Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadające włosy 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janek87
Junior
Junior


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 14

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propo wypadania wlosow. Wszedzie napisane jest, ze z reguły po toczniu włosy odrastaja. Otoz w moim przypadku wystepowaly/wystepują 2 typy:
1. Plackowate - w kilku miejscach pojawily sie okragle czerwone swedzace plamy, w ktorych obrebie wypadly mi wlosy, no ale one pozniej odrosly
2. Przerzedzanie wslow na calej glowie - no i wlasnie tu mam problem i pytanie. Otoz wypadaja mi one dosc dlugo, po tym jak wzialem 1 raz arechin przestaly wypadac, ale ostatnio mimo tego ze biore go razem z metypredem wypadaja dalej i jest juz ich na prawde bardzo mało :/ Jak myslicie da sie z tym co zrobic, sa jakies sposoby na to? Czy jest szansa ze odrosna, albo chociaz przestana juz wypadac? :/

A moze leki przestały dzialac? Bo wychodza mi znowu czerwone plamki na twarzy- zwalczam ja advantanem, jednak po jakims czasie znowu sie pojawiaja... ehh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janku,być może jeszcze nie jesteś na etapie remisji-sam piszesz ,że plamy znów sie uaktywniły.Co do leków-czy po arechinie i pochodnych nie wypadają włosy właśnie? Po sterydach też możesz niestety się ich pozbyć Confused
Tak to już jest,ze organizm się po prostu dość szybko przyzwyczaja...
A jak u ciebie poziom żelaza wygląda? Poczytaj cały watek-bardzo dużo tu cennych doświadczeń zebraliśmy Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również mam problemy z wypadanie i osłabieniem włosów.
Jeszcze przed chorobą używałam maseczki WAX i pomagała mi - zazwyczaj używałam jej zimą, kiedy włosy były bardziej niesforne niż w pozostałych porach roku.
Teraz po wyjściu ze szpitala znów używam WAX-a, bo włosy zaczęły mi wypadać strasznie. Zauważyłam, że są w lepszej ogólnej kondycji już i trochę mocniejsze, ale tak czy inaczej będę stosować tę maskę jeszcze. Do tego szampon regenerujący z nowej linii Pantene kupiłam, ale jeszcze nie próbowałam.
Nigdy nie miałam burzy włosów na głowie, ale to co mam teraz to jakaś masakra i szukam cały czas coraz to nowszych kosmetyków i sposobów na wzmocnienie. Dlatego z chęcią prześledziłam ten wątek Wink
Muszę też się zastanowić nad jakimiś tabletkami na wzmocnienie. Kiedyś brałam ich trochę. M.in. H-Pantoten, Vitapil, Skrzypovitę - oczywiście nie wszystkie jednocześnie.
A jakie tabletki u Was się najlepiej sprawdzały?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skrzyp oraz pokrzywa czyli skrzypowita Wink to chyba jedyne co brałam, raczej nie mam problemu z włosami , wypada ich tyle ile powinno i ok, nawet na endoxanie mi nie wypadały
ale zestaw skrzypowity na pewno watro wyprobowac,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi włosy przestały wypadać tak masywnie po pulsie sterydów oraz od kiedy biorę Plaquenil... Od tamtej pory jest normalnie.
Wcześniej wyciągałam je garściami...
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Zdzisława
Junior
Junior


Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 9
Skąd: Kraków/Moczydło

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani! Choruję 30 lat. W tym czasie włosy wypadły mi z 10 razy, a potem odrosły. Po ostrej terapii sterydowej poddałam się kosmetycznemu usuwaniu włosów na twarzy i szyi, bo byłam jak orangutan. BEZ SENSU! po 2 miesiącach włosy zniknęły same. Na piesiach miałam kudły 10 cm długie. Koszmar. Też przepadły Na głowie mam teraz burzę włosów, do pasa długich. Więc wszystko zależy od dawki sterydów. Odradzam odżywki, płyny, cuda-wianki. Cierpliwość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany,to naprawdę skrajne skutki uboczne Shocked czy dawka sterydów była tak duża?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie wczoraj byłam u fryzjera. włosy obcięte na krótko z opcją "fryzura maskująca"Wink Tzn. pan fryzjer zrobił to tak, żeby ukryć "zakola", które w ostatnich miesiącach zaczęły zdobić mą głowę urocząWink. Stwierdził, że strasznie mi się ogólnie włosy przerzedziły a zakola są już bardzo wyraźne. Ale co tam;) 15 lat temu wypadło mi tyle włosów, że chodziłam w chustce jak po chemii. Jako 16. latce uchodziło mi to płazem i było "awangardowe"Wink wtedy myślałam, że to efekt leczenia wdrożonego po tym, jak "rozpoznano" mi SM. Ale teraz nie dostaję żadnych sterydów a włosy lecą garściami. Na szczęście mam ładny kształt czaszki, więc się najwyżej zrobię na podróbę Shined O'Connore;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awaniu włosy wypadają tez przy chorej tarczycy i to wiecej niz przy sterydach. ja tez miałam okres kiedy rosły mi wlosy wszedzie tam gdzie nie powinny od momentu kiedy zmieniłam metypred na calcort przestały rosnąc i wszystko wrociło do normy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, wiem i mam nadzieję, że chociaż trochę przestaną po podleczeniu hashimoto. Niestety, te 15 lat temu miałam tarczycę zdrowiutką a włosy leciały aż miło.
Z nadmiernym "porostem" natomiast miałam przygodę w związku z tabletkami anty-baby;) Dzięki nim prawie mogłam sobie na plecach warkoczyki zaplataćWink Szybko zrezygnowałam z tego specyfiku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pamietajcie dziewczyny żeby tez badac poziom żelaza regularnie.

Margaret ma bardzo dużo racji z tym żelazem! U mnie właśnie tak było leciały straszliwie i jak zrobiłam badania żelaza to się okazało , że przy normie 60 ja mam 30 Sad Zalecili łykanie 2x dziennie sorbifer durules i wypadanie skończyło się Smile
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosowałam spray Pokrzepol i na mnie nie zadziałał,włosy zaczeły wypadac nawet bardziej...

obecnie stosuję maseczkę WAX, czekam na efekty...
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi niestety nadal przede wszystkim... nie odrastają. A to już przecież trwa i trwa...
Wypadają raz więcej raz mniej, już naprawdę niewiele tego zostało, ale najgorsze, że nawet jak przestają wypadać, to nic nie odrasta. Te co są, rosną szybko, tylko są takie jakby twardsze niż wcześniej, ale nowych nie uświadczysz...

Jak je zmusić do odrośnięcia się zastanawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz remisję choroby podstawowej?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam na głowie takie łyse placki, poczatkowo jak wdrożono mi leczenie arechiną to raczej nie widziałam żeby coś się poprawiało, ale podobno ona działa z opóźnieniem, stosowałam sterydy miejscowo, az w końcu zaczełam smarować protopiciem i zaczeły mi rosnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group