Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biopsja Nerki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked to króciutko leżałaś - u nas trzeba na plecach do następnego ranka leżeć, a siusiu do baseniku
heh zazdroszcze, że już masz biopsję za sobą Very Happy
trzymam kciuki za dobre wyniki Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta biopsja była tak zrobjona profilaktycznie żeby sprawdzić czy nic tam nie ma ukrytego, mówiłam że moja pani dr o mnie dba i zanim coś się zacznie ,,psuć" to ona już to znajdzie.
Kinga strach ma duże Shocked
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja leżałam prawie całą dobę, bez godziny chyba... Mialaś szczęście, że moglaś wstać siusiu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy zgodzilabym się na profilkatyczną biopsję , kurcze jesli parzec pod tym kątem, to mozna zrobic profilaktycznie biopsje płuc, włatroby, sledziony, bo może sie cos kiedys popsuc,
ale jak juz wiemy każdy elkarz ma inne podejście do lecznia, a który właścieiw to juz nie wiem
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Profilaktyka jest dobra, ale nie wiem czy aż w takich inwazyjnych sposobach można mówić o profilaktyce Shocked to tak jak mówi Monika każdy lekarz ma swój system leczenia i postępowania. Życzę zdrówka Laughing
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ufam swojej pani dr i wiem że jak coś zaleca to robi to nie dla jakiegoś widzi mi się tylko ma jakieś obawy i chce to sprawdzić. Wiem że wszystko co robi robi dla mojego dobra. Jak bolało mnie serce to sprawdziła je na wszystkie możliwe sposoby łącznie z koronografią żeby się upewnić że nic mi nie jest. Nie są to przyjemne badania mimo to jetem jej bardzo wdzięczna za taką opiekę
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście podstawa to zaufanie do lekarza prowadzącego, to u nas szczęscie , ze udaje nam się takiego znależć, a pytalam bo od jakiegos czasu mam klopoty z nerkami , coż chyba twoja pani doktor ma duże mozliwości w dotarciu do badań, bez jak to nazywam wyższej konieczności, wiem ,ze na śląsku koronografię przeprowadza się tylko w razie zawału , lub innej bardzo cięzkiej przypadłości serca, tak samo jest z biopsją nerek
trzymaj się pani doktor dobrze trafilas
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, jesteś Olesiu! Martwiliśmy się o Ciebie, nikt nie wiedzial,co się dzieje...
Dobrze,ze jesteś już z nami.
Powodzenia, trzymaj się, będzie dobrze!
Też myslę,że zaufanie do lekarza - to połowa sukcesu! Slonko
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem jestem i cieszę się że o mnie pamiętacie. Buziak
Moniko trzymam się mojej pani dr. ,,rekami i nogami" zawsze mówię że to anioł nie kobieta lekarz jak z filmu z prawdziwym powołaniem Love
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie czy białkomocz w ilości ok 300 mg na dobe to juz wskazanie do biopsji?
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no włąśnie biopsja Sad
ja od 8 lat kombinuje jak się wykręcić z niej i na razie mi się udaje Smile
mam tylko niewiele białka w moczu i to nie zawsze i często erytrocyty - i dlatego nefrolodzy co wizyte mnie pytają czy się zgodze - ale ja się bardzo boję że coś się nie uda i boję się jakichkolwiek zabiegów. powiedziałam że jak w narkozie to się zgodze -a oni na to że aż tak bardzo ta biopsja nie jest potrzebna Twisted Evil czyli co ? ja królik doświadczalny czy co?
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narcyzia napisał:
słuchajcie czy białkomocz w ilości ok 300 mg na dobe to juz wskazanie do biopsji?
sam białkomocz nie jest raczej powodem biopsji, lekarz sam stwierdza czy jest ona potrzebna na podstawie wszystkich wyników

pobrany wycinek pozwala na dokładniejszą diagnozę

Abisynka ale po co narkoza do biopsji??
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiec co? mocznik, kreatynina? te parametry mam w normie...za tydzien wizyta u nefrologa i troche sie boje
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narcyzia napisał:
a wiec co? mocznik, kreatynina? te parametry mam w normie...za tydzien wizyta u nefrologa i troche sie boje
nie jestem lekarzem Narcyzia, u nas robi się biopsję przy diagnozach albo gdy leczenie nie działa i muszą dokładnie stwierdzić, co tam jest ....

to nie jest taki "hop-sipu" zabieg raczej... u mnie nie zrobią go gdy nie jest konieczny na 100% zawsze próbują pierw się obyć bez biopsji Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka napisał:
no włąśnie biopsja Sad
ja od 8 lat kombinuje jak się wykręcić z niej i na razie mi się udaje Smile
mam tylko niewiele białka w moczu i to nie zawsze i często erytrocyty - i dlatego nefrolodzy co wizyte mnie pytają czy się zgodze - ale ja się bardzo boję że coś się nie uda i boję się jakichkolwiek zabiegów. powiedziałam że jak w narkozie to się zgodze -a oni na to że aż tak bardzo ta biopsja nie jest potrzebna Twisted Evil czyli co ? ja królik doświadczalny czy co?


Z własnego doświadczenia wiem, że nie należy tak sie bronić przed biopsją. Ja się w końcu zdecydowałam i dzięki temu okazało się, że nie muszę dostawać pulsów z Endoxanu. Gdybym zrobiła biopsję od razu, nie dostałabym tych 3 pulsów "w ciemno".

Badanie nie jest przyjemne, leżenie po nim przez dobę - także nie, ale naprawdę warto. Tego nie robi się pod narkozą, bo potrzeba udziału pacjenta - u mnie lekarz mówił, że mam nabrać powietrza, zatrzymać itp. Wiem, że małym dzieciom robi się to w narkozie albo metodą odkrywkową (też w narkozie, ale to u bardzo małych dzieci). W sumie dostajesz zastrzyk znieczulający w plecy, więc ukłucie nie boli, ale ja czułam, że lekarz coś mi "wyciąga" z pleców. Gorsze jest leżenie, bo bolą plecy od tego bezruchu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group