Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie chce mi się zagoić rana :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:

chyba żartujesz Exclamation oni bez kolejek są najczęściej przyjmowani...no i jakie dobre wyżywienie Exclamation


Że też wcześniej o tym nie pomyślałam! Przecież dla nas to super rozwiązanie z tymi lekarzami! Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:

chyba żartujesz Exclamation oni bez kolejek są najczęściej przyjmowani...no i jakie dobre wyżywienie Exclamation

Gdybym wiedziala wczesniej, to bym go juz dawno udusila Very Happy (zwlaszcza, ze w Ligocie likwiduja poradnie i znowu zostane bez lekarza Confused )
W sumie to, ze ta rana nie chciala sie goic przez uczulenie na nikiel, to jest tylko moje podejrzenie, bo lekarz twierdzil, ze to jest niemozliwe Confused .
Ja mam po prostu szczescie do SZ, szwy sciagneli mi po 12 dniach bo...sobie zapomnieli, a jesli bym sie o to nie upomniala to mialabym je chyba do teraz Laughing.
Cos czuje, ze zaraz dostane bana za zasmiecanie watku, ale nie moglam sie powstrzymac Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lena! jesli jestes uczulona na związki niklu to dlatego tak wyglądała Twoja rana. Może jeszcze jesteś uczulona na chlorek kobaltu? Też wystepuje w wielu metalach, również szlachetnych np: instrumentach medycznych i dentystycznych.
Kobalt wystepuje tez w oprawkach do okularów i może dlatego skarzy sie Abisynka .
Mi wyszlo uczulenie na kobalt, nikiel i chrom Wink
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okularki mam specjalne z plastiku Sad ale nie tylko tam mi się nie chce wygoić . pól roku goiło mi się na lini kości policzkowej tak z lewe str i mam mega blizne na ok 1 cm. a treaz na nosie potraktowałam to maścią z antybiotykiem a pod oprawke podłożyłam cienką warstwe chusteczli higienicznej by się tam nie zapociło Wink. od wczraj rewa str nosa jest zaleczona a prawa zdecydowanie mniejsze i się nie sączy już. ale cóż ostatnio zaleczyło się tylko na tydzień więc na razie nie skacze z radości . chociaż poprzednio nie mordowałam tego antybiotykiem Razz.
a propo metali to nawet na wenflony mam uczulenie Twisted Evil po 2-3 godz robi się już stan zapalny
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
senga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 7:14 pm    Temat postu: help =] Odpowiedz z cytatem

pozwolę sobię odswiezyc watek, byc moze ktos ma nowe pomysly na rany. Otoz w zeszla niedziele spadlam z rowera i rana z kolana nie chce sie goic:/
leje to woda utleniona juz pare dni, niby w nocy ok ale rano poruszam troche kolanem i zas na nowo saczy sie cos z tej rany :/
mam teraz taki plan zeby ponaswietlac to lampa BIO-V.
Probowal ktos kiedys?
Albo jakies inne domowe sprawdzone metody? za 2 tyg ide na wesele i dobrze by bylo zeby to kolano jakos " po ludzku" wygladalo ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-mycie szarym mydłem (niektórzy na to białe mówią); to dobrze robi ranie
-woda utleniona ok jest
-i tak jak pisałam już: możesz kupić w aptece Fenistil na rany albo taki krem...dobry krem Laughing

a to co się sączy to może osocze i niedługo się ranka zagoi Smile
pisze po doświadczeniu z raną pooperacyjną na nodze Wink

o tej lampie nigdy nie słyszałam....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
senga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba wyprobuje "dobry krem" =] a ta lampa to cos jak te lampy z Zeptera na rozne dolegliwosci , akurat stosuje to na bole w pietach i kolanach =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Senga mój Kuba też miał taką wakacyjną kraksę i porządnie zranił kolano. Paprało mu się kilka dobrych dni, zanim pomógł kupiony w aptece proszek o nazwie " BIZMUTU GALUSAN ZASADOWY". Ściąga i odkaża w stanach zapalnych skóry i sączących ranach. Z całą pewnością pomoże.

Dziewczyny polecały tez na forum MAŚĆ TRANOWĄ.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry jest Tribiotic.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tribiotyk i przemywaj sodą rozpuszczoną w wodzie to odkaża
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolano jest to miejsce gdzie rany trudno się goją. Spróbuj unieruchomić kolano na czas powstania strupka a i póżniej trzeba uważać aby rana nie otworzyła się. Antybiotyk nie przyśpiesza gojenia tylko działa osłonowo przed infekcją lub niweluje infekcje.
Ważny jest dopływ tlenu i suchość rany.
Może ktoś bliski Tobie pocałować nóżkę -to też czasami pomaga Very Happy
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
senga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

locman napisał:

Może ktoś bliski Tobie pocałować nóżkę -to też czasami pomaga Very Happy

hehe i tu sie usmialam ;D
Niestety nie ma nikogo bliskeigo ;p wiec nikt nie pocaluje <beczy> ;D
Skorzystam z apteki jutro i wybiore cos z tych masci poleconych powyzej =)
a noge ciezko unieruchomic bo caly czas gdzies musze isc albo na rowerze jechac :/ choc rower staram sie ograniczac :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi na wszelkie rany najprędzej pomaga octenisept - niby to środek odkażający ale bardzo dobrze działa. Mi pomaga przy owrzodzeniach, wujowi mojego męża znacznie zmniejszyła się nawet rana przy otwartych żylakach.
A co do wody utlenionej to kiedyś rozmawiałam z lekarzami i stanowczo zabronili - podobno poza tym że dezynfekuje to niestety przy okazji uszkadza coś tam - oczywiście już nie pamiętam co ale zakodowałam że nie stosować.
Są też opatrunki żelowe pod którymi tkanki odbudowują się bez wysychania - bez strupa - i podobno takie środowisko czyste ale nie suche lepiej wpływa na gojenie. Mi czasami pomagały (choć nie zawsze) ale moje rany są trudniejsze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez stosowałam ocenisept niedawno kiedy rana pooperacyjna zaczeła się jątrzyc i wiem ze to pomogło chociaz miałam antybiotyki ale wystarczyło ze tego nie uzyłam raz i zaraz widoczne było pogorszenie
polecam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
senga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj bylam w aptece gdzie pracuje kolezanka i polecila ten Tribiotic, kupilam pare saszetek ale nie wiem czy nie sprobuje jeszcze tego oceniseptu. Bo ta rana wyglada coraz gorzej, zaczyna sie robic jakby czarna. z reszta chyba najlepiej jak zawitam jutro do lekarza :/
a nie rozumiem czemu mi sie teraz tak ciezko goja rany bo jestem tylko na metypredzie 4mg co 2 dni.
Bez sensu =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group