Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany w Przewodniku...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wieczorem przeglądałem ten wątek i niektóre linki z postu pierwszego. Wydaje mi się (choć może się mylę, nie wiem), że temat - jeśli nie umarł, to zasnął Wink Mamy tu informacje, a właściwie namiary na informacje o chorobach. Niektóre linki odsyłają do stron płatnych, np. borgis.pl. Tematy dotyczą chorób, które mamy w zasadzie "opracowane" w Doniesieniach Medycznych. Zatem, czy nie byłoby korzystniej, jeśli ten wątek mógłby działać jako "spis treści" po naszej encyklopedii chorób i odsyłał nie tylko do informacji na samodzielnych stronach, ale też na Forum. Zamiast kierować na strony płatne (choc można zamieścić wskazówkę o możliwości wykorzystania zasobów płatnych witryn - może ktoś będzie mieć na to ochotę Rolling Eyes ) proponuję umieścić tutaj odnośniki do wątków w Doniesieniach Medycznych. Zwykła podmiana. Będzie to chyba jakimś ułatwieniem, bo wszystko wskazuje, iż chyba nie każdy nowicjusz (z całym należnym szacunkiem!) radzi sobie z wyszukiwarką... Confused Oczywiście nie mówię, żeby wszystko od razu Laughing , ale z czasem w wolnej chwili można nad tym popracować. Nie została mi dana możliwość edycji w dwóch górnych działach, więc służę jakby co pomocą merytoryczną i wyszukiwawczą Wink


PS. Taka oto myśl reformatorsko-usprawniająca wylęgła mi się dziś rano w busie po wczorajszej analizie tego wątku... Nie miejcie mi tego za złe Embarassed Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W momencie powstania tego wątku, a więc pisania pierwszego postu wszystkie linki działały a borgis i esculap były dostępne gratis, to się zmieniło jakiś czas temu, teraz bez opłat nie da się wejśc na ich strony, a szkoda...

usunęłam odsyłacze do arykułów na tych stronach.

uważam, że wiele podanych linków prowadzi do bardzo ciekawych zasobów - choćby do ksiązki Lahity, czy prezentacji .ppt oraz artykułów i opracowań, których nie ma na naszym forum. wg mnie nie warto się ich pozbywać i odsyłać wyłącznie do tego co "mamy opracowane"...
choć i takie linki w pierwszym pooście są Surprised Wink

PS. a szczerze mówiąć nie wydaje mi się żeby ktoś z tego wątku korzystał w ogóle, i tak wszyscy Pytają Rolling Eyes coraz mniej pradziwe wydaje mi się twierdzenie, że "nie potraią" znaleść, wg mnie to droga na skróty i pójście na łatwizną, zawsze znajdzie się ktoś kto poda wszystko na talerzu Confused

sorry, dziś nie mam najlepszego nastawienia do świata, może kiedyś się tym zajmę, w tej chwili "mi się nie chce" Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, nie chodzi przecież o natychmiastowe zajęcie się sprawą Wink Wiem, że są tam zasoby, których u nas nie znajdziemy, a zatem to kategorycznie należy zostawić. Chodziło mi raczej o ponowną systematyzację - czasy się zmieniają, mamy coraz więcej informacji na własnym "podwórku". Dzięki za zainteresowanie moją myślą Smile


PS. Życzę poprawy nastrojowego stanu rzeczy... Ja mam dziś nadmierny przypływ myśli i nie bardzo wiem za co się zabrać. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem czekam na propozycje - "Systematyzacji"
Nie wiem, które wątki z Doniesień wybrać i wg jakiego klucza?
"spis treści" czyli co alfabetycznie ma być?
Jest 122 tematów, tylko te o jednostach chorobowych, o lekach też, a może również o suplementach? nie wiem.
Zajmować się rzs'em, choć jest kilka osobnych miejsc w sieci dla rzs'oców a u nas chyba ze 2 osoby tylko?

Wg mnie wystarczyłaby jeden odnośnik do naszej WYSZUKIWARKI 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed Sprowokowałem... Wiem, link do wyszukiwarki byłby najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Wink Wspominaliśmy jakiś czas temu o niezwykłej frajdzie, jakiej dostarczają takie poszukiwania Laughing
Jednak skoro zacząłem.... Wydaje mi się, iż wystarczą tutaj tylko jednostki chorobowe, zgodnie z tytułem wątku.

Co do RZS - i tak coś jest wśród powyższych linków - jako prezentacja .ppt W Doniesieniach jest w zasadzie jeden wątek dotyczący tej choroby, więc można go też wrzucić. Wink

Jeśli chodzi o systematyzację - najlepszym wydaje mi się układ rzeczowy, czyli właściwie mniej więcej w takiej postaci jak jest wyżej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, pierwsza wersja zrobiona.
Tyle narazie wymyśliłam, proszę o uwagi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie krótko: super! Czysto i przejrzyście. Dzięki Exclamation Very Happy Tylko co z tą "pierwszą wersją", o której wspominasz? Masz jeszcze coś w planach? Wink

Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Czw Sie 24, 2006 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza - bo bez specjanego namysłu Embarassed więc jestem przygotowana mentalnie na krytyczne uwagi i gotowa do poprawek, wedle życzenia Smile

Planów w tej chwili nie mam, chyba że ktoś znajdzie coś ciekawego w sieci, do dokleję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo, i takie są najlepsze Wink Jedyną krytyczną uwagą będzie to, co już powyżej napisałem. Very Happy Jak wiadomo krytyka to nie tylko wbijanie komuś szpilek, ale przede wszystkim rzeczowa analiza.
Brakuje mi jeszcze jednego tematu z Doniesień. To może raczej do "chorób współwystępujących" - "Choroby bakteryjne skóry, stany zapalne". Można chyba wrzucić, bo jest tam co nieco informacji nt. chociażby rumienia i schorzeń jelitowych (plus wiele innych wiadomości). Ale reszta OK Exclamation


PS. Sorry za fatygę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobione.
Rozumiem różnice między krytykanctwem a konstruktywną krytyką Wink Spoko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Cytując dyrektora szkoły z pewnej komedii Barei: "Bardzo dobrze, dostatecznie" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group