Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co robicie? Kim jesteście?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co robicie? Kim jesteście?
Jestem Uczniem.
7%
 7%  [ 19 ]
Jestem Studentem.
13%
 13%  [ 32 ]
Pracuję.
54%
 54%  [ 135 ]
Jestem Rencistą/Emerytem.
14%
 14%  [ 35 ]
Jestem Bezrobotny.
10%
 10%  [ 25 ]
Wszystkich Głosów : 246

Autor Wiadomość
Jollanta
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: GLIWICE

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nauczycielem akademickim, ukończyłam 5 fakultetów, ale jakie to ma w ogóle teraz znaczenie?. Poświęciłam wiele, aby być w tym miejscu. Mam 36 lat i kiedy miałam zacząć cieszyć się życiem pojawiła się choroba, która mi to wszystko odbiera...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jollanta napisał:
Jestem nauczycielem akademickim, ukończyłam 5 fakultetów, ale jakie to ma w ogóle teraz znaczenie?. Poświęciłam wiele, aby być w tym miejscu. Mam 36 lat i kiedy miałam zacząć cieszyć się życiem pojawiła się choroba, która mi to wszystko odbiera...

no nie jest tak źle Wink możesz pisać, widzisz, co piszesz Smile z pewnością możesz chodzić i mówić Very Happy
to już jest bardzo dużo Smile

kiepskie dni w końcu miną
masz dopiero 36 lat i kawał życia przed Tobą
możesz się cieszyć życiem mimo wszystko albo i nie...
Ty o tym decydujesz Razz
wiem, że nawet jak bardzo boli, to można się uśmiechać Smile

każdy ma prawo do gorszego dnia, okresu.... ale nie warto tego długo ciągnąć, bo traci się czas
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jollanto ale co masz na mysli piszac ze poswiecilas zbyt wiele by byc w tym miejscu?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolanta,
tu jest mnóstwo wykształcnych osób.

Ja zachorowałam w wieku 21 lat- byłam na 2 roku studiów. Ukończyłam je bez problemów, dziennie, potem podyplomówka, pracowałam..
Też pracowałąm na to, żeby coś osiągnąć...teraz jestem na rencie- dochodzę do siebie po rzucie chorobska.

Ale jak widzisz to mimo choroby można w miarę normalnie funkcjonować- ta choroba to nie wyrok..
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Jolanto! Życie jest piękne wiec go nie przekreślaj tak od razu i to z takiego powodu....
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jollanta napisał:
jakie to ma w ogóle teraz znaczenie? (...) kiedy miałam zacząć cieszyć się życiem pojawiła się choroba, która mi to wszystko odbiera...
Jollanta, pozwolę sobie subtelnie "przyganić" taki punkt widzenia.

Przeczytałem jeszcze raz Twój wątek powitalny i przyznaję: nie zauważyłem w nim informacji o momentach spektakularnej poprawy. Tym niemniej uwierz nam, że w chorobach tkanki łącznej nie zawsze wszystko jest źle i do bani.

Choroba często odpuszcza na tyle, że można realizować swoje plany i zamierzenia: mam nadzieję, że niebawem doświadczysz wyraźnej poprawy.

Mam nadzieję, że forum i nasze historie pomogą Tobie odzyskać wigor i optymistyczne spojrzenie.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jollanta
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: GLIWICE

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o moje wyształcenie, nie chcialam, zeby to tak zabrzmiało...Wiem, że jest tutaj wiele wykształconych osób i nigdy nie wartościowałam ludzi w ten sposób...daleka jestem od tego uwierzcie mi -nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Zawsze liczyło się dla mnie to, jakim jest się człowiekiem. Z tym poświęceniem miałam na myśli to, że poświęciłam część swojego życia, aby mieć dobrą pracę i nie martwić się o swoją przyszłość, ponieważ mogę liczyć jedynie na siebie. Byłam zbyt zabiegana, aby założyć rodzinę....i odkładałam to zawsze na później czyli jak się ustabilizuję zawodowo. Mam teraz perspektywę utraty tej pracy i pozostania z niczym a wiadomo jak to wygląda w naszej kochanej ojczyźnie -jeśli człowieka dopada choroba i nie może pracować...nawet o rentę ciężko.
Przepraszam, za mój pesymizm, ale trudno po 3 latach takiej męczarni bez żadnej poprawy być pozytywnie nastawionym walcząc o każdy dzień. Staram się jednak jak mogę i mam mimo wszystko nadzieję, że będzie lepiej. Pozdrawiam Was
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bedzie lepiej! Zobaczysz! Very Happy

Czasem ciezko jest zachowac optyminizm, w takich sytuacjach ale tutajnzawsze znajdziesz kogos kto Cie podniesie, wyciagnie reke, czy jak trzeba Wink, ustawi do pionu. Smile

Czego uczysz?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... i doda skrzydeł... Smile
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jollanta
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: GLIWICE

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za wsparcie, cieszę się, że do Was trafiłam. Wykładam anatomię człowieka
pozdrawiam Was serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jollanto gdy zaczniesz byc leczona dolegliwosci ustapia,poradzisz sobie ze wszystkim i nadal bedziesz pracowala,znajdz tylko porządnego lekarza prowadzacego.....na jakiej uczelni wykladasz?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jollanta napisał:
Wykładam anatomię człowieka

wow Shocked mózgowiec Shocked

a czy jak Ciebie coś boli, to myślisz jak wykładowca i w myślach specjalistycznie nazywasz bolące części? Cool
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aankaa
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Nie Lip 19, 2015 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja powiem coś o sobie Smile
Mam 27 lat. Staram się odnaleźć w tym wszystkim i nie podporządkowywać życia moim słabościom związanym z chorobą. Chyba największą słabością jest strach i psychika. Zawsze byłam osobą, której jest pełno, która się udziela na różnych płaszczyznach, która chce mieć wszystko naraz. Ciężko mi pogodzić się z tym, że na coś choruję i że zapowiada się, że będzie mi to towarzyszyło do końca życia. Chyba minął mi już etap strachu i przerażenia - to był ten rok odkąd się dowiedziałam, zarejestrowałam na forum i nie miałam odwagi nic napisać. Nawet nie wiedziałam jak zacząć. Teraz jestem na etapie ucieczki i udowadniania sobie i wszystkim wokół, że to tak naprawdę nic i po co się tym zajmować. Ale chyba nie do końca mi ta ucieczka wychodzi, skoro wróciłam na to forum i zaczęłam pisać.

Mam męża i synka, który w kwietniu skończył 3 latka i bez którego nie wyobrażam sobie życia. Jest uparty po mamie Wink

3 lata temu skończyłam studia inżynierskie - budownictwo. W zeszłym roku już prawie prawie kończyłam magisterkę, ale choroba tak dała mi się we znaki, ze ledwo byłam w stanie wstać do pracy i popołudniami dogorywałam w domu zamiast zabrać się za pisanie pracy magisterskiej. Mam nadzieję, że jeszcze do tego wrócę - szkoda mi dwóch lat, które poświęciłam na te studia i które skończyły się niczym. Uznałam wtedy, że czasami lepiej zrobić krok do tyłu, żeby potem móc zrobić 3 kroki do przodu. Chyba nadszedł czas, żeby zacząć iść do przodu.

Pracuję jako inżynier budowy przy budowie dróg. Zawsze chciałam pracować w wykonawstwie. Projektowanie jakoś mnie nie kręci. Teraz moje marzenia stoją pod dużym znakiem zapytania. Z jednej strony nie chcę rezygnować z dążenia do swoich celów a z drugiej wiem, że być może będę musiała je zweryfikować ze względu na zdrowie. Lubię swoją pracę, mimo, że bywa mocno stresująca. Stres mnie motywuje. Wiem też, że mnie niszczy, ale nie potrafię zrezygnować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matuszewski
Junior
Junior


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lis 10, 2016 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też napiszę kilka słów o sobie. Mam na imię Marcin, mam 27 lat. Z wykształcenia jestem informatykiem i cały czas pracuję w tej branży. Kiedyś chciałem zostać pilotem, ale niestety problemy zdrowotne by mi na to nie pozwoliły. Lotnictwo cały czas jest moją wielką pasją, mimo tego, że zapewne nigdy nie usiądę na sterami samolotu. Oprócz tego uwielbiam podróże - nie muszą być zagraniczne i jak z obrazka. Polska też jest piękna i stopniowo odkrywam jej skarby.
Staram się cały czas stawiać sobie nowe cele i nie pozwalać, żeby choroba przejęła kontrolę nad moim życiem. Póki co jakoś mi się to udaje i oby było tak dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lis 10, 2016 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Marcin. Smile
Moze skrobniesz post (założysz swoj wątek w Pierwszych Krokach) abysmy mogli Cie, tradycyjnie powitac na forum i sie poznac? He? Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Strona 18 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group