Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytowanie literatury fachowej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Roberta: wybacz, bo ja znow zaczne stekac i marudzic
ale jak widze dwukilometrowy post (z bibliografia na 4 strony) to od razu ogarnia mnie zniechecenie,
a moze daloby rade, tak na przyszlosc, pisac tak, aby sie chcialo czytac, troche zwiezlej
oczywiscie doceniam wklad pracy, ale nie w tym rzecz by pisac duzo, tylko jakies slowa kluczowe, abstrakt z sednem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w tym przypadku to chyba raczej prośba nie do Roberta, tylko do pana Mariusza czyli autora tego artykułu Wink
mnie się nie chciało zalogować na termedii i jak widać nie muszę, Robert co lepsze kawałki podrzuci Laughing

i własnie abstrakt i słowa kluczowe są ogólnie dostępne, całość artykułu zaś nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pozostaje mi nic innego, jak odnieść się do obu odpowiedzi.

1. Bardzo się cieszę, że są w tekście informacje pozwalające uzupełnić intrygujące luki w układance chorobowej. Trafiłem na jeszcze kilka bardzo ciekawych informacji, ale muszę to jeszcze przebrać i poskładać. Wink

2. Klasyka, przyjmuję pokornie do wiadomości Twoje uwagi. Postaram się na przyszłość, aczkolwiek wiedz że ze mną tak bywa... Ja wręcz uwielbiam długie konstrukcje słowne. Nie zgodzę się, iż powyższy artykuł traci na wartości ze względu długość. Poza tym, to są artykuły pisane przez specjalistów na jakiś konkretny temat wyczerpując w mniejszym lub większym zakresie dostępne źródła, wyniki badań. Dla mnie OK, ale spoko - będą też ekstrakty, gdy tylko czas pozwoli na kombinacje. Smile

PS Te abstrakty i słowa kluczowe de facto nic nie mówią, bo i tak trzeba szukać objaśnień. Więc chyba warto doczytać cierpliwie do końca lub wybrać określone fragmenty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, co lepsze wklejac całość, choć długą i fragmentami pewnie niezrozumiałą, czy też dokonywać cięć na własną rękę i subiektywnie wybierać to co wg nas ważne z tych specjalistycznych artykułów?
tylko przy naszym stanie wiedzy i orietnacji w temacie, z całym szacunkiem dla Roberta Wink , nie wiem czy takie ekstrakcje będą faktycznie zawierały to co istotne Confused
wg mnie naprawdę zainteresowani tematem przebrną przez całość i sami wyselekcjonują to co dla nich ważne i zrozumiałe...
jedyne to co możemy zrobic to podać to w jak najprzyjaźniejszej formie graficznej, czyli zaznaczyć akapity, podtytuły, itp. żeby czytanie było jak najmniej męczące Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
no właśnie, co lepsze wklejac całość, choć długą i fragmentami pewnie niezrozumiałą, czy też dokonywać cięć na własną rękę i subiektywnie wybierać to co wg nas ważne z tych specjalistycznych artykułów?
tylko przy naszym stanie wiedzy i orietnacji w temacie, z całym szacunkiem dla Roberta Wink , nie wiem czy takie ekstrakcje będą faktycznie zawierały to co istotne Confused


Z całym szacunkiem - zgadzam się w całej rozciągłości Very Happy Ze mnie tylko historyk, a nie żaden lekarz czy farmaceuta Wink Zresztą całość daje mi pewien logiczny obraz całości problemu, z którego pewne rzeczy zaczynam kojarzyć po jakimś czasie i lekturze kolejnych. Bibliografię mogę oczywiście mniejszą czcionką potraktować... Smile Dzięki za odzew! Wink OK, bo schodzimy z tematu, do którego wątek został powołany Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze jesli kogos zainteresuje materiał przeczyta całość , moze nie w kazdej linijce zrozumiałą , ale wycinanie i skracanie czyjegoś artykułu gdzie mozna pominąc sedno sparwy jest nielogiczne,
Latwiej wkleić całość i dla tych których zainteresuje nie będzie znowu aż tak trudny do przetrawienia.
nie trzeba rozumieć kazdego słowa aby miec obraz całości .
Przeciez nie każdy musi czytać to czego nie chce , lub zwyczajnie nie jest mu potrzebne.
jesli juz wklejać to całośc bez przeróbek
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaaak...
to rozwinela sie calkiem ciekawa dyskuje Very Happy
dla niewtajemniczonych: nic nie mowilam o wycinaniu, albo nieumiejetnym skracaniu, chyba ze... (az wroce do swojego poprzedniego postu i przeczytam go ponownie, moze cos przeoczylam Wink )

moi drodzy, chodzilo mi jedynie o to, iz materialy dla lekarzy pozostawmy dla lekarzy, dla nas wystarczy jakis abstrakt
nie robmy z Porad i Doswiadczen miejsca, ktore bedzie mialo znikoma czytalnosc

ad exemplum, ktos potrzebuje pomocy, prosi nas o nia i... zostaje odeslany do materialow, rzecz jasna znajdujacych sie na forum, ale kompletnie dlan niezrozumialych. I to jest wg Was logiczne? (pozwolilam sobie zapozyczyc to sformulowanie, ktorym ostatnio tak obficie sie poslugujecie).

PS. Dlaczego mnie nie zdumiewa fakt, iz 3 osoby, ktore zdolaly sie wypowiedziec, posiadaja takie samo zdanie Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jajca Laughing Klasyko droga! Sprawa dla mnie (i paru innych forumowiczów) jest jasna. Są artykuły, które można wyselekcjonować ze względu na ich ogólną przydatność i głębię informacyjną. Zawsze lepiej wiedzieć więcej niż za mało. Skoro jest okazja, to należy korzystać. Mamy do czynienia z coraz większą liczbą serwisów płatnych Shocked , a to w przypadku naszych dolegliwości - z punktu widzenia i tak kiepskiej informacji - jest niekorzystne. To raz.
Dwa - na tyle, na ile jesteśmy w stanie, to osobie zainteresowanej możemy udzielić wskazówek i odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Nawet w przypadku, gdy "nie rozumie" problemów zawartych w tekście. Po to właśnie jest forum, prawda? Niemniej, nie zastąpimy lekarzy, czy też specjalistów w danej dziedzinie w ogóle. Mogę przysiąc, iż nawet maksymalnie uproszczone informacje są dla wielu niezrozumiałe... zgodzisz się?
Poza tym, dostałem parę e-maili z zapytaniami dot. informacji zwartych na forum od paru osób... Więc to o czymś świadczy. Shocked Z tego co wynikało z ich wypowiedzi - te osoby czytały zawarte tutaj informacje.
Podkreślam, warto wiedzieć więcej, a nie chcę mieszać w strukturze tekstu, bo wytnę coś, co łączy pewne sprawy i powstanie mały zamęt.
Pozdrawiam i dzięki za opinie Smile

PS Odnośnie ostatniego zdania - masz rację - diw osoby się zgadzają (zupełnie przez przypadek Wink ), natomiast osoba trzecia - to przecież nasza fanka Mr. Green Zatem jak ma się nie zgadzać? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka, a mnie zdumiewa fakt, że masz tyle dobrych pomysłów, tylko sama ich nie wprowadzasz w życie, co stoi na przeszkodzie, żeby udoskonalić twoim zdaniem niesatysfakcjonujące cię działy czy wątki?
serdecznie zapraszam do pracy! Wink

bo kto i jak ma robić te abstrakty? mamy do dyspozycji tylko i wyłącznie materiały z fachowych czasopism, bo nie ma nigdzie w sieci ani na polskim rynku materiałów sporządzonych specjalnie dla pacjentów, bezpośrednio od lekarzy też nie zawsze uzyskasz konkretną i prostą odpowiedz, próbowałaś kiedyś? Very Happy
po prostu radzimy sobie z tym co jest dostępne. i zapewniam cię, że pomagamy jak umiemy, odpowiadamy, witamy, uspokajamy i tłumaczymy to co sami zrozumieliśmy.
to nie znikoma czytalnośc jest problemem, tylko znikoma pisemność, czyli mała aktywnośc innych forumowiczy...
np. nie zauważyłam twojej nadmiernej aktywności po postach zdeziorientowanych i często przerażonych nowicjuszy Confused
a co mają robić ci co chcą pomóc? zostawiać bez odpowiedzi, bo mamy tylko materiały fachowe i logicznie będzie nie wysyłać ludzi do może trudnych ale jedynych informacji jakie mamy?

PS. ja ci mogę jedynie powiedzić dlaczego jedna z 3 osób ma takie a nie inne zdanie - bo się łatwo irytuje, gdy czyta propozycje, zarzuty i uwagi do osób, które poświęcają swój czas i wysiłek, żeby zrobić coś konstruktywnego, w przeciwieństwie do tych którzy tylko biorą a przy tym narzekają.
jeszcze raz namawiam do czynnego tworzenia forum i zrobienia z niego miejsca, które także tobie będzie odpowiadało - to juz tylko w twoich rękach Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie,
alez to jakies kompletne nieporozumienie. moim zdaniem warto nam wkleic streszczenie, ktorym dany artykul jest juz opatrzony,
Jasne, ze laik moglby schrzanic wszystko podejmujac sie takich czynnosci.
Na koniec, zeby bylo jasne, doceniam Twoj wysilek, jednak mocno wierze, ze bedzie bezowocny.

ta dyskuja do niczego nie doprowadzi, kazdy z nas upieral bedzie sie przy swoim zdaniu, wiec moze zakonczmy spor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka napisał:
moim zdaniem warto nam wkleic streszczenie, ktorym dany artykul jest juz opatrzony,
Jasne, ze laik moglby schrzanic wszystko podejmujac sie takich czynnosci.
Na koniec, zeby bylo jasne, doceniam Twoj wysilek, jednak mocno wierze, ze bedzie bezowocny.


Z uporem maniaka - wierzę w swoje chęci, wierzę w siebie. To, co robię, robię też dla siebie. Takoż czerpię z tego. Wierz mi, w trakcie mojej działalności tu na forum, wielu przeczytało teksty, które wkleiłem. A na koniec - tak oto wygląda dostępne "streszczenie" przedstawionego przeze mnie powyżej artykułu. Czy wnosi ono jakieś konkrety? Na pewno nie.

Cytat:
W pracy przedstawiono charakterystykę immunologiczną oraz metody wykrywania przeciwciał przeciw cytoplazmie granulocytów obojętnochłonnych (ANCA). Omówiono również związek ANCA z zespołami chorobowymi, ich znaczenie kliniczne oraz udział w patogenezie zapaleń naczyń. Zwrócono szczególną uwagę na rolę przeciwciał przeciw cytoplazmie granulocytów obojętnochłonnych w rozpoznaniu i monitorowaniu przebiegu ziarniniaka Wegenera.

www.termedia.pl

PS. Zostaję przy swoim. Baz informacyjna być musi, natomiast nie wklejam niczego bezsensownie, ale odpowiednie teksty do odpowiednich działów. Kto będzie chciał skorzystać - zrobi to. Jeśli nie będzie czegoś wiedzieć - zapyta. Kto pyta - nie błądzi. Wink

PS.2 Mieliśmy niedawno parę pytań o funkcjonowaniu forum, Waszych oczekiwaniach, propozycjach. Ponadto apel o współtworzenie tego sieciowego miejsca. Arrow http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1675
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coż chyba lepiej sie nie odzywać , bo nie zawsze wychodzi to na dobre,
jesli ktos chce niech nie czyta , jesli go przerażają artykuły może je minąć.
wystarczy sprawdzić liczniki , cieszą się zainteresowaniem , mimo ze długie i czasmi trudne do przyswojenia ,
nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził ,
Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group