Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza posterydowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzyss97
Junior
Junior


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 4

PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od jakich wynikow?Smile trzeba przy tym leku robic wyniki poziomu wapna we krwi i wtedy dostosowywac dawke alfadiolu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba logiczne, że co jakiś czas robi się wyniki krwi i sprawdza poziom różnych rzeczy Razz
w szczególności jak ktoś ma problem z układem kostnym Smile
sam z pewnością nie dostosowujesz dawki; to ustala lekarz

a Tobie to w ogóle coś przepisali, nakazali, czy tylko tak sam szukasz sposobów leczenia?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darekuu9
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2024

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga
Kingaaa!
Mam coś dla Ciebie:
http://tvp.info/wiadomosci/wideo/24052011-1200/4439992
od 05:30
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widzę... ja we wrześniu miałam podobny zabieg przeprowadzony... tyle, że nie ze szpiku
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam podzielić się swoim doświadczeniem w walce z osteoporozą, może ktoś skorzysta. Wiem, że podejmowany był temat "zajadania" skorupek w celu poprawienia stanu kości. Mimo zażywania przez Martę i calcium, i calperosu, i osteogenonu (od którego jedynie żołądek wysiadł) nie było poprawy, więc postanowiłyśmy zwrócić się ku naturze i wcinać właśnie skorupy. Można okiełznać ich zapach podczas przygotowywania a także znależć sposób, by je przełknąć. Odstawiłyśmy wszystkie wymienione lekarstwa, pozostawiając jedynie alfadiol (oczywiście nie zachęcam do odstawiania czegokolwiek, mówię tylko, co myśmy zrobiły). Dokładnie po półtora roku tej skorupowej terapii wynik densytometrii wskazał wzrost gęstości kości o 8 % przy spożywaniu codziennie płaskiej łyżeczki proszku. Wynik pewnie mógłby być lepszy, gdyby zwiększyć ilość tego wątpliwego przysmaku. Mam jednak nadzieję, że skoro to działa, to stopniowo można uzyskać poprawę, o czym nie omieszkam poinformować po kolejnej densytometrii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na zbyciu jedno opakowanie Bonvivy"...
Udało mi sie "załapać" do programu leczenia osteoporozy zastrzykami "Prolia".
Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to dobry temat, ale temat dotyczący densytometrii był ogólną kłótnią, więc wolę go nie odświeżać a napisać tutaj:

Czy osoby biorące sterydy powinny co jakiś czas (co jaki?) mieć wykonywane badania kontrolne w kierunku osteoporozy posterydowej (densytometria?)? Czy lekarze Wam zlecają densytometrię? Czy uzależniają zlecanie takich badań od czasu trwania sterydoterapii i dawki sterydu?

Jak jest u Was?
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sama o to nie zadbam to nikt nie pomysli zeby zlecić badania
ja co roku czekam na ogłoszenie u nas w przychodni koszt niski a wiem przynajmniej czy cos się zmienia

niby w klinice jest aparat ale badanie robi się z palca i jakos wydaje mi się mało wiarygodne
tak ze robię sama a wyniki pozniej zanoszę mojej lekarce
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ja miałam zlecane badanie desyntometrii co roku przy wysokich dawkach sterydów. W momencie, gdy dłuższy czas brałam dawki 5mg to jeszcze raz dostałam skierowanie a już więcej nie. W sumie nie pytałam się, czy trzeba powtórzyć, ale warto pytać. Co roku skontrolowanie na pewno nie zaszkodzi a zawsze człowiek spokojniejszy, jeżeli dostaniemy skierowanie Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z was bierze może Prolię ? pytam bo chcę wiedzieć jak się czuje dzien czy dwa po podaniu ?
jakie dawki vit D otrzymujecie przy zaawansowanej osteoporozie ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko ja przyjmuję Devicap codziennie po 6 kropli tj 3000j.m – vit D czasem mam dawkę zwiększoną np. zimą do 8 kropli.
Mam zaawansowaną osteoporozę.
Niestety leku o którym piszesz nie znam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To lek biologiczny , podobno działa bardzo dobrze.
tylko przez pierwsze dni po podaniu
ja tez biorę Devicap w kroplach na początek 6 kropli potem się zobaczy
Moja lekarka jak wspomniałam ze stale biorę Omegę 3 to tylko się uśmiechnęła
w tych wszystkich bez recepty witamy D jest bardzo mało
Nie bierzesz np Bonvivy? ( tabl raz w miesiącu)
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko na Bonvive jestem uczulona- na szczęście przed podaniem zrobiono mi próbę podskórną Rolling Eyes
Brałam doustnie osteomax raz w tygodniu ale tego typu leki momentalnie wpływały na moje flaki więc obecnie callperos 1000 2x1 i Devicap od tabletek innych mam już 2 miesięczną przerwę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety te leki wpływaja na flaki- jeszcze raz z miesiącu mozna to jakoś znieść ale co tydzien to trochę za duzo jesli i tak nie jest dobrze to dodatkowe obciązenie jest tu niemożliwe
Wapno tez biorę w dawce 1500( czyli trochę mniej )
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika u mnie branie raz w miesiącu nie zdalo egzaminu ( fosfataz podeszla do 160 ) dlatego cięgle biorę co tydzień ja wprawdzie mam osteopenie ale również chorobe metaboliczna kości i u mnie wszystko sie posówa w zastraszającym tępie i niestety głownie na głowce kosci udowej ;/
Z tym że D3 jest malo w preparatach chyba masz racje bo ja bralam d3 a itak parathormon przekroczył 2 razy normę teraz biorę też 3 tys dziennie.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group