Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W imieniu koleżanki-proszę o radę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a! jeszcze coś, ostrzeż Dorotę żeby się nie przejmowała niektórymi zbyt drastycznymi kwestiami (miejscami może zabrzmieć coś groźniej niż jest w rzeczywistości) bo to książka z 1998 i w dodatku z USA, a więc całkiem możliwe że statystycznie mają tam do czynienia z cięższymi przypadkami i częstrzymi komplkacjami - populacja jest bardziej mieszanani u nas, a afro-amerykanie i latynosi mają podobno cięższe postaci tocznia...
no i parę lat od poblikacji minęło, a medycyna gna do przodu, tak? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już napisałam Dorocie wszystko od Was, też ten kontakt do lekarzy jaki proponujecie Smile Oj, medycyna pędzi że hej! Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 2:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko czy dorota zaczyna w przychodni przyszpitalnej w Ligocie czy ma skierowanie na oddzial...?
jesli ma termin do przychodni raczej nie trafi na profesora.......a szoda by było ...jak zaczynac to konkretnie .....w przychodni przyjmuje paru lekarzy w tym 2 do których lepiej nie trafić......moze pomóc sobie zaczynając od wizyty prywatnej u profesora....jesli on zdecydyje o leczeniu i diagnostyce na pewno trafi na oddział gdzie leczymy sie z Didulką......a ktory znam juz od 11 lat..więc dosyc dobrze.....
Tam zostanie dobrze zdiagnozowana i odpowiednio leczona .....a także co do diety dostanie odpowiednie wskazówki.....to oddzial na tylko leczący tocznia ale także odzial chorób metabolicznych.....więc to czego potrzebuje....
jak dostac sie do profesora i jak dalej to wygląda znajdziesz w wyszukiwarce.....PRof. Hrycek..pare razy była mowa o nim.....
Prof. Kucharz zajmuje sie leczeniem tocznia w Ochojcu .dziwne ze tak do niej podszedl....a w Ochojcu takze jest oddzial leczący nasze choroby.....dlaczego do niego nie trafiła...? no cos miała pechca ...mysle ze teraz pójdzie juz z górki
Pozdrawiam was obie Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdajsie, że jest zapisana do przychodni. Poszukam informacji o Waszym profesorze. Rzeczywiście często czytałam tutaj o nim wzmianki. U prof.Kucharza leczyła się i leżała w okresie początkowym (2 lata temu). Do prof. Dorota chodziła nieregularnie na wizyty, a tak na codzień to trafiała na różne przypadkowe - najbliższe domu - oddziały (bo np. były złe wyniki hormonów tarczycowych, bo był stan padaczkowy, bo było zatrzymanie krążenia, bo bolały stawy i potrzebna była rehabilitacja+zabiegi). Jakby każdy objaw i każdy zły wynik świadczył o kolejnej innej chorobie - tak była traktowana przez różnych lekarzy, nie było całościowego podejścia.
Także w Ochojcu prof. nie pomógł - nie potrafił przez te 2 lata dać Dorocie wskazówek jak żyć, jak się leczyć, jak o siebie dbać, jak robić badania kontrolne, jak schudnąć itp. Confused Efekt jest taki, że teraz Dorota nadal NIC o swojej chorobie i życiu z nią nie wie, funkcjonuje jakby zachorowała kilka miesięcy temu Confused
A ostatnio znowu Dorota dostała dużych bóli, praktycznie nie mogła się ruszać. 3 tygodnie próbowała (na tramalu) skontaktować się z prof.Kucharzem, i jak już to zrobiła, to ją odesłał ze skierowaniem do Ligoty Shocked Taka historia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż zyczę jej szczęścia.....oby nareszcie trafiła tam gdzie powinna , a swzystkie dodatkowe objawy moga byc taze w przebiegu tocznia......tak jak i ja ma astme.padaczke... to osobni lekarze ale wszystko łaczy sie ze soba..Zycze jej aby to jakos poukładała w całośc...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo to jest związane z toczniem na 99% Neutral
i tu się okazuje że reumatolog bije na głowę szarlatanów holistów, którzy pierniczą o podejsciu do człowieka całościowo Laughing
ot, reumatolog nie ma wyjścia jak podejscie całościowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ale historia z tym prof. Kucharzem...! Evil or Very Mad A ja się zastanawiałam do którego mam iść! Bo zwróciłam uwagę na jednego i drugiego ze specjalistów tu na śląsku! No przyznam, że jestem niemile zaskoczona postawą prof. Kucharza....Zapisałam się do prof. Hrycka, na szczęście, wizytę mam 16 marca - prywatnie. Ja od zapisania będę czekać dwa tygodnie. Ale gdyby Dorota powiedziała, że coś się dzieje niedobrego, to może zapisałby ją wcześniej.
Życzę jej powodzenia. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnoszac sie do informacji zawartych w ksiazce, a w szczegolnosci do cytowanych fragmentow
Cytat:
Czy toczeń zwiększa ryzyko jaskry?

Nie.



Cytat:
Czy toczeń może spowodować ślepotę?

Może, ale tylko w bardzo rzadkich przypadkach. Przykładem przyczyny utraty wzroku może być zatrzymanie krążenia krwi w naczyniach siat­kówki oka na skutek tworzących się w nich zakrzepów. Zakrzepy mogą także powodować uszkodzenie nerwów wzrokowych. Inną przy­czyną śle­poty może być zapalenie naczyń krwionośnych oka, prowadzące do krwo­toków wewnątrz gałki ocznej. Takie krwotoki mogą być szczególnie nie­bezpieczne w przypadku, kiedy pacjent wytwarza przeciwciała przeciwko czynnikom krzepnięcia, lub ma niski poziom płytek krwi.

pragnelabym dodac, ze ja to zawsze znajde sie gdzies na krawedzi Confused

Aha, to pewnie nie jest odpowiednie miejsce do poczynania sobie takich uwag, ale nie moglam sie powstrzymac 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pini1
Junior
Junior


Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 11
Skąd: slask katowice

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 7:51 pm    Temat postu: kot Odpowiedz z cytatem

Agnesis ja tez mam wizyte `16 moze sie spotkamy mam na 18.30 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam na 17,30 Very Happy , no to może się spotkamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisze w imieniu znajomej. chodzi o to ze ona choruje na gonkowca kosci. ma lekarza ktory nic nie pomaga a nawet troche szkodzi. czy nie znacie jakis dobrych lakarzy spejalizujacych sie w tym? bardzo bym prosila o szybka odpowiedz bo ostatnio znowu dostala atak a antybiotyki nie pomagaja. z gory dzieki
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusia, a może zgłosić się na izbę przyjęć szpitala zakaźnego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tylko gdzie bo u nas w cieszynie sa doktorzy do d... wiec morze znacie cos gdzies dalej. bardzo bym prosila.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Tychach jest szpital .zakazny .moze tam..a antybiotyki nie pomagajają ?.
niestety gronkowiec ma to do tego...ze mozna go zaleczyc ale wyleczyc go nie bardzo.....ja mam to paskudztwo we krwi.....i tez odzwywa sie w najbardziej nieoczekiwanych momentach....wtedy dostaje serie kroplowek z antybiotykiem
i jest na jakis czas dobrze.....moze lecza ja tak samo .?
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos dostaje w tabletkach. ale wlasnie chodzi o to ze by na dluzej sie to uspokoilo. ona pracuje a bardzo potrzebuje tej bracy bo jak kazdemu teraz to sie jej nie przelewa. pogadam z nia na temat tychow. a znasz moze dokladny adres?
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group