Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń czy nerwica?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankanow napisał:
Smenek bardzo cie prosze nie strasz nikogo bolem popunkcyjnym,owszem bywa ale jest wpisane w ryzyko jak w kazdym innym badaniu,poza tym moze sam sie temu przysluzyles..
dokładnie...




ja leżałam na plecach na płasko bez poduszki 24 godziny punkcje miałam robiona kilka razy jeszcze jako dziecko ( wtedy to mnie na zmianę pilnowali bym nie wstawała bo miałam raptem 4 latka:) potem już jako dorosła osoba. i nic takiego się nie zdarzyło...
Mnie lekarz powiedział że nie mogę wstawać 24 h i tego się słuchałam Przed samą punkcją jak miałam robioną byłam poinformowana o wszystkim bo przecież zgodę podpisujemy na punkcję .Raz tylko mąż mój pod[pisywał bo wtedy byłam nieprzytomna,ale również go poinformowano o wszystkim.A ja zaraz po przebudzeniu miałam wizytę lekarska z informacjami...
A skoro tak szybko wstałeś wiadomo że źle się skończyło!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Smenek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 105

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawię się
przepraszam za strasznie

Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smenek- Bicz Bicz Bicz (podobno lubisz Rechot )
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smenek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 105

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Smenek- Bicz Bicz Bicz (podobno lubisz Rechot )


sam tego chciałem Wink

W każdym razie nie chodziło mi o straszenie, może niepotrzebnie to napisałem, ale o wynik stresu przez który poddałem się dosyć ciężkim badaniom


Ostatnio zmieniony przez Smenek dnia Sro Paź 09, 2013 2:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czytałem Twój wątek, jest ciekawy Smile To Hashimoto wyszło Ci po dalszej diagnostyce czy już w TSH było widać, że jest źle? Co do tego spięcia w głowie, to czytałem że ten objaw zgłąszają ludzie z zakażeniami bakteriami wewnątrzkomórkowymi (chlamydia, mycoplasma) które przedostały się do OUN - tyle że ja miałem diagnostykę w tym kierunku i nic.



wiesz co Hashimoto wyszło przypadkiem , trochę się czułam ''niedoczynnościowo'' więc zrobiłam badania

u mnie kilka osób w rodzinie ma Hashimoto więc ogólnie orientuję się trochę w tarczycy, objawach itd (nasłuchałam się Wink

co do bakterii, sama nie wiem Sad w badaniu żółci sondą dwunastniczą wyszedł mi gronkowiec...

[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj AXX:)

Podobnie jak Ty, mam wiele objawów (mnóstwo tych co opisywałeś w 1 poście) i lekarze też ręce rozkładają...

Nie poddawaj sięSmile

Może faktycznie mamy nerwice? Czasami zastanawiam się czy nie pójść do psychologa, psychiatry...kto wie czy cały ten stres nie puści po kilku wizytach i pewnego razu wstaniemy jak nowo narodzeni - bez bólu...

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj w naszych progach i pozdrawiam Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
axx
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 14

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po prawie dwóch miesiącach. Długo się zbierałem, żeby w końcu zrobić to ANA (i parę innych rzeczy), ale ostatecznie do tego nie doszło. Mój stan zdrowia zaczął się poprawiać. I teraz mam pytanie: czy jest sens robić to ANA w stanie w którym jestem teraz (tj. w miarę dobrym, może najlepszym od kwietnia) czy może jednak czekać na pogorszenie? Idealnie też się nie czuję, więc całkiem zdrowy nie jestem. Aktualnie wciąż zażywam witaminy B, D3, magnez i omega 3 (D3 trochę ponad normę, reszta w maksymalnych normowych dawkach z opakowania). Trudno powiedzieć czy to akurat pomogło.

Ale korzystając z okazji mam do was wszystkich czytających ten wątek i mających podobne objawy bardzo ważne dla mnie pytanie: jaki mieliście poziom glukozy? Ja mam 73 przy normie 70-120, zastanawiam się czy nie iść tropem hipoglikemii czy konkretniej niedoczynności kory nadnerczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy jest sens robić to ANA w stanie w którym jestem teraz (tj. w miarę dobrym, może najlepszym od kwietnia) czy może jednak czekać na pogorszenie?


wg. mnie warto zrobić, czasem poziom przeciwciał nie koniecznie odzwierciedla samopoczucie (ja zrobiłabym ANA2


Cytat:
Aktualnie wciąż zażywam witaminy B, D3, magnez i omega 3 (D3 trochę ponad normę, reszta w maksymalnych normowych dawkach z opakowania). Trudno powiedzieć czy to akurat pomogło.


wyrównanie poziomu witamin bardzo często przynosi znamienną poprawe w samopoczuciu.


Cytat:
Ale korzystając z okazji mam do was wszystkich czytających ten wątek i mających podobne objawy bardzo ważne dla mnie pytanie: jaki mieliście poziom glukozy? Ja mam 73 przy normie 70-120, zastanawiam się czy nie iść tropem hipoglikemii czy konkretniej niedoczynności kory nadnerczy.


nie sądzę, abyś miał coś z nadnerczami, ale możesz zbadać sobie kortyzol


co do poziomu cukru, jest to poziom po pobraniu krwi żylnej czy też sprawdzałeś glukometrem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam chore nadnercza, cukier w normie
jak radzi christiane mozna zrobić kortyzol- chociaz tutaj sam wynik niczego nie wyjasni. Poziom kortyzolu robi się przynajmniej 2- 3 razy w ciagu doby, do tego bada sie poziom kortyzolu w dobowej zbiórce moczu. zwykle laboratorium nie zrobi Ci badan o 20 ,
Wtedy także duzo dzieje się w poziomach elektrolitow, ktore tez niezle mieszają w organizmie

Jesli masz w normie vit D3 , moze czas ją odstawić? nadmiar szkodzi bardziej niz jej niedobór
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
axx
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 14

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Christiane, dzięki za odpowiedź Smile

Właśnie co do ANA - zastanawiam się jakie ANA zrobić. Jak w ANA coś wyjdzie to potem i tak trzeba robić ANA2 a potem ANA3. Wolę nie latać do laboratorium za każdym razem więc pytanie mam takie: czy jest sens zrobić wszystkie trzy ANA za jednym razem? Czy może robienie ANA2 tak jakby uznaje ANA za zbędne? (to samo pytanie co do zależności ANA3 w stosunku do ANA2).

Poziom glukozy był po pobraniu krwi żylnej, ale w mocno kontrowersyjnych warunkach. Na badanie krwi (a już tym bardziej glukozy) przychodzi się na czczo, niektóre laboratoria piszą o 8 godzinach bez jedzenia, inne o 12. Ja badanie miałem ok godziny 8.30, ale ostatni posiłek miałem w nocy o 2.30. Miałem wtedy ciężką noc i po prostu musiałem zjeść tę kromkę chleba Wydawało mi się wtedy, że to nie zaburzy wyniku badania, ale potem dowiedziałem się, że "na czczo" nie równa się "nie jeść rano". Confused

Monika B - dzięki za odpowiedź Smile
Nie wiem czy mam w normie D3, ale lekarz pierwszego kontaktu kazał mi to zażywać. Nie wiem czym się kierował, ale jak potem poczytałem w necie o tej witaminie to powiedzmy, że zdanie miałem takie jak on Smile Ale pomyślę o zmniejszeniu dawki. Odstawiać się boję, zwłaszcza po tym jak mi się polepszyło.

A kortyzol zrobię. Oprócz tego jeszcze na liście jest jeszcze kinaza kreatynowa (mam drobne problemy z chodzeniem, teraz już ok, ale wyglądało to dość nieciekawie) Jak macie jeszcze jakies pomysły co dodać to piszcie, bo jak się wybiorę w końcu do laboratorium to zrobię więcej rzeczy.

No i trzymajcie kciuki, żeby ostatecznie to był jednak toczeń. Zdecydowanie wolałbym pisać tutaj niż chociażby na forum stwardnienia rozsianego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy może robienie ANA2 tak jakby uznaje ANA za zbędne? (to samo pytanie co do zależności ANA3 w stosunku do ANA2).


myślę, że warto zrobić ANA2 jeśli wyjdzie ujemnie odpuścić, jeśli dodatnie mozna pomyśleć o ANA3 lub jeśli wolisz można od razu ANA3

z tego jednak co zauważyłam nie wszystkie laboratoria robią w ANA3 poziom i typ świecenia tylko szczegółowo ''podciała''

jeśli zdecydujesz sie na ANA3 od razu zapytaj o to koniecznie

jesli niepokoi Cię poziom glukozy możesz poprosić o glukometr w aptece (można go otrzymać nieodpłatnie nie będąc chorym na cukrzycę)

możesz kontrolować glukometrem przez kilka dni poziomy cukru: na czczo, 1h, oraz 2h po posiłku oraz 1-2x zrobić pomiar ''byle kiedy"

sprawdź jeszcze h. tarczycy, tutaj najmniejsze wahania mogą doprowadzić do bardzo złego samopoczucia


Cytat:
No i trzymajcie kciuki, żeby ostatecznie to był jednak toczeń. Zdecydowanie wolałbym pisać tutaj niż chociażby na forum stwardnienia rozsianego.


trzymamy, trzymamy Twisted Evil żeby to NIE był toczeń ani nic z tych rzeczy

myślę, że SM możesz wykluczyć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MEDUZA
Junior
Junior


Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 25

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz zrobić sobie jeszcze poziom wapnia, bo z tego co wiem spadek może dawać podobne objawy, zwłaszcza gdy występują tak napadowo. Lekarze mówią o tężyczce utajonej. Jeżeli spowodowana jest chorobami nadnerczy często dochodzi też do spadku potasu, ale również choroby tarczycy i przytarczyc dają podobne objawy Laughing
_________________
RENATA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli spowodowana jest chorobami nadnerczy często dochodzi też do spadku potasu,

raczej potas jest obiżony , ale nie jest to jakiś drastyczny spadek
lecz już sód spada na potęgę.
to i to, jest bardzo wazne dla naszego życia.
występuje także zazółcenie skory

SM daje zupelnie inne objawy podstawa jest Rezonans głowy oraz badanie szpiku, inne badania ewentualnie sa dodatkiem dla ogolnego obrazu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj axx
czy nadal masz tzw. spięcia w głowie przed zaśnięciem, nocne drgawki, przymglenia?
jeśli tak, można jeszcze zrobić eeg, chyba dotychczas nie robiłeś
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group