Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poradnia chorób układowcyh i tkanki łącznej w Gdańsku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, a może warto przetestowac portal http://www.petycje.pl/index.php

wygląda na to, że oferują:

Cytat:
Autorom petycji:
- Bezpłatne publikowanie na stronach serwisu własnych dokumentów,
- Możliwość zbierania podpisów drogą elektroniczną,
- Wydruk dokumentów z listą podpisów oraz certyfikatem autentyczności
w celu wysłania go do adresata

Adresatom petycji:
- Możliwość weryfikacji autentyczności dokumentów oraz ilości
złożonych podpisów,
- Zabezpieczania uniemożliwiające wielokrotne składanie podpisów
przez tą samą osobę,
- Możliwość odpowiedzi lub dodania sprostowania pod opublikowaną
petycją, skargą lub wnioskiem


niech jedna osoba utworzy nowy dokument, a reszta sie przylączy z rozsylaniem adresu do niej po rodzinie i znajomych królika oraz ze zbieraniem podpisów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya Very Happy
Łukasz - weźmiesz sie za to?
gotowego linka będzie można wsadzić też do opisu gg
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja troszku zmieniłam Rolling Eyes ....taki ze mnie pisarz. Możecie wykorzystać coś lub nie. Z polskiego nie byłam orłem, więc stylistycznie do bani. Narazie nie otrzymałam wiadomości od koleżanki z NFZ.

Szanowni Państwo,

W związku z planowaną likwidacją Poradni Konsultacyjnej Chorób Wewnętrznych
i Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej w Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku,
Pragnę złożyć swój sprzeciw wobec likwidacji wyżej wymienionej Poradni.

Poradnia Konsultacyjna Chorób Wewnętrznych i Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej specjalizuje się w leczeniu: toczeń rumieniowaty układowy,
twardzina układowa, zespół Sjögrena, mieszana choroba tkanki łącznej, zapalenie mięśni i naczyń.

Choroby Tkanki łącznej według Dr Roberta G. Lahita i Dr Roberta H. Philipsa autorów książki „Toczeń choroba podstępna”
jest to poprzednia nazwa tocznia i innych pokrewnych mu chorób. Choroby autoimmunizacyjne układowe do których m.in. zaliczamy w/w są to choroby przewlekłe
i wymagają stałej kontroli lekarza specjalisty. Dr Lahita i Dr Philips w książce piszą także, iż żadna dolegliwość nie powinna być w toczniu przeoczona lub zignorowana ani przez pacjenta, ani przez lekarza.
W Poradni Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej przyjmują lekarze, którzy są jednymi specjalistami w województwie pomorskim z tego zakresu medycyny.
Do takich lekarzy należy między innymi Doktor Zenobia Czuszyńska powszechnie uznawana za autorytet w tej dziedzinie.

Likwidując Poradnię skazują nas Państwo na zmianę lub brak lekarza specjalisty, który jak już wspomniałam jest specjalistą w tym zakresie medycyny.
Taka zmiana może wiązać się także w większości przypadków ze zmianą leczenia, co w niektórych przypadkach może okazać się niesłuszną a w
konsekwencji może przyczynić się do zaostrzenia choroby lub w jakikolwiek sposób może okazać się szkodliwa dla pacjenta.
Nie mogę nie wspomnieć tutaj także jaki wpływ ma taka zmiana na psychikę pacjenta.
Dużo pacjentów leczy się w tej Poradni od lat i zmiana lekarza wiąże się dla większości z nich z utratą nadziei i oparcia jakie dla chorego jest najważniejszym
czynnikiem, aby żyć.

Jako jedna z nielicznych grup pacjentów chorzy na choroby tkanki łącznej
mają szansę, by normalnie funkcjonować w społeczeństwie- tą szansę jednak
brutalnie Nam się odbiera!.

Reasumując, uważam iż Państwo przy decyzji o likwidacji Poradni Konsultacyjnej Chorób Wewnętrznych i Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej
w Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku nie braliście pod uwagę najważniejszego czynnika : dobra pacjenta.
Wierzę, że sprzeciw nie tylko z mojej strony, ale również ze strony pozostałych chorych, oraz osób sympatyzujących z naszą pomorską grupą przekona Państwo do utrzymania Poradni i zmiany decyzji.

Z poważaniem,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mamy kilka wzorów do wysłania, poproszę swoja rodzinkę by również podesłała swój protest
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall


Ostatnio zmieniony przez ludmila_07 dnia Nie Kwi 13, 2008 10:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalogowałem się już- teraz czekam na wiadomość mailową z potwierdzeniem rejestracji i linkiem do wpisania treści petycji. Mam nadzieję, że admin strony szybko zareaguje i nie będziemy musieli zbyt długo czekać...
Dorcia R- Twoja wersja jest bardziej rozbudowana, ale za to bardziej dramatyczna- więc chyba tę wersję wykorzystam...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też już napisałam, wykrzystałam obie wersje, dorzuciłam jeszcze zdanie o ważnej współpracy pacjenta z lekarzem i że nie wszyscy są przygotowani do naszego leczenia, i że nie zawsze podejmują takie wyzwanie
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz myślę, że wersja dramatyczna i bardziej w groźnym sformułowaniu lepiej zadziała na czytającego. Ja pisząc odwołania chociażby do ZUS-u zawsze ich stawiam jak to się mówi na baczność. Nawet moja mama sie dziwi że takim tonem piszę, ale moim zdaniem trzeba napisać rzeczowo ale dosadnie i przede wszystkim przytoczyć argumenty nie do zbicia. Oczywiście ten tekst nie jest dopracowany, bo pisałam go późno ale jak pisze Ludmila ważnym zdaniem też jest współpraca pacjenta z lekarzem i że nie każdy lekarz podejmuje się takiego wyzwania i leczenia. Można by było gdzieś to zdanie wtrącić, bo to istotne. Dobrze by było gdyby chociażby jakiś lekarz poparł nasz wysiłek utrzymania Poradni, bo przecież to lekarze będą leczyć w tej Poradni a bez nich Poradnia nie ma bytu.
Czekamy Łukasz cierpliwie i aż się nie chce wierzyć co z tymi pacjentami wyprawiają....trzeba walczyć, tylko czasem ta walka jest ciężka i długa, ale WARTO!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlaśnie dzwoniłam do dk z poradni i dowiedziałam się nowych rzeczy.
Otóż winę za cały bałagan nie ponosi NFZ tylko kto? Tylko Administrator Akademickiego Centrum Klinicznego Twisted Evil
Wspominałam, że piszemy sprzeciw, powiedzieła, ze dobrze, ale doradziła także abyśmy pisali właśnie bezpośrednio do Administratora Akademi. To on jest odpowiedzialny za to wszystko, bo nie dopełnił swoich obowiązków. Ręce opadają Exclamation
Także spróbujmy jeszcze tam uderzyć i może poczekajmy jeszcze na Łukasza, może będzie miał jeszcze jakieś info.
Pozdrawiam
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze Ewelina że się dowiedziałaś a masz adres tego administartora akademickiego?
zobaczymy jakie newsy dostarczy Łukasz?
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu jest strona ACK w Gdańsku - kontakty
http://www.ack.gdansk.pl/content/section/7/138/
tylko gdzie uderzyć? Ja narazie nie otrzymałam żadnej informacji od tej koleżanki, więc dalej czekam na nią.
A może gdyby nie wyszło z tym portalem "petycje" to jedna osoba by napisała e-meila i rozesłała by go. Każda z osób napisała by że popiera sprzeciw i odesłała by do adresata. Tym sposobem pod jednym e-meilem mielibyśmy podpisy w formie elektronicznej, coś w rodzaju łańcuszka. Ten e-meil by się przesłało potem do ACK. Mam jednak nadzieję, że z tym portalem wyjdzie, bo ten wcześniejszy pomysł może być czasochłonny.


Ostatnio zmieniony przez DorciaR dnia Pon Kwi 14, 2008 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jutro się zwijam , wolałabym uderzać dziś Wink
może ktoś napisze ...
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie byłam na tej stronie DorciaR i moze poczekamy na reszte, razem cos ustalimy, żeby to miało ręce i nogi...
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosia260372
Kadet
Kadet


Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 5:12 pm    Temat postu: likwidacja Poradni chorób układowych i taknki łącznej Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie,

dziś otrzymałam dodatkowe informacje od dr Czuszyńskiej, przesyłam fragment listu "Myślę, że ten sprzeciw i list powinien trafić także do dyrektora ACK - Akademickie Centrum Kliniczne, z uwagi na to że brak kontraktu z NFZ jest spowodowany żle przygotowaną ofertą ! " - jednocześnie zwracam się z prośbą o dalsze wsparcie w walce o przetrwanie Poradni.

Pozdrawiam
_________________
MR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy z tym portalem wyszło, bez obrazy nenya, bo pomysł był super, tylko realizacja się przeciąga, do bani- jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi co dalej, a mieli mi przesłać mailem link administratorski do naszej petycji, żebym mógł wpisać jej treść. A czas ucieka...
Póki co zatem byłbym za łańcuszkiem- trzeba się łapać wszystkich możliwych środków. Z tymże zamiast zbierać podpisy elektroniczne można było by z naszych wzorów sklecić głoś poparcia- np. coś takiego:

Szanowna Pani,

W związku z planowaną likwidacją Poradni Konsultacyjnej Chorób Wewnętrznych
i Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej w Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku,
Pragnę złożyć swój sprzeciw wobec likwidacji wyżej wymienionej Poradni.

Poradnia Konsultacyjna Chorób Wewnętrznych i Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej specjalizuje się w leczeniu: toczeń rumieniowaty układowy,
twardzina układowa, zespół Sjögrena, mieszana choroba tkanki łącznej, zapalenie mięśni i naczyń.

Choroby Tkanki łącznej według Dr Roberta G. Lahita i Dr Roberta H. Philipsa autorów książki „Toczeń choroba podstępna”
jest to poprzednia nazwa tocznia i innych pokrewnych mu chorób. Choroby autoimmunizacyjne układowe do których m.in. zaliczamy w/w są to choroby przewlekłe
i wymagają stałej kontroli lekarza specjalisty. Dr Lahita i Dr Philips w książce piszą także, iż żadna dolegliwość nie powinna być w toczniu przeoczona lub zignorowana ani przez pacjenta, ani przez lekarza.
W Poradni Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej przyjmują lekarze, którzy są jednymi specjalistami w województwie pomorskim z tego zakresu medycyny.
Do takich lekarzy należy między innymi Doktor Zenobia Czuszyńska powszechnie uznawana za autorytet w tej dziedzinie, ze względu nie tylko na godną szacunku wiedzę medyczną, ale również doskonałą umiejętność współpracy z pacjentem.

Likwidując Poradnię skazuje Pani na zmianę lub brak lekarza specjalisty grupę przynajmniej kilkuset pacjentów z całego województwa pomorskiego.
Taka zmiana może wiązać się także w większości przypadków ze zmianą leczenia, co w niektórych przypadkach może okazać się niesłuszną a w
konsekwencji może przyczynić się do zaostrzenia choroby lub w jakikolwiek sposób może okazać się szkodliwa dla pacjenta.
Większość z nich leczy się w tej Poradni od lat i zmiana lekarza wiąże się dla większości z nich z utratą nadziei i oparcia jakie dla chorego jest najważniejszym czynnikiem, aby żyć.

Jako jedna z nielicznych grup pacjentów chorzy na choroby tkanki łącznej
mają szansę, by normalnie funkcjonować w społeczeństwie- tą szansę jednak brutalnie im się odbiera!

Reasumując, uważam iż przy decyzji o likwidacji Poradni Konsultacyjnej Chorób Wewnętrznych i Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej
w Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku nie wzięto pod uwagę najważniejszego czynnika : dobra pacjenta.

Wierzę, że sprzeciw z mojej strony, jako chorego / rodziny chorej osoby / zwolennika / sympatyka osób chorujących na schorzenia tkanki łącznej/ przekona Panią do sporządzenia właściwej treści oferty współpracy z Pomorskim Oddziałem NFZ i w konsekwencji utrzymania Poradni.

Z poważaniem,
...

Potrzebne zmiany (Dorcia, 90% pisma jest Twojego autorstwa, ja wprowadziłem jedynie niewielkie korekty) zapisałem na niebiesko. Taką treść kopiujemy do pliku w Wordzie i wysyłamy w załączniku maila jako gotowy wzór pod wyrażenie sprzeciwu wobec likwidacji i sympatii dla nas.
A w treści prosimy o jak najszybszą reakcję- w końcu każdy dzień jest na wagę złota... i odesłanie przepisanego tekstu pod adres mailowy ekbator@ack.gdansk.pl (dyrektor ACK).

Kto jest za, kto przeciw, kto ma jakieś propozycje zmian??
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.


Ostatnio zmieniony przez Łukasz F. dnia Pon Kwi 14, 2008 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka treść jest jak najbardziej ok Exclamation
Biorę się za pisanie i wysyłanie
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group