Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy motyl z twarzy kiedyś schodzi?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano....cery nie mam takiej pięknej....

Wy macie motylka na twarzy, ja mam endoprotezę Laughing Cool
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olusiam03
Gość





PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam zawsze czerwone policzki no może... tzn miałam je od dziecka. Pamiętam że zawsze próbowałam je ukryć ale nie umiałam. Od kąd stawy zaczeły mi zaatakowało to rumieńce prawie znikneły. Ale są dni że pojawiają się. Wtedy policzki mnie strasznie pieką, bolą, mam strasznie rozpalone. Ale przynajmniej nie widać że jestem chora. Very Happy
Powrót do góry
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aj tam KInia wyglądasz kwitnąco Buziak ...TY masz endoprotezę a ja sztuczną zastawkę Wink i motylka też Laughing
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
motylek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: gdzieś z polski...

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....nic nie rozumiem... mój motylek to okrąglutka prawie blizna w kształcie motylka...
nie mam żadnych rumieńców,tylko tę bliznę postaram się wkleić zdjęcie to będziecie mogli sami ocenić...
_________________
...uśmiechaj się choćby przez łzy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm...to chyba tylko się cieszyć motylku Cool ...ja nie mam blizn a chyba bym wolała ...zawsze można operację plastyczną zrobić i poprawić niedoskonałości:twisted: Wink ...chociaż to jednak drogi gips Confused zostają maście ,których na rynku jest cała gama Cool Wink
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
malwina26
Junior
Junior


Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 20
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 2:08 pm    Temat postu: Witam kochane:) Odpowiedz z cytatem

Nie ma sie co załamywać każda z nas ma jakieś dolegliwości:)Smile MOże nie mam endoprotezy ani zastawki, ale za to tak mnie bolą paluchy z braku krążenia i te cholerne owrzodzenia MASAKRA SadSadSad Ale nie ma co Razz trzeba myśleć że kiedyś może bedzie lepiej. Dobrze że jest medycyna naturalna to sobie znacznie lepiej radzę i przynajmniej świetnie się czuję SmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie-jak wiecie ja jeszcze nie mam konkretnej djagnozy....ale mam motylka bardzo czesto i od dawna zauwazylam u siebie albo inni sie pytaja co jestem taka czerwona.Nie zawsze wiem o nich ze sa bo nieraz mnie pieka poliki a nieraz nie,i raz na jednym poliku wlasciwie kosci policzkowej a innym razem na obydwoch Rolling Eyes Te wypieki pojawialy sie juz daaawno ale nigdy i nikt tego nie laczyl z toczniem-czasem mnie tak pieka ze az mi duszno Confused pozdrawiam.
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eseista
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: katowice/dania

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm...ja miałem dość nietypowe zmiany na twarzy - mianowicie na jednym (prawym) policzku, pojawiła się zmiana - dość duża czerwona plama, o charakterze wypukłym...poza tym zmiany dotknęły nos oczywiście...na dermatologii w Katowicach zostały natychmiast zrobione mi zabiegi (trzy) krioterapii - czyli najprościej "zamrażania" czy też działania zimnem...zabiegi poskutkowały bardzo dobrze, oczywiście efekt nie był taki - wychodzę i cud...aby policzek i nos dobrze się goiły trzeba było stosować jeszcze odpowiednie maście (efekt po krio jest trochę jak po "lutowaniu" więc rany trzeba goić)...ale muszę przyznać, że efekt bardzo dobry...kiedyś używałem tony kosmetyków i makijażu....dziś tylko lekko właściwie pudruję twarz, by zakryć lekko czerwonawy efekt...tak tak...istnieją mężczyźni zmuszeni do stosowania kosmetyków...

z moich doświadczeń mogę też polecić wszystkim maście chłodzące...nie wiem dlaczego, ale lepiej niż sterydówki działają właśnie maście czy też mikstury (na bazie wody, spirytusu oraz encortolanium na przykład) przepisywane mi przez dermatologa oczywiście...przede wszystkim łagodzą wszelkie świądy, bóle itd....

co do postu powyżej - może nasilenie bólu i objawów spowodowane jest zimnem?? dla osób z motylem zalecane jest używanie kosmetyków czy kremów chroniących twarz przed zbytnim mrozem...to nie tylko szkodliwe działanie słońca, ale również chłodu (trochę w przeciwieństwie do tego co piszę wyżej, ale inny chłód z dworu, a inny farmakologiczny prawda?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
senga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czym mozna chronic twarz od mrozu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry krem to podstawa.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie teraz dopiero odkryłem ten wątek. Muszę przyznać, że wyłamuję się z ogólnych standardów - w lato nie miałem najmniejszych problemów z "motylem" (pofrunął sobie w dalekie kraje), natomiast jak zaczęły się mrozy od razu twarz mi zaczęła "płonąć" (najlepiej jak było poniżej -10). Na szczęście nie mam mocnego zaczerwienienia (najczęstsza odpowiedź to: no, może trochę, jakby się dobrze przyjrzeć...), w odróżnieniu od pierwszego zaostrzenia, gdzie motyl miał barwę niezmytego soku z wiśni (czerwień pomieszana z fioletem). Żeby było ciekawiej właśnie w tym czasie robiłem badania i... paradoksalnie wyszła mi poprawa wyników. A jak zrobiło się trochę cieplej wszystko automatycznie ustąpiło... Ale może za wcześnie robić z tego regułę... może za parę lat bardziej poznam swoje reakcje...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eseista
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: katowice/dania

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh...z jednej strony każdy z nas jest wyjątkowy i ma "swój własny zestaw toczniowy"...i indywidualność jest piękna...z drugiej strony - właśnie ten brak standaryzacji i jednego przebiegu ileż utrudnia w leczeniu...

co do ochrony twarzy, warto zapytać też w aptece...ja dopiero dzięki lekarce odkryłem, że również kosmetyki dostanę w aptece...i to właśnie różne takie dermatologiczne, antyalergiczne, niedrażniące i ochronne...teraz co prawda mam tylko puder, natomiast kiedyś dokładałem podkład, który właśnie kupowałem w aptece...on właśnie też był na mrozy...proponuję popytać w aptece, bo czasem nawet sami nie wiemy, ile ta pani wie i co ma...

no i tak jak wyżej: podstawa to dobry krem...chyba kiedyś słyszałem że kobiety tłusty używają na mrozy nie?? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra studiuje kosmetologię, no i ona mi na mrozy poleca tradycyjny tłusty krem Bambino...Tak im powtarza wykładowca i posiłkuje się całym wykładem, ja go niestety nie jestem w stanie powtórzyć, nie mniej jednak pediatra Maksia też bardzo chwali ten krem. Zupełnie inaczej wypowiada się o innych firmach dziecięcych kosmetyków. Twierdzi, że jest tam mnóstwo konserwantów, sztucznych barwników i innych specyfików, mających na celu, by te kremy głównie ładnie pachniały i nic poza tym Confused
Tak więc w czasie mrozów smarujemy się starym, sprawdzonym Bambino Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bambino należy do Nivea Cool Laughing ale jest tańszy od kosmetyków z dużym napisem NIVEA i dobry-bardzo dobry Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_B
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 101
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też używam coś ala Bambino, ale jest to krem z Niemiec oczywiście bardzo tłusty Smile

A teraz jakoś motylek na buzi mi ucichł i jest tylko lekkie zaczerwienienie Smile

_________________
Denerwować się to mścić sie na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group