Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

oznaczenia nowych postów - jak to działa ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 9:57 am    Temat postu: oznaczenia nowych postów - jak to działa ? Odpowiedz z cytatem

witam

mam mały problem na forum Confused
po zalogowaniu się na forum widoczne sa nowe posty , bardzo fajna opcja ale u mnie jakoś dziwacznie działa Neutral

więc tak:

loguje się, kilka tematów mam zaznaczonych jako nieprzeczytane np. Kawiarenka, kilka w Poradach i Doświadczeniach i jeszcze kilka w Doniesieniach Medycznych. Zaczynam czytanie np. od Kawiarenki a po jej przeczytaniu opuszczam forum . I problem polega na tym że przy kolejnym logowaniu wszystkie tematy mam zaznaczone jako przeczytane pomimo tego że przeglądnełam np. tylko jeden. A potem musze szukać tych których jeszcze nie czytałam. Co prawda można do nich dojść po datach ale to troche kłopotliwe . Czy Wy też tak macie? Czy da się temu zaradzić?
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak działa forum w phpBB, czyli również nasze, jako nieprzeczytane (pomarańczowe) zaznaczane są tylko te posty, które powstały od ostatniej wizyty, czyli od poprzedniego logowania.
na górze zawsze masz napisane która jest godzina i o której byłaś ostatnio zalogowana.
jeśli się wylogujesz to wszystkie nieprzeczytane przez ciebie posty zostaną odznaczone jako już przeczytane (choć mogłaś wcale nie odwiedzać tych wątków), ale "system" uznaje że skończyłaś pobyt na forum i "zeruje" nieprzeczytane posty (przestają być pomarańczowe), jeśli wrócisz nawet zaraz za minute, to będzie to już nowa wizyta, nowy czas i nowe zaznaczanie postów nieprzeczytanych - których pewnie nie będzie wcale, bo przez minutę mógły żadne nowe nie powstać...

jedyna rada - niewylogowywać się Wink
co jest oczywiście niemożliwe, możesz też czytać wszystkie nowe za jednym razem, przy jednej wizycie, bo jak wrócisz po wylogowaniu to na 100% będą już wyblakłe.
po protu tak funkcjonuje ten "system", przynajmniej ja tak to rozumiem.
nic nie poradzisz. ja też nie. może Admin? ale nie liczyłabym za bardzo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedź Very Happy mam już nieco rozjaśniony umysł Wink

szkoda troche że działa to w ten sposób bo nie zawsze mam okazje przeczytać wszystkie posty na raz Confused ale co tam, aż takie strasze to to nie jest Smile
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Róża
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 143
Skąd: Białystok/Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na innym forum, w którym uczestniczę, od jakiegoś czasu (po zmianie na nowszą wersję) posty których się nie przeczytało są zaznaczone dopóki się ich nie przeczyta. I wylogowywanie się nie ma na to wpływu. Może trzeba zapytać Piotra czy to forum ma takie możliwości?

Pozdrawiam
_________________
What goes around comes back around...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tej chwili nie ma takiej opcji, ale pewnie da się dołożyć jakiś mod (czy jak to się tam zwie Rolling Eyes ) do skryptu Confused a to jest faktycznie tylko i wyłącznie w gestii Piotra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moment.

Już to pisałem, ale nie wiem czy nie zostało to przeoczone. Problem jest, chyba techniczny (tutaj, bo config u mnie jest bez dwóch zdań OK) Confused Czy u was też to się zdarza? Mianowicie nie zaznacza u mnie wszystkich nieprzeczytanych postów, choć zaznaczone być powinny. Nadmieniam, że przy pierwszym logowaniu nieprzeczytane powinny być oflagowane na pomarańczowo, jednak nie wszystkie są! Na dwóch różnych kompach to nie może być zbieg okoliczności. Mniej więcej wygląda to tak: po wylogowaniu ktoś napisze post. Gdy się zaloguję, to powinien być on podświetlony. I tu zonk, bo nie jest. Co ciekawe wypada to losowo. Mad Tylko proszę zwidów nie wmawiać, bo widzę po datach, które są nowe i których NIE czytałem. Żadne też daja vu, czy fanaberie. Wink Nic tylko sesje zapisane w przeglądarce przywracam i wtedy jakoś się łapię.

PS. W tym przypadku ustawienia czasu na forum też nie mają znaczenia.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Wto Paź 31, 2006 6:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry za dubel.

I znowu jakieś dziwactwa - zaznacza mi posty, w których sam napisałem odpowiedź Shocked To normalne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, na pewno tak być nie powinno, sęk w tym że ja u siebie nie obserwuję takich anomalii Confused
chyba bez Piotra się nie obędzie, ja nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz było OK. Nie zdarza się to wprawdzie non-stop, ale są właśnie takie momenty. Wcześniej parę razy, choć jakoś nie zwróciłem na to uwagi i dziś do południa właśnie. Ze dwie godziny temu podświetliło mi własną odpowiedź. A co tam... nowe to nowe Laughing Może znowu jakieś ustawienie w profilu? Z emotkami był niedawno problem... Nie chcę grzebać, bo nie jestem pewien czym to może grozić. Znowu przez przypadek się wyrzucę. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie jak mnie wyloguje to potem nie pokazuje mi nowych postów (pomarańczowych)? właśnie teraz nie zaznaczyło mi postów pisanych wcześniej (i nie czytanych przeze mnie) tylko te pisane przez innych na bieżąco Shocked czy to ja coś znowu knocę? POMÓŻCIE Crying or Very sad
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie o tym pisałam w swoim poście na górze - wylogujesz się to przepadło Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kicia, to akurat jest normalne. Gorzej, jakby od czasu do czasu (nie zawsze) zaznaczało Ci Twoje własne nowe posty jako te, których nie przeczytałaś Laughing To jest dopiero jazda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Gorzej, jakby od czasu do czasu (nie zawsze) zaznaczało Ci Twoje własne nowe posty jako te, których nie przeczytałaś Laughing To jest dopiero jazda.
też tak dziś miałam Rechot
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff, wygląda na to, że nie tylko ja tak mam... Trudno się połapać. Zdarza się też, że w ogóle nie zaznaczy nowych postów (pisałem wyżej o problemie) i trzeba po datach i godzinach sprawdzać. Też nie zawsze, ale jednak. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a próbowałeś zaalarmować Admina o tym problemie?
w końcu sam jesteś Modem, więc co stoi na przeszkodzie?
nie krępuj się Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group