Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Calcort a Encorton plus CellCept
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie sie wydaje ze to który jest lepszy trzeba porownać stosując te same dawki , jesli ktoś na 50 mg encortonu czuł sie zle to czy teraz birąc calcort i czując sie dobrze też jest na dawce odpowiadającej 50 mg encotronu, wraz z zmniejszaniem sterydów organizm czuje sie lepiej, dlatego trzeba zawsze brac po uwagę te same dawki leków,
każdy steryd wywyołuje różne uczucia i kto brał kiedykolwiek sterydy pamiata jak zareagował organizm po pierwszych dawkach , myslę ze tak jest po kazdym z nich , a skutki uboczne wywyołują wszytkie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
mnie sie wydaje ze to który jest lepszy trzeba porownać stosując te same dawki
no to oczywiste Very Happy mam nadzieję, że nikt nie myślał inaczej. (np. mi na niskich dawkach metypredu nic nie było za o na dużych źle się czułam, a na tej samej dawce encortonu jest ok)

nenya, dzięki za info Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na prośbę Nenyi opiszę swoje doświadczenia z refundacją CellCeptu. Dziś dowiedziałam się, że ten lek został mi przyznany... No więc:

-decyzja o wystąpieniu o CellCept zapadła w lipcu - lekarze sami to zaproponowali, mimo dobrych wyników

-moja mama dostarczyła wszystkie dokumenty - wyniki badań, historię choroby, orzeczenie o niepełnosprawności

-po kilku poprawkach (NFZ wprowadził nowe formularze) moja pani prof. wypełniła wniosek (wcześniej była taaaaka zabiegana, że wszystko się przeciągnęło)

-wniosek otrzymał rekomendację 2 najlepszych prof.-nefrologów z Białegostoku i Krajowego Konsultanta - prof. Sierakowskiego (udało się!)

-pod koniec listopada zebrała się Komisja Etyki (czy jakoś tak Embarassed) i opinia była pozytywna

-teraz wniosek idzie już tylko do podpisu szefa Podlaskiej Kasy Chorych, a on nie może się nie zgodzić na refundację

Teraz już tylko czekam na lek... Pewnie zacznę go brać od nowego roku. Mam nadzieję, że moje doświadczenia coś komuś pomogą. Niestety, więcej nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Ita, czyli wynika z tego że to dość długa procedura, kilka miesięcy trzeba liczyć Rolling Eyes
i trzeba mieć farta do lekarza prowadzącego, bo to od niego sporo zalezy - odpowienie wypełnienie wniosków i przekonująca argumentacja, itp.
ale jak widać udaje się!
czyli warto próbować, Cellcept czy Calcort, skoro są wskazania ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli są takowe wskazania do leczenia na pewno warto walczyć o refundację.
Nie wiem jak jest w innych regionach kraju ale u nas łatwiej jest o refundacje dla dorosłych niż dla dzieci Wink
Oddział nefrologiczny dla dorosłych leczy m.in. cellceptem i takrolimusem
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Na poczatku leczono mnie końskimi dawkami Encortonu(ponad rok) , Solu-medrolu, endoxanu. Przytyłam prawie 20g, pojawiła sie zaćma, rozstępy, buzia okrąglutka jak u grubiutkiego bobaska. A po przejściu na Calcort w ciągu pierwszego miesiąca chudłam prawie 10 kg! reszta też za jakiś czas zniknęła, za to pojawiły sie kolejne rozstępy po gwałtownym schudnięciu Sad . Po zaćmie został tylko ślad na jednym oku, ale mały dyskomfort jest tylko przy ostrym świetle, a wcześniej to w lato bałam sie przez drogę przjść..
Nie zamieniłabym już go na Encorton. I oby zawsze kasa była, żeby go kupic...
ITUNIA! napisz jak wyszło z tą refundacją Calcortu i ile za niego płacisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia, Ita nie bierze Calcortu, jest na Solupredzie Laughing
pisała o refundacji CellCeptu - to nie jest steryd, to immunosupresnat, sorry za zmyłkę, to pewnie moja wina, bo prosiłam ją o kilka słów ze ścieżki dostępu do refundacji w ogóle Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AgaL
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2003
Posty: 30
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 12:41 pm    Temat postu: Calcort Odpowiedz z cytatem

Witam,
biore calcort od jakichś trzech lat. Kupuję go na polska recepte w Niemczech, ponieważ dostałam refundacje tylko na jedno opakowanie tego leku. Potem pomimo lepszych wyników - NFZ już sie nie zgodził na refundację.
Oto pulsy brania Calcortu:
- mniejsza opuchlizna
- łakomstwo możliwe do uciszenia
- mniejsza dawka sterydów
- rzadsze załamania stanu zdrowia
Oczywiście to tylko MOJE doświdczenie. Ale jeśli możecie - spróbujcie.
_________________
Pozdrawiam
AgaL z Warszawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya! dzieki za sprostowanie Smile wychodzi na to, że widzę to, co chcę widzieć Laughing
Niech może odezwie sie ktoś kto Calcort ma refundowany i napisze sth wiecej o tym tzn. ile na jak długo itp.
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Czy ktoś wie w których aptekach w W-wie można dostać Calcort?
Ktoś pisał o Aptece Leków Zagranicznych - ale zupełnie nie mogę jej znaleźć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasja!
według moich informacji Calcort można kupić jedynie za granicą (ja od 5 lat mam sprowadzany z Niemiec) I z tego co wiem, to nie ma mozliwości kupić go w naszym kraju Sad . jednak jeśli ktoś ma inne doświadczenia to chętnie sie o tym dowiem i w życie wprowadzę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile jest to aktualne, ale zakładam że niewiele się zmieniło:

Na polską receptę Calcort można kupić w Niemczech lub sprowadzić go do Polski poprzez wyznaczone apteki.
Istnieje możliwość uzyskania zgody NFZ na zakup leku i wtedy można go sprowadzić za symboliczną cenę ale musi to dobrze umotywować lekarz prowadzący.

Najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Wiele aptek oferuje import leków zagranicznych.

AgaL ostatnio pisała.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Wto Sty 09, 2007 10:49 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasiulka,
Po prostu ktoś tu gdzieś na forum pisał że kupuje w W-wie tylko drogo.
Ja co prawda mogę sobie też sprowadzić z Niemiec ale nie wiem ile to jest dla kogoś drogo i czy całe zamieszanie ze sprowadzeniem się opłaci.
Powiedz mi jeszcze czy jesteś zadowolona z Calcortu? Bo jedynym powodem dla którego chcę przejść na niego z Encortonu jest to, że po Encortonie zaokrągliła mi się twarz (na razie jeszcze nieznacznie ale obawiam się co będzie za jakiś czas). A słyszałam że Calcort może takich objawów nie powodować …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też rozumiem, że Calcort nie jest normalnie dostępny w aptekach, jest sprowadzany specjalnie w razie zatwierdzonej refundacji, po całej popierkowej robocie, po prostu trzeba wybrac aptekę, która prowadzi tzw. import docelowy leków zagranicznych i będzie sprowadzała dany lek na nasze i NFZu życzenie. być może z jakąś dodatkową marżą za ten import Rolling Eyes szczerze mówiąć nie mam pojęcia jak to działa, ale chyba nie tak, że możesz wejśc z ulicy do apteki i nawet z receptą kupić lek, którego nie ma w Polsce, ale moge się mylić...

druga sprawa to "mniesze" efekty uboczne calcortu w porównaniu z encortonem, kiedyś pisałam o nakazie FDA o wycofaniu takiej informacji z ulotek caclortu która informowała o "mniejszym ryzyku osteoporozy" a nie powinna...
juz wiele razy dochodziliśmy do wniosku, że sterydy działają inaczej na różnych ludzi, więc tak na prawdę nie masz żadnych gwarancji że calcort będzie dla ciebie lepszy i zadziała zgdonie z twoimi nadziejami, cushingoidalna twarz którą się tak martwisz, może wynikać wyłąćznie z dawek sterydu, wraz z zejściem z dawek, sprawa pewnie zniknie samoczynnie...
ale to oczywiście twoja sprawa i twoja decyzja, masz prawo szukac leku najkorzystniejszego dla ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenia,
Dziękuję za pocieszenie że mi to zniknie
Bo dotąd od 6 miesięcy brałam Encorton po 15 mg dziennie (tylko na samym początku chyba przez miesiąc po jakieś 40mg) i nie miałam żadnych efektów ubocznych. Jak wchodziłam sobie tu na forum i czytałam jakie inni mają objawy to była to dla mnie jakaś inna bajka. U mnie wręcz wszystko było na plus, poprawiła mi się cera, włosy, nic nie przytyłam ani nie spuchłam, żadnych depresji czy nadmiernego apetytu. Tylko od Sylwestra biorę znowu większą dawkę bo znowu moje kochane przeciwciała ruszyły – i jakoś tak błyskawicznie mi buzia spuchła. Wręcz to fizycznie czuję … i jeszcze włosy mi strasznie lecą.
Przestraszyłam się i tyle bo choć może to dziwnie zabrzmi ale nie bardzo mogę sobie pozwolić na zmianę wyglądu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group