Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Adopcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszę sie że Ty sie nie poddałaś i dalej radzisaz sobie z dzieckiem , mam nadzieję ze dalej będzie zdrowie dopisywać a miłośc do córki pomoże ci wytrwać jak każdej mamie zresztą....no cóż mozna powiedziec takie jest życie , często tak sie zdarza że ci odpowiedzialni staja sie zupełnie nieodpowiedzialni, w koncu sytuacja ich przerasta....smutne to ale zdarza się ...łatwo się wycofać trudniej podołać obowiązkom.
Masz córeczkę i masz dla kogo żyć... twój przykład ze mozna miec dziecko mimo choroby to bardzo pozytywny przykład.wazen jest kto wychowa dziecko i kocha , nie to że zosłało sie tylko matką biologiczną..
dużo wytrwałaści i pociechy z ćóróni , niech ci rozwija sie jak najlepiej i wynagrodzi sercem za serce
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podziwiam cie ze mimo przeciwnosci losu i tylu klod ile rzuca ci on pod nogi sie nie poddalas i dalej walczysz... a faceci to sa tchorze ktorzy uciekaja gdy maja za duzo obowiazkow nie kazdy oczywiscie zeby nie bylo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luckyan - brawo za odwage! Zycze z całego serca,aby spełniły się Twoje najskrytsze marzenia,a córcia dawała Ci przez wszystkie lata samo szczescie. Szczęściem juz był fakt,że spotkałyście sie nawzajem na swojej drodze...
Pozdrawiam cieplutko. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK poruszyłas temat , który był dla mnie najważniejszy- adopcja
do tej pory czyli dokąd nie dowiedziałam się o tej diagnozie.
mam dwoje dzieci i wraz z nimi przygotowywaliśmy się do adopcji. wszystko runęło całkiem niedawno bo w listopadzie
teraz boję się tego tematu
istniała jeszcze opcja rodzinnego domu dziecka, a teraz nie wiem jak podejść do tematu ...
ale dobrze ,że tu zajrzałam i dotarła do mnie wypowiedź , która uświadamiał mi mąż, rzecz dotyczy choroby i tego że zachorować może w każdej chwili zdrowa kobieta. dzięki Nenya.
ale pożyjemy , zobaczymy
muszę uwierzyć sobie ,że wszystko da się pogodzić. jeszcze nie tak dawno szalałam informacją ile jeszcze pożyję...
pewnie tyle ile się da Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny,
ja z męzem od ponad roku opiekuje sie 6 letbnia dziewczynka, stanowimy wspaniałą rodzinke, jestesmy rodzina zastepczą. nie mozemy narazie myslec o adopcji, bo rodzice biologiczni mają jedynie ograniczone prawa rodzicielskie, ale to nam nie przeszkadza w kochaniu tej wspaniałej istotki. na poczatku było trudno, ale pomalutku jakoś zaczyna sie układac. jezeli chodzi o toczen to nie stanowił on zadnego problemu w sądzie. ja najprawdopodobniej nigdy nie zdecyduje sie na własne dzieci, oprócz tocznia mam jeszce zespól antyfosfolipidowy i ryzyko jest zbyt duze, tym bardziej teraz kiedy mam dla kogo zyc, nie chce aby moje zdrowie legło w gruzach. NIe bojcie sie takiego wyzwania, to naprawde cudowne dac komuś kochajaca rodzine i otrzymac w zamien kupe radości miłości i szcescia:)
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narcyzia to piękne co zrobiliście z mężem...spełniacie się jako rodzice i dajecie miłość dziecku...życzę dużo siły, radości i miłości Waszej rodzince... Love
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narcyzia - powodzenia w rodzicielstwie, niech ta pogoda ducha udzieli się tej małej istotce
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narcyziu witaj, dawno Ciebie nie bylo. Ciesze sie, ze wszystko pozytywnie sie ułożyło, duuużo szczęscia Wam wszyskim zyczę... Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej narcyzia,
miło cię znów widzieć Very Happy
wielkie brawa za taką dezycję, oby tak odpowiedzialnych i rozważnych kobitek było wśród nas jak najwięcej!

pozdrowienia dla całej rodziny, mam nadzieję, że znajdziesz czas żeby od czasu do czasu z nami pogadać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narcyzia, super że Wam sie układa i udało
moja koleżanka też chciała zaadoptować dziecko, ale skreślili ją, bo jest dializowana

pozdrawiam cieplutko Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.Narcyzia Życzę wam oby wasza rodzinka cieszyła się zdrowiem i czerpała radość i siłę z wzajemnej miłości. Będziecie razem szli przez życie i oby wszystko poukładało się po twojej myśli.Hihi czeka cię pierwsza klasa ale frajda. Buziak
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie za te wszystkie miłe słowa:)
a żadko tu zagladam z wiadomych względów, dziecko to praca na cały etat, hehe
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Narcyzia!

I... kolejne gratulacje, nie tylko za zdrowy rozsądek, ale przede wszystkim za podjęcie takiej decyzji. Jak mniemam wspólnej decyzji -czyli gratulacje podwójne.
Wszystkiego dobrego i powodzenia. Oby tak dalej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Ja również staram się o adopcję. Właśnie jesteśmy w trakcie szkolenia na rodziców adopcyjnych. Na samym początku powiedziałam, że jestem chora na toczeń i nie przeszkodziło to. Musiałam tylko oprócz zaświadczenia od lekarza rodzinnego przynieść takie od mojego specjalisty. W ośrodku nie stanowi to żadnego problemu nie wiem jak będzie na komisji kwalifikacyjnej , która składa się jeszcze z innych osób niż pracowników ośrodka , i w sądzie, ale tu też pewnie może zależeć od sędziego. Na pewno w ośrodku trzeba mówić prawdę bo i tak wyjdzie a zatajenie czegoś może powodować dyskwalifikacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyczę Wam zeby sie udało i nie trwało to długo.
Choroba nie powinna być przeciwwskazaniem bo i chore osoby maja swoje dzieci i jakos nikt im tego nie zabrania
zatajanie informacji moze i moim zdaniem powinno byc brane na minus przyszłych rodzicow
Jakie to o nich swiadczy skoro juz na poczatku nie są wiarygodni ?
powodzenia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group