Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uśpione motylki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Róża
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 143
Skąd: Białystok/Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya, to troche nie tak z tym niepisaniem. Pewnie się usprawiedliwiam ale ludzi róznie reagują na polepszenie czyjegoś stanu zdrowia - od złości i zazdrości, przez pozytywne zainteresowanie i nadzieje dla siebie, po rezygnację. Każdy stosuje jemu najskuteczniejszy mechanizm obronny, takeśmy zbudowani. Ja dodatkowo prywatnie jestem dość nieśmiała i nie odzywam się szczególnie często (całkiem inaczej jest w sytuacji zawodowej), właściwie tylko wtedy kiedy wydaje mi się, że mam coś sensownego do powiedzenia i nie sprawię tym komuś przykrości. Może to nadmierna asekuracja, ale póki co inaczej nie umiem.
Forum nie traktuję jako kółka lamentowego. Wręcz przeciwnie. Tu pierwszy raz poczułam, że nie jestem jedyna i że jest nadzieja, dość realna na długie i szczęśliwe zycie. Bardzo mi pomogło w trudnych chwilach. W końcu zdobyłam się na zarejestrowanie i jestem. I raczej nie zapowiada się, że z niego zrezygnuję. Chorobę zaakceptowałam i nie muszę przed nią uciekać. A że często jest mi trudno zabrać głos w dyskusji... Jeśli ktoś miałby ochotę na rozmowę to zapraszam na priv'a.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście masz rację, pisałam to prosto po pubdce więc chyba nie wszystkie moje systemy np. empatii się włączyły Wink
każdy daje i bierze stąd ile potrzebuje, i wtedy kiedy potrzebuje.
ludzie są różni o mają różne potrzeby.
ubolewam tylko nad małą aktywnością wartościowych osób takich jak ty Very Happy które mogłyby wnieść wiele do naszych rozmów. jak widzisz tu są miejsca nie tylko o poważnych merytorycznych dyskusjach, sa zakątki do zwykłych pogaduszek - w których własciwie nie trzeba mieć tak naprawdę czegos istotnego do powiedzenia. patrz Kawiarenka. Laughing
a odgrywają istotną rolę w naszej małej społeczności.
więc zapraszam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wam ,ze od niedawna juz nie biore zadnych lekarstw
wyniki wychodza dobre Very Happy i bywam na forum
dość czesto .. czasem troszke stawy sie odezwą
ale nie przyjmowalem do siebie od początki
czegoś takiego ,ze jestem chory oo i co dalej bedzie ..
bedzie tylko gorzej .. pózniej sie ciągle jakoś o tym mysli ..
no i tak to wyglada ,a po co się tak tym wszystkim przejmowac
przecież to tylko toczeń Wink
Pozdrawiam Paweł i wracajcie do zdrovia ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słusznie Paweł Wink popieram Twoje zdanie Smile
po co się dołować i wpędzać w depreche ?? trzeba myśleć pozytywnie że wszystko będzie dobrze wbrew wszystkiemu Wink
pozdro 4 @ll
Powrót do góry
Gusia
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2005
Posty: 17
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi sie podobalo to co napisas Rozo calkowicie sie z Toba zgadzam i nawet rozumiem Twoj powod nie odzywania sie ale szkoda ze takie osoby milcza.Szczeze mowiac o to mi wlasnie chodzilo o sprowokowanie osob ktore moga dodac otuchy chorym nie przez wspolczucie ale przez nadzieje.Nie wiem jak inni ale ja kiedy slysze ze sa chozy ktozy dobrze to znosza mam wiecej nadziei.Wiem ze trzeba zaakceptowac to co jest nie mozna zyc zludzeniami ale nadzieja jest potrzebna bardzo.Latwiej znosic cierpienie majac nadzieje na jego koniec.
Musze koniecznie jeszcze cos dodac:jesli ktos odniosl wrazenie ze jestem zdolowana to musze zaprzeczyc.W tej chwili czuje sie swietnie kompletnie nic mnie nie boli i tak jest od prawie roku (od 3 prawie 4 miesiecy nie biore sterydow).Zle bylo ze mna ponad rok temu-dobrze zareagowalam na leczenie.Kiedy bylo ze mna zle bardzo chcialam uslyszec ze nie musi tak byc zawsze i ze sa osoby u ktorych choroba usnela-nadal chce to uslyszec.Wieze ze takich osob jest sporo-chcialam zeby sie odezwaly jesli tu sa.
_________________
Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusiu ........nie wiem jak czesto czytasz nasze forum .....ale naprawde nie ma tu tak wiele uzalania sie ............przeciwnie ......wydaje mi sie ze wiecej optymizmu i checi niesienia pomocy ........Jak wyglada to inaczej .......?...nie wiem .wsanie tutaj ........znajduja sie osoby ......ktore urodzily dzieci........i zaraz sie pochwalily .......czy to nie jest optymizm.....Osoby ktore lepiej sie czuja ........zaraz o tym pisza ........o nowosciach w leczeniu takze mozna cos znalezc.......a takze nawiazac zwykla ..przyjazn......Jesli to malo .......to trudno ........ja uwazam ze to miejsce dalo mi wiele ..i stale daje .........Daje nadzieje .......daje radosc .......jestesmy jak rodzinka .......Jesli to malo ........wybacz......
Nie dziwie sie ze malo tu zagladasz ......trudno ...to miejsce jest takie ...i takie zostanie ..Ze swoja atmosfera ......z dobrymi i zlymi stronami .....to jest po prostu nasze zycie .....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł Shocked jak nie bierzesz lekarstw? już? a co z plaquenilem? nawet tego nie? aaa lekarz o tym wie, prawda? 8)
nie żebym się czepiała, bo Duży Chłopiec jesteś Wink

Róża, na priva tylko awaryjnie. Daj się nam poznać "publicznie" Very Happy
T'Pol to rewelacyjny początek. Mam nadzieję że to nie przypadek...
Ja tu kiedyś byłam z emblematem Seven of Nine, to są właśnie kobiety z mojej top listy postaci "kosmicznych" Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gusia
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2005
Posty: 17
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko ja nie uwazam ze tu ludzie sie tylko uzalaja (choc to tez jest bardzo potrzebne),wiem ze wszyscy tu bez wyjatku staraja sie dodac sobie otuchy-chyba znowu zle sie wyrazilam,nie mam w tym wprawy wole gadac na zywo. Chcialam tylko w jednym miejscu zebrac jak najwiecej optymistycznych wypowiedzi na temat polepszenia stanu zdrowia bo wlasnie to jest mi teraz bardzo potrzebne i mysle ze innym tez my moglo pomoc. A zagladam tu kiedy tylko moge choc sie nie odzywam i mam malo czasu.Pa Smile
_________________
Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
Paweł Shocked jak nie bierzesz lekarstw? już? a co z plaquenilem? nawet tego nie? aaa lekarz o tym wie, prawda? 8)


hehe Nenya .. bylem u babci ostatnio no i wiesz
doradzila mi zebym odstawil leki ,a pil wiecej mleka Wink
hehe nie no dobra zartowalem ..
sam lekarz postanowił zeby odstawic leki Smile
wiec koniec tych slodkośći hyhy Wink
no jak narazie się trzymam i jest oke ..
ale motylek nie ustępuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo .......Pwel .....podwojne ........to 200 postow ...........a drugie .............bez lekow........oby jak najdluzej .....nawet 100 lat Very Happy
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fajnie! wyniki ostatnich badań (przynajmniej podstawowych) wyglądały b. dobrze, więc masz powód do świętowania.
wolność!
gratuluje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Róża
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 143
Skąd: Białystok/Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
T'Pol to rewelacyjny początek. Mam nadzieję że to nie przypadek...


No nie przypadek. Star Treka lubię odkąd pamiętam (czytaj: od kiedy mam kablówkę). A T'Pol? Któż by nie chciał tak panowac nad emocjami Wink...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2005 5:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha, mnie też zawsze fascynowały takie rodzynki, 7of9 blond borg z Voyagera - teoretycznie pozbawiona uczuć i poznająca człowieczeństwo oraz taki trochę jej odpowiednik z Enerprise - T'Pol nigdy nie uśmiechająca się volkanka!
powinny ze sobą pogadać, to by była "burzliwa" konwersacja Wink

a z emocjami to jest cholerny problem w necie, trzeba się wspomagać emotkami, bo często interpretacja słów pisanych jest tak różna od naszych zamierzeń i intencji że się w głowie nie miesci Shocked
czasami się zastanawiam, czy nie przejść na język borga - tylko suche i rzeczowe komunikaty. T'Pol też słynie z jednoznaczności i bezpośredności wypowiedzi. hmmm z opanowaniem u niej to już różnie bywało Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Nie Paź 02, 2005 8:06 pm    Temat postu: no i ja w koncu na forum jestem Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich bardzo serdecznie

w koncu dotarlam na forum, dzieki Agnieszce (dzieki jeszcze raz).
choc balam sie ze w padne jak ja to nazywam "moja hipochondrie" bo jak mysle o lekach, leczeniu i wizytach u specjalistow to mnie stawy zaczynaja bolec. Na szczescie jednak jak wezme jedna tabletke w miesiacu od bolu to jest dobrze.
Mam mieszana chorobe tkanki łącznej, jestem na terapii arechinem no i relifex w razie bolu. Słonko znosze bez zarzutów, wiec jest ok. Wyniki mam normalne no moze lekka anemia ale ogolnie czuje sie spoko naprawde!!!!

Trzymajcie sie Motylki wszystkie bardzo bardzo
głowa do góry i pozdrawiam z Chelma

a to taki maly post na powitanie Was na Waszym forum

Aga
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Paź 02, 2005 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam z Łęcznej Wink
... nie "Waszym" tylko "Naszym" forum ... jesteśmy tu jak jedna wielka rodzinka Very Happy
pozdrawiam Buziak
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group