Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

schizofrenia a toczeń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 11:16 pm    Temat postu: schizofrenia a toczeń Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 10:32 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w toczniu często moze dojśc do zjęcia OUN zresztą sama wiesz o tym, ale ze shizofrenia nie spotkałam się , chociaz parę razy zwracałam uwagę na dziwne zachowanie się co niektorych pacjentow, dla mnie laika wyglądało to tak jakby te osoby zwyczajnie nie zdwały sobie sprawy z tego, że są chore psychicznie na dodatek
, my zwyczajnie baliśmy się ich, zachowywały się dziwne, często były kierowane na odziały psychiatryczne, do dalszej diagnostyki, ale czy to była shizofrenia czy cos innego nie mam pojęca, teraz po twoim pytaniu moglabym się zastanowic co to było, byc moze i schizo- ale nie pytałam, wygladało to róznie, pamietam epizod ,ze taka pani chiala zabic koeżankę bo nagle w jej męzu zobaczyla kogoś , kto ją prześladował, przy drugiej , to my pacjentki zauważyłysmy ze ta osoba to najprawdopodobniej schizoreniczka, nawet sinieć po pobraniu krwi potraktowała jako dowód na to ,ze ten ktos ją chciał porwać, , ten co ja przesladuje, ciągle opowiadała o tych co ja sledzą, patrzą na nia
sama powiedziałam o tym mojej lekarce, po konsultacji z psychiatrą, została przewieziona do innego szpitala, jedna z nicjh na pewno miała tocznia, wiecej nie potrafie ci pomóc,
sama mam zajety uklad newowy , jest to padaczka w przebiegu tocznia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zajęcie układu nerwoego i objawy neuropsychiatryczne bywają czasami pierwszymi objawami tocznia, osbiście spędziłam jedną noc na soli z kobieta mocno "zaburzoną", czy to była schizofrenia nie wiem, bo nikt nie pytał, ale opowieści o tej pani krążyły po oddziale od dawna, bo to stała pacjentka, leczy się na oddziale psychiatrycznym, a stamtąd trafia do IR i tak w kółko, bo w ostrej fazie psychozy nie bierze leków...
między pacjentkami to była po prosto ta, "której się toczeń na mózg rzucił" Confused
a jeśli mimo wszystko zechcesz poszukać czegoś w literaturze, to na pewno znajdziesz, powikłania tego typu są w toczniu zupełnie możliwe, najczęciej jest mowa o psychozach.
Moż coś wygrzebiesz w naszym wątku:
Zaburzenia psychiczne w toczniu
no i Lahita tez w swojej książce o psychodzie toczniowej wspomina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko ja mam zajęty OUN ale dzięki Bogu schizofreni nie mam. Leżałam kiedyś z młodą dziewczyną która miała SLE i schizofrenie, ale widać było że leki na nią działały bo była bardzo spokojna i dużo spała.
Pozdrawiam Ola.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 10:32 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w 99 miałam zaostrzenie choroby, póżniej skończyło się to silna depresją. Jednak kiedy trafiłam do psychiatry najpierw podejrzewali u mnie właśnie schizofrenię. Okazało się jednak, że to „tylko" depresja. Spędziłam w Lublińcu, na oddziale młodzieżowym ponad dwa miesiące na terapii. Jednak skoro przy toczniu, podejrzewali u mnie schizofrenię na pewno jest to prawdopodobne, a pewnie i zdarza się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group