Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie wszystkich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lenapoznań
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę chodzić . Jak byłam u reumatologa robił mi usg i coś widział ale stwierdził że ma słaby sprzęt . Byłam u ortopedy po 2 dniach na kontroli i powiedziałam że coś reumatolog widział , więc ortopeda że lepiej zrobić usg , wieć poszłam do dobrego specjalisty no i wyszła ta zmiana . On stwierdził że od tego może mam takie bóle i że coś się może w 2 kolanie też zaczynać że też mnie ono boli . Kazał iść do ortopedy od kolan , i powiedział że reszta stawów też do diagnozy , powiedział też że tomografia w 3d kolan lub rezonans . Jutro jade do Pragi na koncert ze znajomym który wstawia endo , może on mi powie do kogo mam iść , ale to drżenie nóg w kolanach i te bóle są bardzo upierdliwe , nie funkcjonuje , dzis chodziłam o kulach .. Jakby ktoś miał podobnie takie dziwne uszkodzenia tkanki chcrzęstnej dawać info bo lekarze to na mnie już głową kiwają ...
Pozdro
ps robił sobie ktoś PET CT ??? drogie ale ponoć warto ...
_________________
lenapoznań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale Cię odsyłają Wink reumatolog do ortopedy, ortopeda do ortopedy od kolan....
z tym lepszym (dokładniejszym) wynikiem USG możesz pójść do reumatologa

Może to jest jakiś stan zapalny ze strony reumatycznej albo od czegoś innego.
Czemu wysyłają Cię na diagnostykę innych stawów? Też dokuczają?

Polecam też wizytę u dobrego fizjoterapeuty.
W Poznaniu masz rewelacyjnego http://marszalek-osteopatia.pl/34812.html
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenapoznań
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 RAZY W TYG CHODZĘ DO jACKA dALESZYŃSKIEGO - TYLKO JEGO REH MI POMAGA . ja lekarzy sumuję jako kółko wzajemnej adoracji , kasa kasa kasa .. hehe a wiedzą że nabadania wydam to tak chodzę ... a co by było jakbym nie miała na badania diagnostykę ? przykre ... bolą mnie wszystkie stawy ... do tego jelita bolą , gorączkuje ... tylko nikt nie może mi pomóc . Mam wiele objawów z każdej choroby po trochu , więc ciężko ..
_________________
lenapoznań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje lena ,lekarze to takie kółko wzajemnej adoracji i radze kazdemu zeby do nich nie chodzic i nie napedzac im kasy,,,a co,niech gloduja znachory,w koncu mozemy sie leczyc sami...
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenapoznań
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE MÓWIĘ ŻE WSZYSCY SĄ ZLI ... są lekarze z powołania też , i tacy których dobro pacjenta jest najważniejsze Smile spotkałam takich też Smile reumatolog do którego trafiłam myślę że jest z grona tych dobrych , był życzliwy i zaprosił na nfz Wink
_________________
lenapoznań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Very Happy

Niestety diagnostyka moze byc dluga (trwac latami Confused ). Wazne jest znalezienie dobrego, dociekliwego lekarza, ktory pozbiera te puzzle. Wink

Mialam podobny incydent z kolanem, w wieku 18 lat. Leki przeciwzapalne pomogly. Nikt nie wiazal tego wydarzenia z chorobami autoimunolicznymi bo przyczyn moze byc wiele..
Dopiero (po 10 latach) objawy tocznia sie rozwinely do stopnia pozwalajacego na diagnoze. Popieraly je wyniki badan.

Lekarze to detektywi i ich praca nie jest latwa. Przyczyn jakiejkolwiek dolegliwosci moze byc niezliczona ilosc.
Wydaje sie byc niemozliwym aby kazdego pacjenta przebadac pod kazdym mozliwym katem...
Wnikliwy lekarz z duzym doswiadczeniem bedzie pomocny. Zycze Ci abys szybko go odnalazla!

Trzymam kciuki!
Daj znac jak cos sie wyjasni..
Pozdrawiam.
Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenapoznań
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie po długiej mojej nieobecności na forum .
Za mną wiele badań , 2 pobyty w szpitalu i pogorszenie sie mojego zdrowia , rumień na dekolcie plus rumień na głowie zaczerwienienie wałów okołopaznokciowych , objaw reynould , siność siateczkowata , niedomykanie zastawek serca , obrzęki stawowe . Po drodze zmiana lekarzy reumatologów , odwiedziłam wielu rożnych specjalistów, no i słowa ostatniego lekarza wiem co Pani jest ... ale nie powiedział diagnozy bo powie za 2 tygodnie po ostatnich badaniach których dzis odebrałam wyniki . do tej pory czesc byla doadnia delikatnie czesc ujemna a teraz jak na talerzu :
rf 28 - dodatni
wykryto p-anca dodatnie
ASMA dodatnie
ana2 hep2 miano 1:320 typ swiecenia homogenno ziarnisty
dop c3 i c4 powyżej normy
morf nie najlepsza crp podwyższone

Jestem ciekawa jaka będzie diagnoza i co to są za dodatnie p-anca???
Może ktoś miał podobnie i wyniki i objawy .
morf nie najlepsza crp podwyższone
_________________
lenapoznań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
lenapoznań
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie kochani
Po roku czasu lekarz postawił diagnozę SLE i objawem Reynould .
Z tego że mam diagnoze to się cieszę bo mnie to męczyło . Na szczęście po kolejnych badaniach i wizycie w gabinecie z sinymi rękoma postawiono mi diagnozę . Teraz mam pytanie do Was kto brał Arechin ? bo po 4 dniu mam już dosyć , wszystko boli nie moge sie ruszać . Mdłości ból głowy i ból bioder mięsni i kręgosłupa ... czy to normalne ? Następne okawanie będzie to Quensyl ciekawe czy po tym będzie lepiej ...
Poza całą gamą badań czekam jeszcze na wynik badan na zespol atyfosfolipidowy . Aha i czy ktoś miał Reynould bez zmian w Kapilaroskopii?
Pozdrawiam
_________________
lenapoznań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Poczytaj forum ,polecam Porady i doświadczenia - tam jest wszystko. Użyj wyszukiwarki ona wiele ułatwia .Na forum jest mnóstwo osób ktore brały lub biorą arechin.Całkiem sporo informacji jest w naszych Poradach i doświadczeniach . Czytaj - bo na kazde zadane przez Ciebie pytanie na forum jest odpowiedz .
To samo dotyczy zespłołu Reynolda - tu przynajmniej 1/3 osób go ma.
miłej leuktury- warto poczytać co nie co żeby rozwiac swoje wątpliwości i obawy.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj..
Mając diagnozę zawsze lepiej zapanować nad chorobą . Ja akurat nie biorę arechinu więc nie podpowiem. Kapilaroskopie miałam robioną i to ona potwierdziła mój zespół Reno. Jak radzi Monika poczytaj sobie forum na spokojnie na pewno znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania .Pozdrawiam i mam nadzieję że szybko odpuszczą objawy ,.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lenapoznań
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje Smile
Za mną 6 dzień na Arechin .... ledwo ledwo to znoszę ale wierzę że to mi pomoże i zatrzyma Lupusa chociaż na jakiś czas Smile

Pozdrawiam wszystkich
_________________
lenapoznań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam Arechin ale został odstawiony po 1,5 roku bo o ile na początku
poczułam poprawę pomimo,że straciłam apetyt to później wróciły bóle stawów i dodatkowo pojawiło się osłabienie siły mięśniowej w nogach.
Każdy inaczej reaguje i zależy to od naszego organizmu.A może to rzut choroby u Ciebie sie pojawił?
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenapoznań
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuję że mięśnie właśnie jakieś słabsze ...ale też mam wrażenie że to rzut Lupusa tylko mocniejszy niż ostatnio , i to mnie martwi Sad
Zajmuję się zawodowo antykami , robię renowacje , jezdze po Europie i ta choroba mnie spowalnia a teraz to się nawet zastanawiam nad zamknięciem sklepu bo jest tak bardzo ciężko .
Jeszcze moja przyjaciółka zanim wzięłam tabletkę mówi - wez pomysl co masz do załatwienia takiego pilnego bo jak Cie powali to nic nie załatwisz - Chyba miała rację , ja jej odpowiedziałam że chyba nie będzie tak zle ale się przeliczyłam , ta choroba jest dla mnie nieprzewidywalna coraz bardziej.
Objawy brania leku mogę porównać do chemioterapii tylko w mniejszym stopniu są nasilone .
Nie wiem czy wy też tak macie ale zaczynam coraz więcej myśleć , analizować , i zastanawiać się co jutro ...
Dobranoc Lupuski
_________________
lenapoznań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenapoznań napisał:
Czuję że mięśnie właśnie jakieś słabsze ...ale też mam wrażenie że to rzut Lupusa tylko mocniejszy niż ostatnio , i to mnie martwi :
Objawy brania leku mogę porównać do chemioterapii tylko w mniejszym stopniu są nasilone .
Nie wiem czy wy też tak macie ale zaczynam coraz więcej myśleć , analizować , i zastanawiać się co jutro ...


Brałam Arechin kilka lat później przeszłam na Quensyl. Jak zaczęłam brać poczułam się lepiej. Nie byłam sztywna jak zawsze. Moje mięśnie były rozluźnione. Ból przede wszystkim zelżał. Musiałam odstawić po kilku latach ze względu na wzrok.
Co do rzutu tak już jest raz jest rzut później remisja. Trzeba się przyzwyczaić do choroby. Wykorzystywać życie na tyle ile można. Nie poddawać się ale walczyć. Nie analizować , nie myśleć co może mnie spotkać itp. to nic nie da. Żyć realnie. Życie to nie bajka. Nic nie jest wiadome. Wychodząc przed świętami na autobus z synem, przechodziłam na pasach i prawie pod koniec przejścia potrącił mnie samochód. Mogłam przewidzieć - nie. Cieszę się , że na stłuczeniach się skończyło i nie mam nic złamane. Nie pomstuję , nie robię z siebie ofiary bo nic mi to nie da. Normalnie funkcjonuję, pomimo , że ręka nie jest do końca władna i mnie boli robię wszystko w kuchni. Ogarniam mieszkanie. Analizowanie co mogłabym ale nie mogę, może jedynie doprowadzić nas do depresji. Medycyna też idzie do przodu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
biorę krótko Arechin, dopiero 4 miesiąc, ale już małą poprawę widzę, sporo mniejsza sztywność poranna. Ból nadal mam. Natomiast widzę zaletę kolejną - jestem sporo mniej ospała w ciągu dnia .
Widzę też wady - częściej boli mnie głowa (nie wiem czy od tego) i buntuje mi się żołądek Rolling Eyes Mam nadzieję że przywyknę do tego i organizm zacznie coś z tym robić w połączeniu z prochami. I Tobie tego też życzę
Very Happy
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group