Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń w układzie nerwowym???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gevalia
Senior
Senior


Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm...no to nadeszła godzina "x" Wink ruszam zaraz do Łodzi na rezonans głowy...Mam nadzieję, że oprócz mózgu nic innego mi w tej głowie nie znajdą. O ile znajdą mózg Wink Buziaki i miłego dnia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytam już chyba ze trzeci raz ten wątek i za każdym razem zastanawiam sie do czego mogą doprowadzić moje zmiany w ,,główce"-padaczki nie mam chociaż zdarzały mi się zasłabnięcia połączone z drgawkami. w rezonansie wyszedł mi zanik móżdżku a w scyntografi mam ogniska deficytu perfuzji korowej w szczytowej części lewego płata ciemieniowego. Śmieje sie że mam dziurę w głowie i dla tego czasami gadam głupoty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gevalia
Senior
Senior


Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wróciłam cała i zdrowa Smile poniekąd Wink na szczęście guza żadnego nie mam ani jakichś znaczących zmian też nie. Właściwy wynik z opisem odbieram w piątek. No! trochę jestem spokojniejsza Laughing
Olesia spróbuj może pomęczyć lekarzy o jakieś dodatkowe badania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pani dr jest bardzo dokładna miałam zrobjone chyba wszystko: tomograf, rezonans,eeg , scyntografie. Kiedyś jeden lekarz mi powiedział że dawno nie widział tak dokładnie przebadanej pacjętki
Cieszę sie że ,,z głowa wporzątku"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lilu
Senior
Senior


Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 59
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 3:55 pm    Temat postu: Re: Toczeń w układzie nerwowym??? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"zaczęło się u mnie właśnie od ukłdu neurologicznego a mianowicie trafiłam do dobrego szpitala na oddział neurologiczny, tam po pobycie 2 tygodni, zrobieniu mi rezonansu, ktory był OK oraz eeg, które za każdym razem wykazywały zmiany ogniskowe z okolic czołowo-skroniowych- na tylko takiej podstawie stwierdzono u mnie padaczkę, a prawda wygląda tak, że nigdy w życiu nie miałam żadnych objawów padaczkowych( zdaję sobie sprawę o różnych objawach tej choroby ale ja nigdy nie miałam żadnych symptomów)"

Wiktorio, napisz proszę, dlaczego trafiłaś na neurologię.
Z tego co widzę to najbardziej miarodajne jest badanie EEG, ja miałam robiony tylko CUN skan, które nic nie wykazało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gevalia
Senior
Senior


Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olesia co do "w porządku" z tą moją głową to nie byłabym tego taka pewna, bo ja chyba też mam czasami dziurę w mózgu Wink no chyba, że to moje roztrzepanie to z innego powodu Laughing chyba mi juz tak zostanie

a tak w ogóle to jeszcze tylko zostało odebranie wyniku i wizyta u speca od padaczki...we wtorek. Mam nadzieję, że już nic nowego mi nie wymyślą Wink Narazie ze szpitalami koniec! i tej wersji będę się trzymać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wiktoria
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 42
Skąd: trojmiasto

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 7:35 pm    Temat postu: Re: Toczeń w układzie nerwowym??? Odpowiedz z cytatem

No więc trafiłam, ponieważ, czułam,że mam dziwne objawy pieczenia i swędzenia z lewej stronyw okolicy czołowo-skroniowej, poza tym te objawy nie były stałe, tylko raz się pojawiały, po czym pózniej ustępowały...Gdy miałam te objawy, często mi było niedobrze(mdłości) , a także w zależności od umiejscowienia zawroty głowy, bądz nawet problemy z mówieniem, koncentracją. Po sterydach całkowicie ustępowały. W danej chwili dostałam skierowanie do szpitala reumatologicznego w Sopocie i wybieram się tam w przyszłym tygodniu na dokładne przebadanie, będzie trochę ciężko, bo muszę pisać magisterkę i pewnie znowu się to znacznie opózni ale cieszę się,że może w końcu dowiedzą się co mi jest. Aha, badanie przepływu krwi też miałąm w normie i MRI jak już wcześniej wspomniałam. Pozdrawiam:)
_________________
Wiktoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gevalia
Senior
Senior


Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba powinnam skakać z radości albo gdyby nie leki Wink to chociaż się upić...
odebrałam wyniki rezonansu głowy i..."brak objawów wskazujących na obecność tocznia w mózgu" Jupi2 jeszcze tylko jutro specjalista od padaczki ma się wypowiedzieć skąd to draństwo wyszło w wynikach. Mam nadzieję, że to może aparat do EEG był zepsuty Wink Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak juz pisałam padaczka nie wyjdzie ci na wyniku w rezonansie , wiec na razie nie skacz, wiem ze to zimny prysznic, ale niestety tak jest, zniany padaczkowe pokazuje EEG a nie rezonans, ich brak w rezonansie to jest prawidłowość , moj post z 6 listopada, parę postów wyżej ) Exclamation
nie masz wiec zadnego potwierdzenia ze nie masz padaczki w rezonansie mogą wyjśc jeszcze inne zmiany( np. guz) wtedy to on jest odpowiedzialny za zmaniny w EEG, z dwoja złego wolę padaczkę niż guz mózgu ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gevalia
Senior
Senior


Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, ja wiem że tak jest i uważnie czytałam twój post. To tylko takie mamienie własnego mózgu (mojego), że jest chociaż trochę lepiej Smile Łatwiej mi się jakoś wtedy egzystuje Laughing

A co do guza...wolę o tym nie myśleć,ale dobrze że go nie ma. Padaczka jest lepsza też od zajęcia układu nerwowego przez toczeń a to akurat mam wykluczone i z tego ciesze się najbardziej Laughing

poza tym przecież sama pisałaś że z padaczką da się żyć, więc może ona jakoś ze mną wytrzyma Wink zawarłam z nią kompromis: ja biorę leki, ona się nie odzywa i nie przeszkadza Wink

hmmm..po prostu nowy przyjaciel oprócz motylka Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak będie, nie będzie ci sprawiała zadnego klopotu, a zwyczajnie o niej zapominsz, tylko leki bedą ci przypominały, będzie dobrze zobaczysz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gevalia
Senior
Senior


Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto jestem z powrotem Smile Okazało się, że lekarz który mi przepisał kurację kwasem walproinowym to po prostu konował! A właściwie konowalica, biorąc pod uwagę płeć...
Konsultowałam wszystkie dotychczas wykonane wyniki badań ze specjalistą neurologiem zajmującym się właśnie głównie padaczką i... na podstawie jednego, nie powtórzonego zapisu EEG nie można jednoznacznie stwierdzić padaczki(!!!!) Szkoda tylko, że teraz niestety przez następny rok muszę brać tą Depakinę,bo kuracji nie można przerwać. Mam ochotę udusić tą lekarkę gołymi rękami! Zly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Randalena
Junior
Junior


Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 5

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem tu nowa, ale na SLE choruje od prawie 8 lat (od 12 roku zycia)-zajecie OUN wlasnie. Czytam wlanie o tym EEG i w ogole. Powiem tak-mam rozpoznanie tocznia z zajetym ukladem nerwowym osrodkowym, poczatkowo rzut na uklad nerwowy obajwil sie plasawica, jakies pol roku pozniej-drzeniem reki i kacika ust. Badanie EEG wyszlo patologiczne, i stwierdzono padaczke Neutral Bylo to jakies 6-7 lat temu. Wykonano rowniez kilka razy MR glowy i nie wykazal on zadnych zmian w mozgu. Nie mialam wiecej zadnych epizodow ogniskowych od tamtego czasu. Bralam przez ok. 3 lata tegretol, po czym odstawiono mi. Zadnych napadow nie mialam w dalszym ciagu. No po prostu nic. Pytalam sie potem neurologa czy nie trzeba zrobic znow EEG albo cos w tym stylu, bo zapis byl patologiczny, na co on mi odpowiedzial, ze bardzo duzo zdrowych ludzi ma nieprawidlowy zapis EEG. Samego zapisu nie mozna leczyc, leczenia podejmuje sie w wypadku jakichs objawow. Uszy do gory Wink apropo tego:
Cytat:
skąd to draństwo wyszło w wynikach. Mam nadzieję, że to może aparat do EEG był zepsuty Wink

nawiasem mowiac obecnie od pol roku jade bez lekow, a ralam przez jakies 6 lat encorton, arechin, enarenal, i takie rozne badziewia Wink remisje zas mam od ok 13-14 roku zycia i poki co nic mi nie dolega, bylam niedawno na badaniach w krakowie w klinice chorob alergicznych i immunologicznych i twierdzono ze w-tko ok. pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum! Mam nadzieję, że jeszcze usłyszymy od Ciebie co nieco z doświadczeń własnych.

Gratuluję zatem remisji, bo jest to znak, że dyscyplina, regularne leczenie pod kontrolą lekarza (oczywiście trzeba na doświadczonego trafić) przynosi pozytywne efekty. Trochę optymizmu wniosłaś dla toczniowców (ja nim nie jestem wprawdzie, ale też remisja) na koniec roku, a może też i na nowy rok.
Dzięki!


PS. Nie muszę przypominać - jako nowej forumowiczce - o Netykiecie i Wątku Specjalnym? Wink Taka moja robota tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm , widze ze zaczła ci choroba ustępowac w okresie dorastania, jesli tak jest to masz duże szanse na remisje trwającą lata całe
co do EEG ja miałam całkowity pełny atak padaczkowy, a po czasie EEG wykazywało że wszytko jest ok odstawino mi leki , wtedy także tak jak ty brałam tegretol, bez leków byłam przez 5 lat i znowu do nich wróciłam, EEG wykazała zmniany ale przed zrobieniem badnia były juz objawy,
watro także zaznaczyć, ze padaczka to tylko w 10% atak jaki znamy padczka ma rózne oblicza, nie trzeba padac na ziemie i toczyć piany, ja teraz własnie mam tzw. padaczke ukrytą, w wyłaczaniem swiadomości, z drzeniami, rąk i nie tylko, z chiwlowymi przerwami z zyciorycie, czasami to parę sekund, czasmi parę minut ,
tak wiec, lepeij zaufać lekarzowi, i brać to co przepisze , to dranstwo w ynikach wychodzi wtedy jak cos się dzieje, cos czego czasmi nie jestesmy w pełni świadomi , tak wiec nie wyrokujmy skąd sie bierze, i takze to że ni mielismy ataku, bo wystarczy nieprawdłowy zapis EEG. plus drobny incydent i to jest to., dobry lekarz po takim zpisie, bedzie robil dodatkowe bania , a tomograf głowy ani rezonans nie wykazuje padaczki, robi sie go tylko aby wykluczyc guzy mózgu, poieważ wtedy także EEg jest dodatnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group