tarczycy , tak mi się wydaje

polecam nasza wyszukiwarkę o chorobach tarczycy było juz kilka razy , nie ma potrzeby zakładac za kazdym razem nowego tematu wystraczy dopisac się do już istniejącego a twoj post na pewno zostanie zauwazony
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cynamonka
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż.. Leki mam, Euthyrox.. Miałam wizyty u endokrynologa.., on nic nie powiedział czego ja nie wiedziałam, a na moje pytanie czy jest lek na te bóle, albo z czego pochodzą.. To, że nie wie.. A co do leku zmiany, albo zmiany dawki też nic mi nie mówił..
Byłam u kardiologa i leżałam na kardiologi wykryli mi tam właśnie tam niedoczynność tarczycy i zespół Tica(który jest kardiologiczną chorobą).
Leżałam również na pulmunologi..
I jest pod opieką kardiologa, endokrynologa i pulmunologa i żaden z nich nie potrafi mi pomóc..
A bóle mnie wykańczają z dnia na dzień..

Dziękuję za informacje.! Smile ;*

Pozdrawiam.! Smile ;*
_________________
Carpe diem.!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Cynamonka! Ładny nick Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Very Happy
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eleazar
Junior
Junior


Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tez wykanczaja bole, ale umiejscowione w miednicy i promieniujace z niej, taki male pocieszenie, wiec nie jestes sama (mam 19 lat, a bole od roku)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Cynamonko! Very Happy
O chorobach tarczycy poczytasz sobie na forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712
natomiast jeśli masz rozpoznanie - Hashimoto , to podaję Ci linka na forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776
Mam rozpoznanie Hashimoto jak również moja córka tez ma rozpoznanie choroby Hashimoto. Córka bardzo dobrze zareagowała na dawki leku przepisane przez lekarza i TSH powoli zaczęło spadać.
Natomiast moje TSH zawsze mieścilo sie w normie i wynosilo ok.2,5 albo 3,5 ( Lab. ma normy od 0,4 do 4,0). Jednak mialam sporo dolegliwości m. in. takie jak Ty podajesz.Zaliczylam wielu lekarzy:internista, laryngolog, kardiolog,alergolog, gastrolog, psycholog. W sumie to kardiolog pokierował mnie i w zasadzie zdiagnozował ze moje dolegliwosci sa od tarczycy.Poszlam z wynikiem TSH i USG tarczycy do endo. Endo zaraz dala skierowanie na przeciwciala, kiedy wyszly przeciwciala anty-TPO zaraz dala skierowanie na biopsjue i wtedy miala obraz mojej choroby i wpisala diagnozę-autoimmunologiczne zapalenie tarczycy hashimoto. Po podaniu dawki eutyroxu 25mg poczułam się jeszcze gorzej i kilkakrotnie ladowałam na ratunkowym- mialam m.in.problemy z sercem, wysokie ciśnienie). Z forum Hashimoto dowiedzialam się, ze niektóre osoby nie tolerują tak dużej dawki leku - 25mg eutyroxu dla mnie to duza dawka.Natomiast lekarz uwaza to za dawke minimalną. Jak zawsze są wyjatki, ja wlaśnie jestem takim wyjątkiem. Kiedy powiedzialam mojej endo, że dawkę eutyroxu dzielilam na ćwiartki i zwiekszalam o kolejna cwiartke po 2 tyg. az doszlam do dawki 25m (1 tabletki). , nie chciala mi wierzyc. Dopiero , kiedy pokazalam karty wypisowe z oddz. ratunkowego to od razu zapisala w karcie dpowiednia uwagę.
Twoje samopoczucie dalej jest złe bo albo otrzymujesz za malą dawkę leku albo za szybko wprowadzona duża dawka. Poczytaj sobie forum tam na pewno znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujacych Cie pytań.
Oba forum to kopalnia wiedzy. Często tam zaglądam i wiele sie nauczylam.
Zyczę przyjemnej lektury
Serdecznie Cie pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje tsh za bardzo spadło i przeszłam ze swoim Hassimoto w nadczynnosc
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group