Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pierwsze symptomy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
migaweczka
Junior
Junior


Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie początkowo bolały i puchły kostki i kolana, potem byłam megawrażliwa na słońce. Plamy, wybroczyny, wrzodziejące, łuszczące i swędzące zmiany na twarzy, dekolcie i ramionach. Zmiany w jamie ustnej, duszności w nocy, stany podgorączkowe (około 37 st, z tym że ja mam normalnie poniżej 36, wówczas czuję się najlepiej). Następnie zmęczenie, brak koncentracji, spałam po 15 h na dobę, brak apetytu. Dalej ból i opuchlizna stawów dłoni, nadgarstków, ostatecznie postępujące na dosłownie wszystkie stawy. Nawet skroniowe i żuchwę. Kompletny brak sił. Do tego stopnia, że utrzymanie kubka w rękach było wyzwaniem.
_________________
Jesteś kimś, ponieważ jesteś sobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

migaweczka - ja miałam praktycznie takie same objawy. Łącznie z tym kubkiem - pamiętam jak zrobienie sobie kawy czy herbaty graniczyło z cudem, nie miałam siły utrzymać czajnika z wodą ani kubka, do tego ręcę się trzęsły straszliwie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje objawy były tak zmasowane i zaostrzone ze dużo by pisać ale podstawowe to]...bóle stawów mięśni wysokie OB bezobjawowe zapalenie oskrzeli dlugotrwale pokaszliwanie wysypka na twarzy w kształcie motyle aż po uszy na dekolcie przedramiionach czerwone plamki na opuszkach palców tuz koło paznokici wysoka gorączka 39 i ponad nie dająca się zbijać na dłuzej niż godzinę bol brzucha jelit zoładka niesamk do jedzenia spadek wagi ciała ogolne oslabienie wyniszczające organizm do szpitala trafiłam w stanie średnipocieżkim i dioiagnoza trwala ponad 2 miesiace dopiero wtedy objawy kliniczne poląćzyły sie ze złymi wynikami a diagnoze potwierdziły wyniki wysłane do warszawy pcpj z ianem wysokim ...i sporor innych badań było złych dop tego też do tej pory pojawiają sie takie koloru siniaka grochy czasem o zabarwieniu czerwonawym i sa kilka godzin aa czasem kilkanaście..
tak do końca wszystkiego nie pamiętam bo to już minęło 26 lat ale ciagle jest coś nie tak choć nie w atkim zaostrzeniu ale to dlatego ze leczenie jest dobre i woilczka trzyma racze w ryzach..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OlaB
Junior
Junior


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 13

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Od kwietnia zmagam się z niewyjaśnionym, złym samopoczuciem. Wszystko zaczęło się od bólu i powiększenie węzła chłonnego na szyi. Następnie w ciągu kolejnych dni zaczęłam odczuwać ciągłe zmęczenie, osłabienie, bóle mięśni(tak jakbym miała nogi i ręce bardzo ciężkie- ledwo wchodziłam po schodach). Bolała mnie cała szyja i głowa. 1 kwietnia zmierzyłam temperaturę i od tego czasu aż do dzisiaj codziennie mam stan podgorączkowy(max. 37.3). Wychodzą mi włosy, na ciele pojawia mi się bardzo dużo siniaków, które nie chcą znikać. Śpię długo, a jak wstanę to jestem strasznie zmęczona. Bolą mnie stawy- szczególnie nadgarstki. Porobiłam mnóstwo badań- morfologia ok, CRP najwyższe 9.2 przy normie do 5. W koncu stwierdzono, że wszystkiemu jest winna tarczyca. TSH wyszło 0.111 a norma jest 0.27-4.2. , a anty TPO ponad 1000 przy normie do 12. Podjęłam leczenie- zażywam encorton. Po encortonie czułam sie dobrze, ale stan podgorączkowy był nadal. Teraz stwierdzono, że to nie od tarczycy. Moja endokrynolog kazała mi wykonać badanie czynnika reumatoidalnego oraz przeciwciała Ana. powiedziała, że choroby autoimmunologiczne lubią pojawiać się grupowo. Czynnik RF wynosi 44 przy normie do 15, a przeciwciała Ana są dodatnie, typ świecenia ziarnisto- jąderkowy. Zostałam skierowana na konsultację do reumatologa. Mam już wszystkiego dosyć, mam 31 lat a czuję się jak stary zmęczony zyciem człowiek. Codziennie wieczorem kładę sie spać z nadzieją ze wstanę zdrowa i rano powtórka z rozrywki! Czy moja endokrynolog może mieć rację że to toczeń? Miał ktoś podobne objawy? Czekam na wizytę u ordynatora reumatologii w Katowicach Ochojcu. Z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz,wszyscy zmagamy się tutaj z podobnymi objawami...pogratulować należy twojej endokrynolog za czujność Wink
Zgodnie z NIETYKIETĄ ,zapraszam cie do Pierwszych Kroków,gdzie możesz założyć swój własny watek-opowiedziec nam dokładnie o sobie-dac się poznać.Tam ,dalej cię pokierujemy jeśli zajdzie taka potrzeba.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2019 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
Ja wprawdzie nie mam jeszcze postawionej diagnozy ale wszystko wykazuje na coś toczniopodobnego (pozytywne ANA przy kilku objawach).
A co dziwne, jeden z nich (leukopenia) towarzyszy mi już od dawna.
Długo długo w każdej morfologii wychodziła, niby niewielka i nic poza tym, więc nikt się nie przejmował.
Cała reszta zaczęła się po porodzie (a w ciążę też było mi trudno zajść, pomógł chyba Encorton + Acard brane profilaktycznie po IVF).
Najpierw - nadwrażliwość na zimno, od niedawna bóle stawów.
Chroniczne zmęczenie postępowało chyba jakoś tak podstępnie i powoli bo ciężko mi stwierdzić od kiedy zaczęłam się tym niepokoić.
W sumie upałów nie znosiłam już od dawna, ale objawia się to głównie mega zmęczeniem, zawrotami głowy.
Lekarz rodzinny oczywiście mnie olał, jeden z reumatologów też .. ale na szczęście rodzinna nie odmawia skierowań i recept (o zgrozo sama się leczę Encortonem) wizytę w Koperniku mam na .. luty.
Sama posklejałam objawy, wyczytałam co to może być .. a zaświeciła mi się lampka jak sobie przypomniałam, że kiedyś po intensywnym wylegiwaniu na słoneczku zaczerwieniły mi się poliki ..
edit: jeszcze jedno mi się przypomniało - od jakiegoś czasu (2-3 lata) jak już dopadnie mnie infekcja to bardzo długi z niej wychodzę, doszło już do zmian na oskrzelach, rodzinny oczywiście zwala na moją astmę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sro Paź 02, 2019 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chilled napisał:
Dzień dobry,
Ja wprawdzie nie mam jeszcze postawionej diagnozy ale wszystko wykazuje na coś toczniopodobnego (pozytywne ANA przy kilku objawach).

Dokładnie u mnie jest to samo, chociaż lekarz stwierdził, że możliwe, że rozwija się toczeń. Objawy? Ogromne zmęczenie, senność, wypadanie włosów, obniżenie nastroju, częste bóle głowy, okresowe bóle stawów (ciężko powiedzieć, który najbardziej boli, ból przechodzi z jednego miejsca w kolejne), nadwrażliwość na słońce, zmiany skórne po przebywaniu na słońcu (nie ma motyla, zmiany nie lokalizowały się u mnie na twarzy), siność siatkowata, objaw Raynauda, stany podgorączkowe/gorączka (w zasadzie już występują codziennie, głównie popołudniami- wtedy mam też chyba najgorsze samopoczucie), ponoć trochę schudłam, zła tolerancja wysiłku, szybka męczliwość.
Z badań póki co: ANA2 dodatni i obraz świecenia charakterystyczny m.innymi dla tocznia, ANA3 silnie dodatnie p/ciało charakterystyczne dla tocznia, kapilaroskopia- kilkadziesiąt % naczyń nieprawidłowych (ale nieprawidłowości te nie są charakterystyczne dla twardziny, kiedyś natknęłam się na info, że nieprawidłowości naczyń, które u mnie występują są charakterystyczne m.innymi dla tocznia).

Obawiam się, że za dużo tych zbiegów okoliczności...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group